„Ve vítězství jsem příliš nedoufal, protože průběh soutěže byl z mého pohledu všelijaký a soupeři mi v závěru pořádně šlapali na paty,“ usmíval se pravidelný účastník TIP ligy. „V posledních dvou třech kolech jsem se snažil tipovat zodpovědněji než předtím, více jsem sledoval tabulky a aktuální formu mužstev,“ netajil se Tomáš Holomek, který v soutěží nasbíral úctyhodných 114 bodů.

„Bylo to velké štěstí, někteří hráči, kteří byli během podzimu přede mnou, odpadli, ti, co byli za mnou, mě nepřeskočili, bylo to opravdu o chlup,“ připomněl tipařský šampión minimální náskok v celkovém pořadí na druhou Janu Jirmáskovou a třetího Dana Shelonga.

Nejlepší soutěžící dosáhli na skutečně pěkná konta, byla tedy podzimní soutěž jednoduchá? „Řekl bych, že až tolik překvapení nebylo, zápasy se vesměs daly docela dobře uhodnout a většinou se získávalo nad deset bodů za kolo. Určitě se nečekané výsledky objevily, ale celkově bych řekl, že bodové zisky byly docela vysoké. Beru to tak, že pokud se zrodil senzační výsledek, tak jsme si na něm vylámal zuby já, ale stejně tak i další hráči,“ uvedl vítěz TIP ligy.

Tomáš Holomek hraje aktivně fotbal za Sokol Morašice, jemuž podzimní sezona v okresním přeboru vyšla obstojně. „Nebyl jsem na všech zápasech, ale myslím si, že herně tam byly docela dobré výkony. Jistě mohlo být o pár bodů více, škoda jediné porážky na závěr,“ ohlíží se za výsledky.

A co on a jarní obhajoba tipařského primátu? „Určitě budu tipovat, to je jasné, baví mě to, pravděpodobnost obhajoby je ale malá. Budu se snažit o slušný výsledek, mým cílem je elitní desítka a každá pozice navíc bude úspěchem,“ dodal Tomáš Holomek.