Z nich je nejzajímavější souboj Svitav a Litomyšle o primát v přeboru staršího dorostu.

STARŠÍ

TJ Svitavy – SK Vysoké Mýto 3:1

Branky: Kubík, Frolo, Juřík

Sestava: Uchytil – Gregor, Kubík, Sedlák, Škraňka, P. Mikolín, Novák, Křížek, Chlup, Frolo, Juřík (Kotek, Hynek, Procházka).

Domácí si s přehledem pojistili první místo. „Soupeř byl po celý zápas pod tlakem, šance střídala šanci, ale naše koncovka byla prachbídná. Výsledek je tedy pro hosty milosrdný,“ pronesl trenér Pavel Daněk. Ozdobou duelu byla parádní trefa Frola.

Jiskra Litomyšl – TJ Lanškroun 7:0

Brank: Kundera 3, Rum ler 2, Nováček, Král.

Sestava: Hůlka – Štoudek, Hašek, Pecháček, Plačko, Rumler, Sršeň, Němec, Kundera, Urban, Král (Bednár, Nováček, Zubček, Stejskal). Jednoznačná záležitost domácích dorostenců, kteří si s chutí zastříleli a navázali tím na svůj úspěch v předehrávce v Poličce (2:0).

SKP Slovan Mor. Třebová – Jiskra Ústí n. Orl. 1:1

Branka:Kozák

Sestava: J. Komoň – Fikr, Trefil, T. Komoň Chromý, Brychta, Linhart, Křivánek, Polák, Zemánek, Konečný (Štěpánek, Blecha, Kozák, Zobač).

Slovan předvedl festival zahozených šancí, navíc hrál od 35. minuty proti deseti. Jenže inkasoval a fotbalový Bůh se na ním smiloval až v samotném závěru, kdy alespoň vyrovnal.

SK Masokombinát Polička – SK Chrudim 4:1

Nejlepší jarní výkon oživil naděje domácích na záchranu v přeboru.

MLADŠÍ

TJ Svitavy – SK Vysoké Mýto 1:0

Branka: Křivánek

Sestava: Jílek – Petrila, Slabý, Bulva, Holický, Paclík, Novák, Nekvinda, Raplík, Křivánek, Procházka (Richter, Korčák).

Kdyby domácí za stavu 1:0 dali penaltu, mohli mít klid, takto museli ještě tvrdě bojovat.

Jiskra Litomyšl – TJ Lanškroun 0:0

Sestava: Mi. Kačer – Popelka, Plačko, Hašek, Štoudek, Mar. Kačer, Bednár, Nováček, Macek, Stejskal, P. Malý (Vodehnal, O. Kundera, Kotlár, Kadidlo, Jirásek).

V poli byla Jiskra sice lepší, ale malým důrazem v zakončení se připravila o vítězství.

Branka: Kozák

Sestava: Komoň – Drtílek, Zobač, Žouželka, Coufal, Klein, Kalášek, Muselík, Pálka, Kozák, Trefil (Marek, Schuppler, Chromý).

Zasloužená plichta.

SK Masokombinát Polička – SK Chrudim 1:2

Nadějný výkon Poličky a smolná porážka.

I. TŘÍDA DOROST

Sokol Březová n. Svit. – Albrechtice 4:2

Branky: Schmachtel 2, Lukášek, Alexa. Těžká práce s týmem z chvostu pořadí.

Sokol Bystré – Sokol Sebranice 4:0

Branky: Dvořák, J. Novotný, Andrlík, Němec. Jasná záležitost.

AFK H. Jelení – Sokol Dolní Újezd 1:1

Branka: Sedliský. Cenný bod na hřišti lídra.

SK Proseč – SK Jevíčko 2:4

Góly: Hrubý, Koutný, Kyša, Hrazděra. Velké zlepšení ve druhém poločase a čtyři góly rozhodly.

Sokol Morašice – TJ Horní Újezd 0:1

Branka: Pechanec. Vyrovnané derby pro sebe získal šťastnější tým.

TJ Horní Újezd – SK Jevíčko 1:0, Gól:Žďára. Dohrávka 15. kola.

DIVIZE ŽÁCI

TJ Svitavy – SK Vysoké Mýto

starší 1:2, Veselský.

Sestava: Vala – Skalský, Petrila, Šidlo, Chladil, Raplík, Moravec, Ehrenberger, Veselský, Háněl, Šmíd (Macek, Šobáň, Válek, Štěrba).

Další porážka zaviněná vlastním gólem z 53. minuty znamená v tuto chvíli bohužel pád na sestupové místo.

Mladší 1:1, vlastní

Sestava: Valach – Slezák, Kala, Václavek, Czehowský, Říha, Šenkýř, Bartoš, Kalas, Vrabec, Juřík (Pinter, Bubák, Čížek).

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽÁCI

Nepovedený víkend mají za sebou všechny okresní kluby. Šest zápasů a šest krutých porážek, to nevypadá dobře.

Výsledky: FK Č. Třebová – SK Masokombinát Polička starší 7:0 a mladší 4:0, Jiskra Ústí n. O. – Slovan M. Třebová starší 4:0 a mladší 5:0, Sokol Rosice n. L. – TJ Horní Újezd starší 5:0 a mladší 5:1 (Štarman).

I. TŘÍDA ŽÁCI

1. FC Žamberk – Jiskra Litomyšl starší 0:2, Kadidlo, P. Malý. Pokud Jiskra uhraje v sobotu proti Rybníku alespoň bod, zajistí si prvenství v soutěži a postup. Mladší 0:5, Valenta 2, Vejrych, Mikulecký, Bednář. Svitavy B – FK Proseč st. 4:2 a ml. 3:1.