S novým partnerem, sázkovou kanceláří Fortuna, a názvem startuje podzimní část oblíbené čtenářské soutěže. Ve Fortuna lize čtenářů Deníku máte i letos možnost vyhrát hodnotné ceny. Nejlepší hráč celkového pořadí se v listopadu může těšit na LCD televizor. Odměněni budou tradičně také vítězové jednotlivých kol, kteří obdrží pamětní tričko a sázkovou poukázku v hodnotě 100 korun.
Třináct kol


Fortuna liga začíná úvodním kolem složeným z utkání hraných o víkendu 9. a 10. srpna. Kupón se zápasy pro první dějství se objeví na stránkách našich novin už v pondělí 4. srpna! Celkového vítěze a os– tatní nejvýše umístěné poznáme po třináctém kole, jež je na pořadu 1. a 2. listopadu.
Pravidla soutěže zůstávají stejná, proto neváhejte a hrajte! Společně s vítězem oceníme i další nejúspěšnější hráče. Druhý v konečném pořadí získá Set top box, třetí obdrží míč Adidas Euro 2008 a sázkovou poukázku od Fortuny v hodnotě 1000 korun.
Jak tipovat?


1. Pomocí hlasovacího kupónu, který vystřihnete, zašlete poštou, doručíte na adresu redakce (námestí Míru 28, 568 02 Svitavy), nebo do sběrných schránek Fortuna ligy Deníku (trafika p. Hrubého Mor. Třebová, rest. Na Sídlišti Litomyšl, rest. na hřišti v Poličce). Obálku s vašimi soutěžními kupóny zřetelně označte slovy „Fortuna liga“. 2. Na internetu www.denik.cz (vyhledejte váš Deník a tipujte).
První hlasování jen na tištěném kupónu! Pokud hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N a vyplní jen svoje číselné heslo a ostatní údaje (jméno, příjmení, adresu, telefon, popř. emailovou adresu). Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic od 0 do 9, například 0123. Startovní číslo hráči přiděluje při vstupu do soutěže redakce. Každou středu otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu zjistí nový hráč své startovní číslo, které v dalším průběhu hry sám vpisuje do kuponu nebo při hlasování na internetu. Každý hráč může tipovat v jednom kole jen jednou a pod jedním startovním číslem.
Bodování


Kupón obsahuje deset zápasů, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době (1 = vítězství domácích, 0 = remíza, 2 = vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné. U vybraného zápasu hráči vyplní poločas a konečný výsledek Supertrefy, která rozhoduje při určování vítěze kola v případě bodové rovnosti více tipujících. Za každý správný tip soutěžící získává 2 body, za chybný naopak jeden bod ztrácí, což znamená, že maximum je 20 bodů, minimum –10 bodů. Vítězem daného kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů případně s nejlepší Supertrefou. Úplná pravidla jsou k nahlédnutí na www.deniík.cz nebo na www.fortunaliga.cz.
Uzávěrka kola: pátek 16.00. Uzávěrka pro vhození kupónů do sběrných schránek nebo tipování na internetu je každý pátek v 16 hodin! U kupónů zaslaných poštou je rozhodující razítko odeslání.
Nezapomeňte, Fortuna liga čtenářů Deníku začíná v pondělí 4. srpna, kdy v novinách najdete první tiket. (red)

Týden uplynul a zatím jsme předali pouze polovinu cen pro vítěze jarní Tip ligy Svitavského deníku. Pro ostatní jsou jejich zasloužené odměny připraveny v naší redakci, níže uvedené úspěšné hráče tedy žádáme, aby si své ceny vyzvedli v příštím týdnu (denně od 8 do 16 hodin) nebo aby ohledně převzetí kontaktovali redakci.
Václav Benda– Jiří Elčkner – Roman Roch – Josef Stříteský – Roman Flídr – Jiří Stibůrek