Bylo ovšem zároveň jasné, že v obměněné I. A třídě s řadou nováčků bude jeho sportovní „povinností" usilovat o okamžitý návrat do krajského přeboru.

Po podzimu lze říci, že tento svůj úkol plní, když po nepovedeném úvodu vyhrál deset zápasů v řadě a se třicet body na kontě obsazuje druhou příčku těsně za vedoucím Horním Jelením a s náskokem sedmi bodů na třetí Titanic Srch. To by mu na postup bohatě stačilo.

„S podzimem můžeme být spokojeni," konstatoval trenér LADISLAV KUČERŇÁK. „Je samozřejmě škoda onoho rozpačitého začátku, který byl dán do značné míry tím, že si na sebe mužstvo po příchodu několika nových hráčů zvykalo. Postupně se však výsledky začaly dostavovat a lepšil se i herní projev, předváděli jsme líbivý fotbal s řadou šancí," pochvaluje si třebovský kormidelník.

Ten je především rád, že se jeho svěřenci nenechali třemi úvodními porážkami rozhodit a zachovali klid. „Kluci pochopili, co po nich chci, osvojili si taktiku a systém hry, kterému začali věřit a výsledkem bylo těch třicet bodů," řekl trenér.

Slovan se dotáhl do špice tabulky přesto, že jeho kádr nepatřil mezi nejširší a v některých zápasech zela jeho lavička prázdnotou. „Určitě bych rád měl více lidí, ale pokud jsem si všiml, tak u ostatních týmů to je velmi podobné a pouze výjimečně se stalo, že by někdo měl na střídačce čtyři pět hráčů. Je však pravdou, že na jednom či dvou postech bychom naše družstvo doplnit potřebovali," netají se Ladislav Kučerňák.

Když se třebovští fotbalisté v I. A třídě rozkoukali a vzpamatovali se z mizerného úvodu, tak začali většinu soupeřů přehrávat. „Zápasy, které jsme vyhráli třeba 6:0, ty moc neberu, to pro nás nebylo žádné měřítko. Osobně si nejvíce cením dvou vítězství, a to nad Chrudimí a Českou Třebovou. Byli to totiž protivníci, na kterých byla vidět fotbalová kvalita a síla, na jejich hře bylo znát, že pravidelně trénují, měla svůj systém. My jsme ze sebe museli vydat maximum, abychom je zdolali," vyzdvihl kouč Kučerňák nejzdařilejší vystoupení.

Porážky, které přišly v řadě za sebou při vstupu do sezony, měli na svědomí rivalové z Načešic, Srchu a Horního Jelení. „Snad by mne ani tak nemrzela prohra v Horním Jelení, protože tam jsme nepodali špatný výkon, ale samozřejmě jsme neměli odjet s prázdnou z Načešic. Nemůže se stát, že vstřelíme venku čtyři góly a nezískáme ani bod," upozornil trenér.

Jak už bylo řečeno, brzy se výkony Slovanu začaly blížit k požadované podobě a byli to soupeři, kteří ve vzájemných duelech se Slovanem začali tahat za kratší konec. Rozstřílel se Lukáš Masopust, který se s patnácti brankami na kontě stal nejlepším kanonýrem soutěže. „Oceňuji jeho střeleckou pohotovost, nicméně pro mě bylo velice důležité zejména to, že jsme měli v jednotlivých řadách vyrovnanost. To znamená, že když se někomu v zápase třeba nedařilo úplně podle představ, nahradil ho další spoluhráč ," byl Kučerňák spokojen s týmovým pojetím, jaké Slovan předvedl.

„Řekl bych, že v soutěži jsou celky, které na ni fotbalově nestačí, ale na druhou stranu jsme odehráli i kvalitní utkání, která byla zajímavá i pro diváky," shrnul třebovský kouč dojmy z I. A třídy, kterou by Slovan měl po jaru, jestliže se nestane nic mimořádného, co nejrychleji zase opustit. Směrem vzhůru.

Zimní přípravu zahájí moravskotřebovští fotbalisté ve druhém lednovém týdnu a trénovat budou v domácích podmínkách. „Máme připraveny přátelské zápasy z celky z divize a z krajských přeborů, které pro nás budou dobrou herní prověrkou," je přesvědčen Kučerňák. S dramatickými změnami v kádru nepočítá. „Rád bych si do přípravy vytáhl dva tři nadějné dorostence. Potřebovali bychom však získat typického leváka. Ten nám chybí, přitom by se nám, ať na levé straně obrany nebo zálohy, velice hodil," vyjádřil svoje přání trenér Ladislav Kučerňák.