Letohrad B – Polička 8:2
Pavel Schejbal, trenér SK Masokombinát: S tak zdecimovanou sestavou se mnoho uhrát nedalo. Nepočítali jsme se zázračným výsledkem, ale tohle je až příliš kruté. Zavinili jsme si to však sami vlastními chybami. Přitom 25 minut jsme hráli vyrovnanou partii, poté však udělali dvě neuvěřitelné hrubky. Než si hráči vyříkali, kdo za co může, bylo to v poločase 4:0 a ve druhé půli jsme odpadli fyzicky. Soupeř byl posílen z A týmu, my hráli s pěti kluky z béčka, které hrálo svůj zápas v sobotu a to bylo znát. Musíme rychle zapomenout a soustředit se na další utkání.


Lanškroun – Svitavy 3:1
Jiří Stejskal, trenér Svitav: Zápas jsme si prohráli chybami v obranné činnosti, které soupeř dokázal potrestat. Jinak bylo utkání vyrovnané, mohli jsme a měli bodovat, ale pokud chceme uspět, nesmíme se zkrátka takových minel dopouštět. Na pozicích krajních obránců jsme selhali.


Dobříkov – M. Třebová 2:5
Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: Měl jsem z tohoto utkání obavy, ale rozhodčí zapískal dobře, hrálo se férově. Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme lepším mužstvem, dařilo se nám hlavně v útočné fázi, kde jsme kromě pěti vstřelených branek měli také další šance. Mrzí mě, že hra v obraně nebyla v pořádku, často jsme soupeři nechali zbytečně prostor, především po snížení na 1:2 a v úvodu druhé půle. Celkově to však od našeho týmu byl solidní výkon.

Ach ta defenziva


Valy – Morašice 3:1
Petr Kuta, trenér Morašic: I když jsme se po čtvrthodině ujali vedení, tak nás soupeř v prvním poločase přehrával. Obranná trojice vůbec nezahrála podle představ, nestačila na šikovné domácí útočníky, z toho pramenila i penalta a vyrovnání. Nástup do druhé půle byl katastrofální, během 15 minut jsme dostali další dvě branky. Až po prostřídání se naše hra trochu zlepšila, ale proti vynikajícímu Pořízovi jsme se neprosadili. Pochválit mohu jenom střídajícího Coufala, který byl schopen dostat se do dvou šancí.


Králíky – Dolní Újezd 0:1
František Jandáček, trenér Sokola: Vyhráli jsme teprve podruhé v sezoně venku, asi to bylo zasloužené. Slušně jsme se nachystali na soupeřovy standardky, každý roh a aut v Králíkách zavání gólem. Ve druhém poločase jsme šli šťastně do vedení, pak jsme ale bohužel špatně řešili slibné brejkové příležitosti, a proto byl výsledek až do konce těsný. Když šel v nastavení Fulík sám na prázdnou bránu, rozhodčí odpískal konec.


Litomyšl – Rosice 4:2
Milan Kubík, trenér Jiskry: Věděli jsme, že soupeř přijede se zataženou obranou. První půle byla hodně mdlá, chyběl pohyb, nápaditost, navíc jsme dostali hloupý gól. Po přestávce se to malinko zlepšilo, dali jsme dvě branky, ale vinou nepozornosti v obraně jsme si to zase zkomplikovali. V závěru jsme ale byli lepší a díky Vaníčkovu důrazu jsme si vynutili penalty a rozhodli. Celkově to nebyla žádná sláva, ale tři body jsou doma, to je hlavní. Teď zkusíme stáhnout ztrátu na Hradiště.