Fotbalisté zdejšího Slovanu, kteří by se po sestupu z krajského přeboru rádi pokusili v nadcházejícím ročníku o rychlý návrat, sehráli první přípravné utkání na trávníku v Dlouhé Loučce.

SKP Slovan Moravská Třebová – MKZ Rájec-Jestřebí 0:0 (0:0)

V utkání s druhým týmem jihomoravského krajského přeboru se oba soupeři představili v kombinovaných sestavách. Domácí měli mírnou převahu po celé utkání, ale nedokázali se střelecky prosadit.

Martin Tylšar, vedoucí družstva SKP Slovan zápas komentoval: „Náš tým vedl nový trenér, bývalý kapitán olomoucké Sigmy Ladislav Kučerňák, se kterým jsme se dohodli na spolupráci v následující sezoně. O případných změnách v kádru se jedná, v utkání jsme zkusili Maleňáka z Třebařova. Naopak hostování z HFK Olomouc skončilo Kučerňákovi, který zřejmě zamíří do Rakouska. Konečný má povolení absolvovat letní přípravu s Letohradem a Holly dostal svolení k odchodu do Dolan, které nám však zatím nepředložily adekvátní nabídku. Jiné hráče i přes několik nabídek minimálně v podzimní části sezony neuvolníme. K dalšímu přátelskému zápasu nastoupíme v sobotu v Litovli.“

Sestava SKP Slovan Moravská Třebová: Spáčil - Staněk, R. Šatník, Novotný, Berle, Komoň, Strouhal, M. Sedláček, Švanda, Maleňák, Pařil (Polák, Winkler, Rázl).

Sokol Sebranice - SK Masokombinát Polička 2:3 (0:1)

Branky: Karlík, Kalánek – Navrátil 2, Opina.

První přípravné utkání obou soupeřů, kteří nebyli vzhledem k dovoleným kompletní. Herně lepší hosté potvrdili výkonem rozdíl dvou tříd a vyhráli zaslouženě. Domácí však byli důstojným soupeřem a ještě deset minut před koncem 2:1 vedli.

Sokol Březová nad Svitavou – Sokol Moravany 5:4 (2:3)

Branky: Bednář 2, R. Ehrenberger, Ryšavý, Mikolín.
Sestava: J. Ehrenberger – Rada, Králíček, Kučera, Dufek, Mikolín, R. Ehrenberger, Ryšavý, Müller, Jež, Bednář (Bauer, Kalod).

Zápas měl dobrou úroveň. Dlouho to vypadalo, že navrch budou mít hosté, ale závěr patřil Březové a Mikolín těsně před koncem rozhodl o jejím vítězství.

SK Vysoké Mýto – Slavoj Cerekvice nad Loučnou 1:5

Nováček I. A třídy potvrdil na hřišti účastníka krajského přeboru, že i ve vyšší třídě bude mít vysoké ambice. Zejména ve druhém poločase jasně dominoval.