Mužstvo pod vedením trenérů Jaroslava Žouželky a Milana Janečka vyrazilo do Prahy již v pátek, v podvečer si v doprovodu tiskové mluvčí Kateřiny Dragounové prohlédlo stadion AC Sparta Praha na Letné. Po prohlídce stadionu bylo přítomno předzápasovému tréninku A týmu Sparty a prohlédlo si společně i historické centrum Prahy.

Po dramatu postup

V sobotu již třebovští žáci nastoupili ke třem utkáním skupiny A, která se odehrávala na stadionu FK Horní Měcholupy. V úvodním zápase po dobrém výkonu porazili holandský celek SVE EPE, ve druhém byla nad jejich síly důraznou hrou se prezentující německá Viktoria Berlín. Třetí duel byl velmi napínavý a konečná remíza proti maďarskému týmu Albertisa SE znamenala postup do závěrečných vyřazovacích bojů díky druhému místu ve skupině. Na závěr úspěšného dne mužstvo navštívilo ligové střetnutí Bohemians 1905 – Viktoria Plzeň.

V neděli dopoledne se Slovanisté přestěhovali do tréninkového centra Sparty na Strahově, kde na ně ve čtvrtfinále čekal vítěz skupiny D VFB Unterliederbach z Německa. Soupeř měl v poli výraznou převahu, ale Třebovští se zejména v defenzivě vybičovali k výbornému výkonu a uhráli remízu. V penaltovém rozstřelu byli lepší a stanuli v semifinále. V něm nestačili na slovenský ligový celek FK DAC Dunajská Streda a tak na ně čekalo utkání o třetí příčku.

V něm si zopakovali měření sil ze základní skupiny s Viktorií Berlín. Po bezbrankovém prvním poločase na ně německý soupeř vlétl s velmi důraznou hrou, která byla někdy za hranicemi únosnosti. V nervozním druhém poločase byli dokonce dva hráči vyloučeni – kapitán Pavel Neumann a soupeřův záložník potom, co Pavla napadl. Pět minut před koncem Slovan po rychlém brejku inkasoval a v hektickém závěru již nedokázal vyrovnat, což znamenalo, že se na tomto prestižním klání umístil na výborné čtvrté příčce, s čím před zahájením turnaje nikdo nepočítal.

Skvělá reprezentace

„Turnaj se celému mužstvu vydařil. Všichni hráči odevzdali na hřišti maximum a výsledkem je čtvrté místo v konkurenci osmnácti týmů v kategorii U15. Tento úspěch nám všem dodal chuť do další práce, protože v měřeních sil s celky z Německa, Polska, Maďarska, Francie, Nizozemí, Dánska a Slovenska jsme se neztratili a důstojně reprezentovali klub i celé naše město. Hráčům náleží poděkování za jejich výkony, ale i chování po celou dobu turnaje, což ocenili i pořadatelé. Při slavnostním vyhlášení výsledků jsme byli odměněni cenou fair play," řekl trenér Jaroslav Žouželka.

SKP Slovan reprezentovali tito hráči: Filip Ondráček, Adam Absolon, Jakub Schütz, Václav Štrajt, Petr Bambušek, Adam Hala, Patrik Kaláb, Denis Buček, Karel Kolář, Jonáš Krummer, Pavel Neumann, David Mikšánek, Michal Smékal, Jiří Doležel, Robin Matocha, Tomáš Ebert a Vojtěch Pudík.

Výsledky – základní skupina:

SKP Slovan – SVE EPE 3:0 (Kolář, Mikšánek, Neumann)

SKP Slovan – Viktoria Berlín 0:3

SKP Slovan – Albertisa 0:0

Čtvrtfinále:

SKP Slovan – Unterliederbach 0:0 (PK 4:2)

Semifinále:

SKP Slovan – Dunajská Streda 0:3

O 3. místo:

SKP Slovan – Viktoria Berlín 0:1