Skončila velkým úspěchem morašického Sokola, který na jaře prokázal nejstabilnější formu a v posledním kole udržel dvoubodový náskok na mohutně dotírající Verměřovice. Zázrak se naproti tomu nekonal v přetahované o udržení. Česká Třebová B si uhrála doma potřebný bod, ale nakonec by jí nevadila ani porážka, jelikož jak Jevíčko, tak újezdské béčko svá poslední střetnutí prohrály.

Morašice – Vysoké Mýto B 6:1

Domácí nastupovali s vědomím, že jim stačí zisk jednoho bodu a budou moci slavit. Po dvou minutách však zažili menší šok, když neuhlídali brejk soupeře zakončený Štanclem – 0:1. Morašičtí se těžko zvedali, z bryndy je vysvobodil Válek, který zamířil „placírkou“ přesně k tyči a srovnal. Klíčový pro další vývoj byl zásah „do šatny“, ten domácí hráče uklidnil. Když se jim v úvodu druhé půle podařilo zvýšit na 3:1, převzali zcela otěže hry, vychutnali si postupovou radost a výsledek výrazně vylepšili, když střelecky se prosadili zkušení veteráni morašického fotbalu.

Fakta – branky: Válek 2, Petr Kuta, Burian, F. Ropek, Kopecký – Štancl. Rozhodčí: P. Schejbal (Svitavy). ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 2:1.

Sokol Morašice: Němec – V. Štancl, Holomek, M. Ropek, Rajman, M. Štancl, Janypka, Petr Kuta, Jokeš, Válek, Burian (F. Ropek, Kopecký, Škoda).

Dolní Újezd B – Zámrsk 2:4

Vítr z plachet vzal domácím nepovedený úvod, soupeř brzy vedl 2:0. Do přestávky sice Sokol snížil a v nástupu do druhého poločasu díky vlastenci Zámrsku dokonce srovnal, avšak to bylo z jeho strany vše. Hosté rozhodli o zasloužené výhře dvěma góly ze standardních situací a vyprovodili Dolní Újezd do okresu.

Fakta – branky: Svoboda, vlastní – Csernyanzský, Vodička, Čáslavka, Fikejz. Rozhodčí: Gregor (Chrudim). ŽK: 1:2. Diváci: 90. Poločas: 1:2. Sokol

Dolní Újezd B: Klusoň – Doležal, Samek, Nádvorník, M. Sedliský, Svoboda, Pavel Kuta, Fulík, Žďára, M. Částek, Štefl (Veselík, Heinisch).

Polička B – Sloupnice 4:3

V první půli dolehla na domácí únava z páteční narozeninové oslavy a to se projevilo tím, že ve 39. minutě prohrávali 0:3. Těsně před poločasem však Kučera snížil a po změně stran se Poličští probrali definitivně. Po hodině hry bylo vyrovnáno a v 70. minutě dokonal parádní obrat Kučera.

Fakta – branky: 44. a 70. Kučera, 47. Scheib, 53. Lánský – 30., 39. Vondra, 2. Eliáš. Rozhodčí: Zika (Jevíčko). ŽK: 0. Diváci: 70. Poločas: 1:3.

SK MK Polička B: Karmaš – Škoda, Švec, Scheib, Bureš, Navrátil, Stodola, Kučera, Dobiáš, Dittrich, Lánský (Vondra, Petr).

Pomezí – Libchavy 4:0

Souboj o konečné třetí místo byl zkraje vyrovnaný, místy měli hosté i navrch. Ve 20. minutě se však hlavou prosadil M. Roušar a Pomezí se dostalo do vedení. Do přestávky se mohlo měnit skóre na obou stranách (Mička, Nespěšný, P. Pecina – Stejskal, Bartoš), ale šance se neujaly. Po pauze se hosté postupně ze hřiště vytráceli, naopak domácí se dostali do pohody a na Kollertovu bránu se valil útok za útokem. Aktivitou hýřili hlavně Mička s Nespěšným. Nejprve si Nespěšný vynutil penaltu, kterou proměnil Mička, spolupráce obou vedla ke zvýšení na 3:1 a rezignujícího soupeře pak dorazil Mička hattrickem. Domácí podali dle mínění diváků nejlepší výkon sezony.

Fakta – branky: Mička 3, M. Roušar. Rozhodčí: O. Brychta (Kunčina). ŽK: 1:3. Diváci: 135. Poločas: 1:0.

Sokol Pomezí: J. Pecina – Drobný, Svoboda, M. Roušar, Jožák, Červený, Mička, L. Roušar, Coufal, P. Pecina, Nespěšný (Češka, Kotouček).

Verměřovice – Jevíčko 4:1

V rovině zázraku se pohybovaly naděje Jevíčka na záchranu a na půdě asi nejpříjemnějšího překvapení sezony vzaly rychle za své. Do vedení se domácí dostali už v 15. minutě, když po křídle utekl Tlapák, nacentroval před bránu a Kmeť lehce doťukl míč do branky. Hosté během chvilky vyrovnali a zasloužil se o to Kritzbach. Ve 35. minutě se trefil hlavou po rohovém kopu Nastoupil a po změně stran přidali domácí další dva góly. Nejprve napravil svojí hrubku z první půle Růžička, když střelou k tyči zvyšoval na 3:1. Nejkrásnější akci si domácí celek schoval na závěr, po několika narážečkách se ocitnul před brankářem osamocený střelec Faltus a chladnokrevně upravil na 4:1. Jevíčko se musí smířit se sestupem.

Fakta – branky: Kmeť, Nastoupil, Růžička, Faltus – Kritzbach. Rozhodčí: Smitka. ŽK: 2:4. Diváci: 80. Poločas: 2:1.