Litomyšl – Živanice 1:7

Na velice solidním terénu sehráli domácí první půlku s příliš otevřeným hledím a za pokus hrát s nesmírně silným živanickým kolektivem útočnou partii draze zaplatili. Sice se v ofenzivě tu a tam prosadili a několik střel na Hlouše letělo, jenže vzadu to „hořelo jako papír“, soupeřovy kombinační akce nebyli litomyšlští hráči schopni zastavovat a když se k tomu přidaly i zbytečné chyby po standardních situacích, tak nebylo divu, že živanické vedení rychle narůstalo (poločas 0:5), a to ještě gólman Novotný další jasné tutovky vychytal.

Po změně stran nebyla převaha chlapců mecenáše Nováka tak viditelná, což bylo dáno jednak tím, že přece jenom polevili v útočném úsilí, navíc domácí si důsledněji plnili defenzivní úkoly. Přesto padly do sítě střídajícího P. Krále další dvě branky po krásných fotbalových akcích, až za stavu 0:7 přišla ke slovu i Jiskra a Holec zaznamenal její čestný úspěch. Hosté potvrdili svoje kvality, je pravděpodobné, že nejeden účastník KP dopadne na jaře podobně jako Litomyšl. Pro domácí to bylo nestravitelné sousto, ovšem v generálce proti Rychnovu na Moravě bude potřeba výkon výrazně zlepšit.

Fakta – branky: Holec – Balog 2, Černík 2, Macháček, Ferčák, Hájek.

Jiskra Litomyšl: Novotný (46. Král) – M. Dobr, Benko, Doubrava, Pešek, Holec, Košín, Zeman, Pavlák, Heinisch, O. Vaníček (Janoušek, Lím, Karal, M. Vomočil).

Sokol Živanice: Hlouš (Skalický) – Daněk, Ferčák, Vrážel, Jůn, Mocanu, Hrmo, Černík, Sedlák, Macháček, Hájek (Podlipný, Hačko, Hanovec).