Na lánské umělce potřebovali bodovat oba konkurenti – jak domácí béčko, tak Kunčina. Spodní polovina tabulky je stále hodně vyrovnaná a okresní zástupci pořád nemají nic jistého. Domácím pomohl povedený úvod, když se v 7. minutě dostal k rozehranému trestnému kopu Uhlíř dříve než brankář Hutira a hlavou poslal balon do sítě – 1:0. V dalším průběhu se hrál vyrovnaný a z obou stran bojovný fotbal, vyložených příležitosti bylo ovšem k vidění poskrovnu. Po přestávce měl srovnání na noze Spálenský, jenže po standardní situaci zblízka netrefil mezi tři tyče. Lépe mířil na opačné straně D. Juřík, jehož přímý kop byl proveden dokonale – 2:0. Ani za tohoto stavu se hosté nevzdali a hrnuli se stále více dopředu, dokázali dostat soupeře i pod tlak, ale v koncovce jim scházela přesnost. Nepomohla ani série standardek v závěrečné desetiminutovce, svitavská defenziva na čele s bezchybným Kavalírem odolala a tři důležité body zůstaly doma.

V Dolním Újezdu mělo derby jednoznačného favorita. Domácí celek si nemohl v honbě za postupovým místečkem dovolit ztratit body proti Pomezí, které se každým kolem blíží k jistotě sestupu. Realita na trávníku? Domácí uhráli potřebné a relativně kontrolované vítězství, když měli po většinu času herně navrch. Poměrně rychle se jim také podařilo vstřelit vedoucí branku zásluhou P. Franka a v dalším průběhu se tak mohlo hrát podle jejich not. Pokračující újezdská převaha našla svoje další gólové vyústění v 57. minutě po zakončení M. Vomáčky a snaživí hosté nenašli způsob, jak očekávaný vývoj utkání ještě zdramatizovat. Tečku za zápasem napsal v jeho závěru Pešina proměněním nařízeného pokutového kopu, domácí splnili tříbodovou povinnost a živí svoje postupové naděje. Pomezí ovšem herně rozhodně nezklamalo a favorita potrápilo.

21. KOLO:

Svitavy B – Kunčina 2:0 (1:0)

Branky: 8. Uhlíř, 55. D. Juřík. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 2:4. Diváci: 70. Svitavy B: Kavalír – Škeřík, Kyncl, M. Čížek, Sedlák, Ryšavý, Gregor, Bartoš (46. D. Juřík), A. Novák (66. P. Juřík), Uhlíř (80. Křížek), Scheib (72. Říha). Kunčina: Hutira – Šejnoha, Zeman, Eliáš, T. Pagáč (68. Scholze), T. Brychta, Tlustoš (63. Crha), Sedláček, Švanda, Spálenský, Šmehlík (46. V. Pagáč).

Pavel Brandejs, trenér TJ Svitavy B: Sestavu jsme dávali dohromady velice složitě. Obrovské díky patří Michalu Čížkovi a Davidu Juříkovi, kteří nám přišli vypomoci, přestože byli osloveni teprve hodinu před zápasem. Poděkování náleží také Radovanu Kroulíkovi, který jejich účast nejen povolil, ale sám aktivně zařídil. Vydřeli jsme důležité tři body v zápase, který moc parametrů krásy nepobral. Byli jsme efektivní, kdežto hosté svoje závary nevyužili. Největším přínosem utkání však byla projevená sounáležitost ke značce TJ Svitavy a ukázání pravého fotbalového srdce.

Vlastimil Suchý, trenér TJ Sokol Kunčina: Dvě střely na naši branku, dvě standardní situace a jsme znovu bez bodu. Přitom jsme mohli jít do vedení po třech minutách, troufnu si říci, že herně jsme byli lepší, ale na to se nehraje. Měli jsme šance na to, aby byl výsledek příznivý, ale s jejich proměňováním jsme byli na štíru, což se opakuje každé utkání. Jinak bych kluky za předvedený bojovný výkon pochválil, bohužel ale rozhodují góly a ty jsme nedali. Navíc jsme přišli o zraněně Tlustoše se Šmehlíkem a nevím, zda ještě budou k dispozici. Ještě bych dodal, že nechápu, proč se v květnu musí hrát na umělé trávě.

Dolní Újezd – Pomezí 3:0 (1:0)

Branky: 18. P. Frank, 57. M. Vomáčka, 86. Pešina (PK). Rozhodčí: Zeman. ŽK: 0:1. Diváci: 129. Dolní Újezd: Janecký – P. Frank, M. Vomáčka, Pešina, Kabrhel (86. Rejman), Štarman (73. Kalánek), Částek, Vrabec, Fulík, Bulušek (46. J. Vomáčka), Klusoň. Pomezí: Křemenák – Bureš (78. Drobný), Mička, M. Nespěšný, Veselý, Roušar, Jožák, Jar. Svoboda, Vaško, Ehrenberger, Stodola (62. Pořízka).

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Rozhodně to nebylo jednoduché utkání. Hosté se u nás představili ve velmi dobrém světle a osobně se divím, že jsou na tom v tabulce tak špatně. Hráli důrazný organizovaný fotbal a my jejich obranu těžko dobývali, i když jsme se od začátku tlačili do šancí. Uklidnili jsme se teprve po brance na 2:0, ke konci přišla ještě pojistka z penalty. Výhry si cením i proto, že jsme hráli bez čtyř hráčů ze základu. Může se zdát, že jsme hráli s posledním a vyhrát bylo povinností, ale takové zápasy bývají ošidné a jsem rád, že jsme ho zvládli za tři body.

Milan Nespěšný, trenér TJ Sokol Pomezí: Myslím, že jsme na půdě favorita neodvedli špatnou práci a byli mu důstojným soupeřem. Fotbal měl svoji kvalitu a porážka o tři góly je pro nás možná až krutá. Tým si zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Měli jsme několik příležitostí, z nichž se dalo skórovat, zejména v úvodu druhého poločasu, kdy chytil domácí brankář jasný gól. Potom jsme ale nepohlídali standardní situaci, Újezd odskočil na 2:0 a naše snaha pak už byla marná.

Další výsledky:

Letohrad B – Načešice 3:3 (2:0), pen. 4:3. Branky: Procházka, vlastní (Jirásek), Černohous – Mládek 2, Kodera. Semanín – Horní Ředice 0:2 (0:1). Branky: Skalický, Mráz. Luže – Vysoké Mýto B 11:1 (5:1). Branky: Veis 3, Kroutil 3, Lacman 2, Radouš, Holub, Merkl – Štanglica. Rohovládova Bělá – Nasavrky 1:3 (0:1). Branky: Chovanec – O. Čechlovský, Morávek, Dostál. Pardubičky – Přelouč 2:1 (1:1). Branky: Jonáš, Krejčí – Hrečín.

Pořadí:

1. Luže (55), 2. Dolní Újezd (44), 3. Horní Ředice (42), 4. Vysoké Mýto B (36), 5. Přelouč (33), 6. Pardubičky (33), 7. Rohovládova Bělá (32), 8. Svitavy B (29), 9. Kunčina (29), 10. Letohrad B (28), 11. Nasavrky (27), 12. Načešice (25), 13. Semanín (20), 14. Pomezí (11).