Živanice – Svitavy 4:2

Domácí měli raketový vstup do utkání. Ve 3. minutě vypálil Balog, Lampárek stačil míč vyrazit jen k Medunovi, který snadno dorážel. Druhou trefu přidal znovu Meduna za další tři minuty hlavou po rohu. Svitavští se dokázali oklepat, vyrovnali hru a po půlhodině snížil exportní trefou z přímého kopu Ehrenberger na 2:1.

Do poločasu mohli skórovat Meduna na jedné a Ovad na druhé straně. Po přestávce byli hosté dlouho aktivnější, důraznější v soubojích a odměna se dostavila v 65. minutě zásluhou akce středem hřiště přesně zakončené Ovadem – 2:2. Rozhodlo se v rozmezí 72. a 74. minuty. Nejprve si po rohu a hlavičkovém souboji s Macháčkem dal smolného vlastence D. Jukl a posléze se po Balogově úniku potřetí v zápase trefil Meduna. Svitavy ještě usilovaly o drama, střídající Pochobradský musel dokonce zachraňovat na brankové čáře, ale skóre zůstalo stejné.

Polička – Dobříkov 1:1

Zdravotní lapálie domácích pokračují: chyběli O. Dittrich, Opina a D. Soukal, během zápasu odstoupil L. Soukal a v závěru si Petr vážně poranil ruku a ještě včera byl v litomyšlské nemocnici operován. Oslabenému týmu v úvodu vázla kombinace, a tak hrozili hosté. Zejména ve 4. minutě, kdy po nedorozumění L. Krále s Vopařilem trefil Zahradník místo odkryté branky tyč, zakrátko si poličský gólman poradil s hlavičkou Houžvičky.

Domácí postupně přebírali iniciativu, několik akcí nedotáhli, ale ve 27. minutě vedli poté, co V. Král vysunul Čípu a z jeho přihrávky profitoval Kučera – 1:0. Za dvě minuty po dlouhém výkopu Vopařila vytáhl Trkal bravurně gólovou ránu V. Krále. Hosté se dočkali srovnání těsně před poločasem, odražený míč poslal do sítě zpoza vápna Malý. Po příchodu z kabin překopl ve vyložené pozici Karela a poté upadla hra do průměru. Dvakrát se zkoušel prosadit Petr, ale pokaždé těsně minul a na konečné remíze nic nezměnilo ani dlouhé nastavení.

Litomyšl – Stolany 5:2

Důležitý záchranářský souboj začali lépe hosté, ve 14. minutě trefil Beneš technickou střelou tyč a stejný hráč posléze minul v nadějné pozici uvnitř vápna. Domácí se rozjížděli pomaleji, ale postupně si vynutili převahu a z ní vyplynuly jak šance, zejména loženka v podání Zemana, tak vedoucí gól, který dal ve 39. minutě krásnou střelou z přímého kopu do „vinglu“ Kroulík – 1:0. Za tři minuty však následovala série hrubek litomyšlské defenzivy, kterou potrestal Ročín laciným vyrovnáním.

Zlom v utkání přišel v 50. minutě, kdy se od půlky hřiště řítil na Krále osamocený Beneš, ale koncovku nezvládl. Jiskra pak převzala taktovku a zápas rozhodla. V 61. minutě obral rychlonohý Vaníček o balon Záveského, vnikl do vápna, kde byl faulován Kramaříkem a nařízenou penaltu proměnil Kroulík. Následně rozehrál Kroulík trestný kop na hlavu Zaala a ten zvýšil na klidných 3:1. Domácí poté kontrolovali hru a v závěru přišly chvíle střídajícího Hospůdky, který nejprve tečoval Zemanovu přízemní střelu a poté zakončil rozbor rezignující obrany hostů do odkryté svatyně. Těsně před koncem korigoval hlavou Němec.

Moravská Třebová – Skuteč 2:0

Hostům patřil začátek, do zakončení se dostali Dvořák a Macháček, ale neuspěli. Ve 24. minutě po Strouhalově centru přestřelil z malého vápna Večeřa. Nejblíže gólu byl v první půli Deutsch, který orazítkoval tyčku. Po změně stran v 52. minutě vybojoval na půlce míč Šíp, našel Aberleho a jeho přiťuknutí přetavil ve vedoucí branku Slovanu Večeřa.

Odpovědět mohl L. Cach, ale samostatnou akci nedotáhl do konce, včas se vrátil Strouhal. V 57. minutě
si Michal Večeřa zkusil svoji parádní disciplínu, trestný kop ze 30 metrů skončil přesně u tyče – 2:0. Snaha hostů o korekci postrádala důraznější koncovku, naopak ke konci mohli zasloužený výsledek pojistit Švanda a Deutsch, ale gólman Kopecký už kapitulovat nemusel.