Ta, kterou pro fotbalové fanoušky pořádá Svitavský deník, má v regionu patnáctiletou tradici a její jarní pokračování přineslo do historického přehledu vítězů Tip ligy čtenářů nové jméno.

Vladimír Vacek z Moravské Třebové si zprvu počínal nenápadně, ale jakmile se vyšvihl na čelní pozici v klasifikaci, tak svoji šanci nepustil.

„Měl jsem celkem dobrý začátek a potom přičítal více méně průměrné zisky, ale důležité bylo, že byly alespoň průměrné a nebyl tam žádný propadák. V závěru to gradovalo, asi v osmém kole jsem se dostal na první místo a k mému štěstí to tak už zůstalo," připomíná jarní král tipařů průběh soutěže.

Do posledního jedenáctého dějství nebylo o ničem rozhodnuto. „V závěrečném kole jsem špekuloval hodně, to je pravda, říkal jsem si, že to nějak musím udržet. Bylo to složité, ale podařilo se," měl radost Vladimír Vacek při přebírání pivní ceny věnované Pardubickým pivovarem.

Nebyl navíc daleko ani od prvenství v nadstavbovém finále o zájezd na bundesligové utkání, který mu těsně unikl. „Tam se mi povedla jedná přesná trefa na výsledek, ale na rozdíl od vítězky už ne poločas, což rozhodlo. Vyhrála ona a patří jí gratulace," zachoval si sportovního ducha.

Recept na dobré tipování Vladimír Vacek nezná, řídí se svým odhadem a instinktem. „Oblíbené týmy nemám, ale nejčastěji přece jen fandím těm domácím," usmívá se.

I když je velkým fotbalových fanouškem, tak v hledišti stadionů ho příliš často nepotkáte. „Fotbal sleduji na všech úrovních, snažím se udržovat si přehled, ale přiznám se, že například u nás na Slovan chodím málo. O víkendu bývám většinou mimo město, takže častěji navštěvuji v zimě hokejová utkání, kdy je více času," přiznal šampión jarní Tip ligy Svitavského deníku.

A co myšlenky na zopakování triumfu také v podzimním pokračování? „Pokusím se, hrát budu, ale obhajobu vidím jako hodně těžkou, protože úspěch je také o štěstí. Některé výsledky jsou velmi překvapivé, ale v tom je kouzlo soutěže."