Poté, co v předešlých kolech vyřadili celky z Přelouče, Prosetína-Holetína a Letohradu, dostali příležitost bojovat o prestižní trofej.

Neúspěšně, protože lepší byli českotřebovští hráči, kteří zvítězili 2:1 a pohár putoval do jejich držení.

Litomyšlští se však za to, co předvedli, rozhodně stydět nemusejí. „Kluci podali dobrý a bojovný výkon. Musím uznat, že soupeř byl o tu jednu branku lepší a zvítězil zaslouženě. Byl důraznější v osobních soubojích, což se na špatném povrchu v Rybníku projevilo. Cením si ale toho, že náš tým zápas ani za nepříznivého stavu nezabalil, bojoval až do konce, kontaktní gól jsme však bohužel vstřelili příliš pozdě. Mrzí mě první inkasovaná branka po velkém nedorozumění v defenzivě, která posadila Českou Třebovou na koně. Účast ve finále byla pro hráče zajímavou zkušeností, podobný zápas ještě nehráli a zvládli ho se ctí, za což bych je chtěl pochválit," hodnotil utkání trenér litomyšlských žáků Petr Svoboda.

Tým nastoupil v sestavě: Vojtěch Hlous, Václav Švec, Tomáš Flídr, Ondřej Bačík, Lukáš Bělohlávek, Vojtěch Tesař, Matěj Kadidlo, Adam Klejch, Tomáš Klofanda, Marek Girčák a Radek Vomočil (střídali: Ivan Škeřík, Dominik Glänzner, Alena Horáková a Jan Pohorský). O jedinou trefu Jiskry se v závěru postaral Ondřej Bačík z pokutového kopu.

Uznáním pro mladé fotbalisty z Litomyšle bylo i to, že jim k úspěšné reprezentaci města po skončení utkání přímo na hřišti poblahopřál starosta Radomil Kašpar.

A ještě jednu poznámku si zápas zaslouží. Hráči obou klubů mohli svým chováním a přístupem sloužit jako vzor „borcům" z Lanškrouna a Holic, kteří v následném finále Poháru hejtmana Pardubického kraje mužů plném nechutných scén včetně tří červených karet ukázali (společně s dalšími aktéry), jak by takový „svátek fotbalu" v žádném případě neměl vypadat.