Z trenérů se odehrané zápasy zvesela hodnotili svitavskému a třebovskému, zatímco poličský kouč opět litoval nejtěsnější porážky svého týmu, tentokrát v derby.

Svitavy – Polička 3:2

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Bylo to typické derby plné osobních soubojů. Polička nebyla nebezpečná ve hře, ale hrozila z brejků. Góly jsme dostávali, jak jinak, po chybách naší obrany. Ve druhé půli jsem zareagoval na to, že nedržíme střed pole, a postavil jsem na oba kraje hřiště rychlonohé fotbalisty. Tento tah se vyplatil, hráči zatahovali míče po stranách a po jednom z centrů od Jukla se trefil hlavou Ovad a rozhodl.

František Švec, trenér SK Masokombinát: Zase porážka o gól. Je to už k vzteku, štěstíčko nám teď zkrátka chybí. Samozřejmě nás to hodně mrzí, kluky tyhle těsné nezdary srážejí dolů. Určitě bylo na hřišti patrné veliké zlepšení oproti zápasu s Lanškrounem. Zkusili jsme některé hráče, kteří za áčko delší dobu nenastoupili, a v tak těžkém utkání určitě nezklamali. Myslím si, že od stavu 2:2 byl duel vyrovnaný a remíza by mu slušela. Třetí gól domácích nebyla ani tak naše chyba jako skutečně povedená akce soupeře a parádní hlavička Ovada. Čeká nás další derby proti Moravské Třebové. I když nám to doma zatím moc nejde, zkusíme to zakletí už prolomit.

Moravská Třebová – Dobříkov 4:2

Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: S výsledkem i výkonem mužstva jsem spokojen. Hrálo se za pěkného počasí na kvalitním terénu, padlo šest gólů, i diváci si přišli na svoje. Vedli jsme už 4:0, trochu mě mrzí, že jsme ten konec nezahráli podle představ. Na druhou stranu obě branky Dobříkova byly opravdu pěkné. Jsem rád, že jsme porazili třetí tým tabulky, bylo to určitě po zásluze. Kluci mají náročný program, hrají spoustu zápasů, proto jsem rád, že tento duel zvládli tak dobře. (rh, mo)

Referáty z utkání a fotografie z derby najdete ZDE.