V Chocni si zahrají Litomyšl, Dolní Újezd, Morašice a Cerekvice, Svitavy a Březová míří do Boskovic, Třebová do Mohelnice.

Neoblíbená, ale nezbytná zimní příprava, tedy dva a půl měsíce, které do značné míry rozhodují o úspěšnosti týmů v jarní části, startuje i v oddílech v okrese.

Ruku v ruce s tím jdou snahy o doplnění, lépe řečeno posílení kádrů na všech frontách, to je ovšem v tuto chvíli ještě „hudba budoucnosti.“ Informace tohoto druhu budou teprve přicházet. Ani trenérské změny nejsou zatím hlášeny, a tak se podívejme, co si v klubech KP a I. A třídy připravili pro herní zkoušky.

Z pohledu našeho regionu se nejzajímavější zimní turnaj mužů odehraje v Chocni. Tamní Fotbalový klub Agria pozval na svoji novou umělou trávu osm družstev, která tak mají zaručenou kvalitní herní přípravu. Kromě tří celků z Ústecka (Choceň, Vysoké Mýto, Dobříkov) a jednoho z Pardubicka (Holice) se zde představí také kompletní trojlístek zástupců Svitavska v I. A třídě (Litomyšl, Morašice, Dolní Újezd). Pole účastníků doplní druhý tým I. B třídy Cerekvice. Turnaj tedy slibuje velice dobrou fotbalovou podívanou.

Na programu je od 30. ledna každou sobotu celkem sedm kol. V tom prvním se střetnou Cerekvice s Vysokým Mýtem, Dolní Újezd s Dobříkovem, Litomyšl s Holicemi a Morašice s pořádající Chocni. Poslední kolo zimního turnaje je plánováno na sobotu 13. března.
Další oblíbený zimní turnaj se hraje na umělé trávě v Boskovicích pod názvem Artézia Cup. Ani zde nebudou chybět startující týmy ze Svitavska, a to stejné jako loni. Svoji formu sem pojede cizelovat druhý celek krajského přeboru TJ Svitavy, jemuž bude dělat společnost lídr I. B třídy Březová nad Svitavou a dalších pět mužstev (Boskovice, Lipovec, Kunštát, Blansko B a Kuřim). Turnaj začne 23. ledna, kdy Březová hraje s Kuřimí, Svitavy se zapojí o týden později proti Lipovci. V generálce před startem jara se pak Svitavští utkají doma s Polnou.
Moravská Třebová si po minulém startu na zimním turnaji HFK Olomouc tentokrát vyzkouší nové prostředí, a to Mohelnici. Jména protivníků? Leština, Bouzov, Loštice a domácí Mohelnice. Program je ale samozřejmě bohatší, hned 23. ledna nastoupí Slovanisté v Letohradu proti domácímu diviznímu celku a na závěr přípravy změří síly s Litovlí. Polička, jejíž téměř celý kádr hraje extraligu v sálovce, se zápasy jako tradičně šetří. Až v únoru a březnu ji čekají tři duely na UMT ve Žďáru nad Sázavou, a to proti domácímu celku, Ždírci a Bystřici.

(rh)