Víkendový mistrovský fotbalový program v krajské I. B třídě nabídl mimo jiné také dvě okresní derby. V obou se po tuhém boji radovaly z výher domácí kolektivy. Poličská rezerva si dojela pro porážku do Vysokého Mýta, kde jí k úspěchu nestačilo dvojnásobné vedení.

Sebranice – Kunčina 2:1

Perspektivní tým hostů s věkovým průměrem 22 let odehrál vyrovnanou partii a sahal po bodu. V prvním poločase měl velké šance domácí Karlík, jednou trefil zblízka tyč a pak ho vychytal Harvánek. U hostů „zlobil“ nejvíce Hlubinka, jehož tutovku vyrazil Kysilka na roh.

Po přestávce šli do vedení domácí Opršálem, který přeloboval „na půl cesty“ vyběhnuvšího Harvánka. V 72. minutě hosté vyrovnali Tlustošem z penalty. Sebraničtí rozhodli v 81. minutě, kdy po faulu na Karlíka obstřelil Zahoran z 20 metrů zeď a zajistil svým tři body.

Branky: Opršál, Zahoran – Tlustoš. Rozhodčí: Gála. Poločas: 0:0. Sebranice: Kysilka – Klusoň, Zahoran, Jireček, Chadima, Malý, Z. Horníček, Opršál, Kalánek, Karlík, Červ (Kárský, Mareš, Kučera). Kunčina: Harvánek – Pešava, Eliáš, Drahoš, Pagáč, T. Brychta, Spálenský, Tlustoš, Pařil, Hlubinka, O. Brychta (Slezák, Klíma).

Svitavy B – Pomezí 1:0

Na lánské umělé trávě začalo derby hodně svižně a diváci se těšili na ofenzivní podívanou. Hned ve 3. minutě otestoval Uchytila tvrdou střelou Nespěšný, na druhé straně se ve výborné pozici ocitl Gregor, ale na malém vápně pořádně netrefil balon. Postupem času se však těžiště hry přesunulo do středu pole, souvislých akcí bylo jako šafránu a gólmani si mohli vybrat dovolenou.

Po změně stran to nevypadalo lépe. Zápas byl bojovný, ale nezáživný, takže bylo jasné, že může rozhodnout jediná situace. A tak se i stalo. Za hosty měl gól na noze Červený, střílel sice osamocen, ale nad. V 77. minutě se sražená střela dostala ke Frolovi, ten se nerozpakoval a ostrou přízemní ránou nedal Švandovi naději – 1:0. Svitavy v závěru těsné vedení udržely, když soupeře do další příležitosti nepustily.

Branka: Frolo. Rozhodčí: Smitka. Poločas: 0:0. Svitavy B: Uchytil – Bandouch, Kyncl, Škraňka, O. Urban, Skalický, Stenzl, Gregor, Juřík, Procházka, Frolo (Švec, Kabát). Pomezí: Švanda – Nitsch, Pecina, Červený, M. Češka, Stýblo, Jožák, L. Roušar, Coufal, Krajíček, Nespěšný (M. Roušar, Pořízka, R. Češka).

Vysoké Mýto B – Polička B 4:2

Dobrý začátek, zato špatný konec mělo pro hosty utkání proti soupeři z konce tabulky. Dvakrát v něm vedli (1:0 a 2:1), ale druhý poločas lépe vyzněl pro domácí, kteří z penalty vyrovnali a poté otočili výsledek. Šancí na dotažení poté Polička měla několik, ale bez efektu, a tak mohli domácí další penaltovou trefou zpečetit výhru.

Branky Poličky: Stodola, Kučera. Rozhodčí: Kříž. Poločas: 1:2. Polička B: J. Dittrich – Bureš, Kovář, Mihulka, Bureš, Stoklásek, Čípa, O. Kučera, Kysilko, Poul, Stodola (Scheib, Vondra).

(rh, red, vs)