Historie této prestižní akce se začala psát v roce 1999, kdy se k 1. ročníku sjelo do Vendolí 12 týmů. Jako první se do listiny vítězů zapsal celek s názvem DJ Renda a All Stars Team po finálovém vítězství nad Javorníkem, třetí skončilo Torpedo Svitavy. Asi ani samotné organizátory Qanto Cupu tehdy nenapadlo, do jakých rozměrů se jejich turnaj v příštích letech rozroste.

Druhý ročník hostilo znovu Vendolí a startovalo již 32 kolektivů. Pro své první vítězství si přijel tým FC Žlíbka Jevíčko, když ve finále porazil FC Limberk. Třetí příčku si zajistil známý celek malé kopané SK Goll Běloves a dal tím o sobě poprvé výrazně vědět.

Ve třetím ročníku se startovní pole rozmnožilo už na 42 účastníků. Goll Běloves zúročil zkušenosti získané v předešlém roce a dokráčel k triumfu po finálovém vítězství nad VPS Polička. Toto družstvo zahájilo svoji sérii neúspěšných účastí v boji o první místo. Minulí vítězové z Jevíčka se museli spokojit s bronzem.

Čtvrtý Qanto Cup v roce 2002 se poprvé hrál ve Svitavách a mezi 55 startujícími byli premiérově tři zástupci ze Slovenska. Ani ti však nezastavili mužstvo FC Žlíbka Jevíčko, které se stalo nejúspěšnějším týmem turnaje. Druhý VPS Polička zůstal znovu těsně před naplněním vítězného snu, premiérovou účast ozdobil třetím místem pardubický futsalový celek Torf–Este.

Popáté se vyznavači malé kopané sešli v roce 2003, startovalo znovu 55 kolektivů. Minulí vítězové pro tentokrát ostrouhali, Běloves se loučila v osmifinále, Jevíčko o kolo později. Na řadu přišli jiní, konkrétně Slavíci z Mladé Boleslavi, kteří ve finále sebrali třetí šanci na prvenství nešťastné Poličce. Třetí místo si zajistil Nový Hradec Králové.

Šestý ročník přinesl nové jméno vítěze. V konkurenci 70 družstev dokráčel na nejvyšší stupínek Literpool Frenštát pod Radhoštěm, který vyhrál v play–off třikrát 1:0 a ve finále udolal Loučnou nad Desnou na penalty. Třetí příčku obhájil Nový Hradec. Kromě českých a slovenských týmů se zde poprvé, a zatím naposledy, představili polští hráči, konkrétně družstvo Jelcz–Laskowice. Před dvěma lety se do Svitav sjelo již 76 týmů. O vítězi opět rozhodoval rozstřel ze značky pokutového kopu, který rozetnul napínavý duel ve prospěch Olympiku Mělník. Smutní zůstali druzí hráči z Loučné nad Desnou, bronzový stupínek vybojovalo dačické Elmaro. Všechny týmy ze svitavského okresu došly nejdál do čtvrtfinále, což nepřekvapilo zejména u celku Partizán Zubr Svitavy, jenž takto skončil popáté v řadě za sebou.

Rok 2006 přinesl při 8. ročníku Qanto Cupu atraktivní boje osmi desítek startujících, kteří sehráli celkem 256 utkání. Na svůj dva roky starý triumf navázal Literpool Frenštát pod Radhoštěm, jenž opět prokázal, že vypjaté play–off je jeho silnou stránkou. Na cestě do finále vyřadil mimo jiné i VPS Novabrik Polička a v duelu o zlato si nejtěsnějším poměrem 1:0 poradil s úspěšným nováčkem Qanto Cupu Srníčkem Hlinsko. Také na třetím a čtvrtém místě se objevila nová jména: FC Fischer Café Brno odsoudil k tolik nepopulárním „bramborám“ nejlepší domácí klub KHGM Svitavy. Ze sympatických slovenských účastníků se do vyřazovacích bojů probojoval pouze BAX Považská Bystrica, zde ztroskotal na Hlinsku. Kdo se zapíše do listiny vítězů letos? Vyčkejme do nedělního podvečera.