I když do ní nevstoupili špatně a po dvou kolech měli na kontě čtyři body, tak postupem času se propadali herně i výsledkově, v jedenácti následujících zápasech přidali na svoje konto stejný zisk a přezimují na chvostu tabulky. V polovině soutěžního ročníku je brzy lámat na nimi hůl, nicméně odvrátit sestupovou hrozbu bude kromobyčejně složité.

„Naše umístění bohužel plně odpovídá bodovému zisku. Po čtyřech letech působení v I. A třídě to byl náš nejhorší podzim. Pouze dvě výhry z venku, s tím samozřejmě nemůže být žádná spokojenost,“ netajil se vedoucí mužstva MILAN NESPĚŠNÝ, který společně s Petrem Sedliským převzal tým poté, co angažmá v Pomezí před půlkou podzimu ukončil trenér Milan Janko.

NESTÁLOST SESTAVY

Jak už bylo řečeno, Pomezí nenadchlo ani dosaženými výsledky, ani po herní stránce. Publikum bylo od tamních fotbalistů v minulosti zvyklé na daleko lepší představení. „Počet získaných bodů je odrazem toho, jakou hru jsme předváděli. Do našich představ měla rozhodně daleko. Kromě tří až čtyř zápasů nám rovněž chybělo potřebné nasazení a důraz. Proto je těžké hledat na našem vystoupení jakákoli pozitiva,“ mezí Nespěšného.

Zato negativních věcí, těch bylo v podzimních bojích tolik, až to nikomu v Pomezí nemůže být milé. „Je jich skutečně dost, od značné marodky přes špatnou podzimní tréninkovou morálku až po fyzickou kondici některých hráčů. Dalším limitujícím faktorem pro naše výsledky bylo, že jsme nehráli v nějaké stálejší sestavě. Vinou zranění, nemocí, pracovních povinností i dovolených jsme museli neustále měnit složení mužstva, takže nakonec jediným hráčem, který odehrál všech třináct zápasů, je brankář Křemenák, za což si zaslouží poděkování,“ uvedl Nespěšný.

Nelze přitom rozhodně tvrdit, že by Pomezí podalo úplně ve všech zápasech slabé výkony. Jenže těch, které by snesly přísnější měřítko, nebylo mnoho a takových, jaké by tým dovedly k potřebnému bodovému zisku, bylo ještě méně. „Nejlepší podzimní výkon venku byl zřejmě v Nasavrkách, kde jsme vyhráli hned první zápas a zdálo se, že se nastartujeme. Kvalitní utkání, bohužel ovšem se špatným koncem, jsme odehráli doma s Dolním Újezdem, který patří k předním celkům I. A třídy. Naše nejhorší představení bylo asi v Kunčině, tam jsme se představili zcela bez nasazení a bojovnosti, zaslouženě jsme prohráli, přičemž s podobným výkonem bychom se ztratili i v okresním přeboru,“ přiznává vedoucí týmu.

Ruku v ruce s nepovedenými týmovými vystoupeními šlo podle jeho slov také individuální trápení, které doprovázelo fotbalový podzim v Pomezí. „Bohužel se v mužstvu nenašel nikdo, kdo by dokázal svým výkonem strhnout ostatní, takže je těžké pochválit jednotlivce.“

ZATNOUT ZUBY A MAKAT

Kvalita druhé nejvyšší fotbalové soutěže Pardubického kraje zůstává podle názoru Milana Nespěšného na obvyklém stupínku. „Za pozornost určitě stojí výkony Luže, která je svým hráčským kádrem i herním projevem určitě o patro výše. Úroveň hry mužstev z první poloviny tabulky je srovnatelná s uplynulými ročníky. Rozšířila se nám naopak skupina „trápících“ se týmů ve spodní polovině tabulky,“ povšiml si. Co ho ještě zaujalo v průběhu podzimní soutěže? „Kaňkou podzimu byl pro mě výkon rozhodčího v Horních Ředicích,“ nerad vzpomíná Milan Nespěšný na srpnové střetnutí, které zanechalo mezi fotbalisty z Pomezí hořkou pachuť.

Lze ještě takhle mizerně rozehranou sezonu zachránit? Proč ne, to však bude muset jaro vypadat zcela jinak. „Nezbývá nám než zatnou zuby a začít tvrdě pracovat na fyzické kondici. Uvidíme, jak bude vypadat tréninková morálka. Doufejme, že se nám uzdraví všichni marodi a nastoupí do přípravy. Co se týká doplnění kádru, tak bychom určitě rádi přivedli další hráče. Je ale problém v našem regionu sehnat fotbalisty, kteří budou v I. A třídě přínosem. V jarní části bychom v každém případě rádi dělali víc radosti domácím fanouškům a zkusili se ještě poprat o záchranu,“ nevzdává se Nespěšný.