Nejprve se oba celky ze Svitavska střetly s nováčkem z Rudolfova, futsalově velice vyspělým mančaftem, jehož jedinou závadou bylo, že měl k dispozici pouze jednoho hráče do pole na střídání (a po značnou část svého druhého vystoupení ani toho). Co mu však scházelo na kvantitě, lehce získával na kvalitě, což se ukázalo proti Poličce. Ta začala výborně a poměrně rychle vedla 2:0, jenže v dalším průběhu protivník doháněl její defenzivu stále častěji do problémů, které vyvrcholily gólem na 2:3 z trestného kopu. A domácím dalo hodně práce, aby v závěru polovlastním gólem alespoň vyrovnali, když krátce předtím přežili bez úhony prodlouženou penaltu za šestý faul.

Neproměněná devítka:

Zdroj: Radek Halva

Také souboj Šakalů s Rudolfovem se lámal po změně stran, kdy bylo přece jen znát, že Jihočechům síly ubývají, třebovští hráči se začali více prosazovat v prostupnější defenzivě a utkání strhli na svoji stranu. Velmi cenný skalp!

Druhým sobotním rivalem byli Bombarďáci z Větřní a Poličští je přehráli až nečekaně jednoznačně, když se jim dařila útočná souhra a jejich produktivita v zakončení byla také na vysoké úrovni. „Čtyři body bereme. Zápas s Rudolfovem měl podle mého názoru zásluhou obou týmů dobrou kvalitu. Myslím, že pokud tenhle celek vyrukuje do utkání třeba se dvěma čtyřkami, tak s ním nikdo nebude chtít hrát… Škoda ztráty dvoubrankového náskoku, ale na druhou stranu jsem rád, že jsme dokázali zabojovat a ještě srovnali. Proti Větřní jsme si zkomplikovali na chvíli situaci zbytečným vyrovnáním na 1:1, ale jinak jsme soupeře přehráli a zaslouženě zvítězili,“ uvedl trenér František Švec.

Jedna z branek Poličky do sítě Větřní:

Zdroj: Radek Halva

Další mometka z tohoto duelu:

Zdroj: Radek Halva

Rovněž Šakalové rozehráli poslední zápas dne skvěle, ale jejich dvoubrankové vedení se zejména ve druhém poločase otřásalo v základech a jen výborné zákroky gólmana Ehrenbergera je držely ve skóre nahoře. Inkasoval nakonec jenom z penalty za ruku, v úplném konci potom Třebovští riskujícího soka ještě dvakrát vytrestali a pojistili si druhé sobotní vítězství. „Nám snad není dopřán klidnější průběh utkání, ale šest bodů je samozřejmě výborných,“ byl spokojen předseda Šakalů Petr Matoušek.

Celostátní liga, 3. turnaj:

VPS Stavoblock Polička – PCO Rudolfov 3:3 (2:1)
Branky: Poul, Mazel, Opina – Jasanský 2, Hačka.
Šakalí hněv Moravská Třebová – PCO Rudolfov 3:1 (1:1)
Branky: Leasure 2, R. Matocha – Hačka.
VPS Stavoblock Polička – Bombarďáci Větřní 6:1 (4:1)
Branky: Opina 3, Poul 2, Mužík – Bauer.
Šakalí hněv Moravská Třebová – Bombarďáci Větřní 4:1 (2:0)
Branky: Leasure 2, Štaffa, R. Matocha – Bauer.

Další výsledky:

Zlín – Chemcomex Praha 0:3, Zlín – Kladno 1:3, Chemcomex Praha – Kladno 3:1.

Pořadí:

1. Chemcomex Praha (6 utkání/16 bodů), 2. Futsal Varnsdorf (4/9), 3. Šakalí hněv Moravská Třebová (4/9), 4. PCO Rudolfov (6/8), 5. VPS Stavoblock Polička (4/7), 6. Bombarďáci Větřní (6/7), 7. SK SICO SC Jilemnice (4/3), 8. FK Adria Kladno (6/3), 9. Futsal Zlín (4/1).

Další pokračování nejvyšší soutěže čeká na oba okresní zástupce v sobotu 3. prosince ve sportovní hale v Otrokovicích, kde odehrají první vzájemné derby sezony a kromě toho se střetnou ještě se Zlínem.