Na pozice, které budou znamenat přímý sestup, se totiž dostaly celky Heřmanově Městce a Letohradu, zatímco Dolní Újezd a Litomyšl díky vítězstvím výrazně posílily svoje naděje. V pásmu ohrožení se ale ocitla i svitavská rezerva, která nesehrála proti vedoucí České Třebové špatný zápas, jenže na potřebný bodový zisk jí to nestačilo. Ohroženým družstvům ze Svitavska částečně pomohla Polička remízou na letohradském trávníku.

Dolní Újezd – Hlinsko 3:1

Domácí zahájili aktivně a počáteční iniciativa vyvrcholila nastřeleným břevnem Frňky. Nadále se hrálo podle dolnoújezdských not a ve 26. minutě přišel po zásluze vedoucí gól, když Frňkův centr trefil z „voleje" Mandlík – 1:0. Když posadil Holec centr z rohového kopu na hlavu J. Vomáčky, bylo to 2:0, aby „do šatny" skóre ještě vylepšil Čejka z penalty za ruku Kysely. Hlinsko se ke slovu dostalo ve druhém poločase a v 53. minutě korigovalo L. Cachem. Újezd ale soupeři nedovolil výraznější tlak, naopak Kabrhel, Frňka a Mandlík mohli ze slibných pozic zvýšit. V závěru si připsal dva těžké zákroky Janecký a domácí si cenný výsledek pohlídali.

Fakta – branky: 26. Mandlík, 38. J. Vomáčka, 45. Čejka z pen. – 53. L. Cach. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 3:0.

Dolní Újezd: Janecký – Frank, Kučera, J. Vomáčka, Čejka – Kabrhel, Nekvinda (89. Pravec), Holec (90. Klejch), Fulík (87. Kuta) – Mandlík, Frňka.
Hlinsko: Kopecký – Volf (46. Veselský), Kysela, Z. Cach, Škorpík – Půlpán (46. Jiroutek), Cepl, A. Cach, Kaufman – Černík, L. Cach.

Svitavy B – Česká Třebová 1:3

V bojovném a vyrovnaném zápase byli domácí favoritovi rovnocenným soupeřem, jenže na straně hostů byla efektivita. V 18. minutě se poprvé dostali do šestnáctky Svitav a nedůsledně pokrytý Čikl otevřel přízemní střelou skóre. Do poločasu se béčku povedlo srovnat, když byl gólmanem Balážem podražen Mikolín a nařízený pokutový kop proměnil s jistotou kapitán Ovad. Ten po pauze hlavičkoval zblízka jen do Balážovy náruče, na opačné straně pálil Čikl do tyče. V 66. minutě po rozehrané standardní situaci poslal Myšák hlavou hosty do vedení – 1:2. Svitavští pal vyvinuli značnou snahu o vyrovnání, nicméně do vyložené šance se nedostali. V 85. minutě nezachytili bleskový kontr hostů, na jehož konci stál P. Urbanec před prázdnou brankou a zpečetil výsledek na 1:3.

Fakta – branky: 40. Ovad z pen. – 18. Čikl, 66. Myšák, 85. P. Urbanec. Rozhodčí: Švehla (Humpolec). ŽK: 2:4. Diváci: 130. Poločas: 1:1.

Svitavy B: Lampárek – Novák, Kubík, D. Jukl, Škraňka – Stenzl, Uhlíř (68. R. Jelínek), Chlup (86. Švec), L. Jukl – Mikolín (57. Raplík), Ovad.
Česká Třebová: Baláž – Kubásek, Švec, Štěpán, Pachl – Grepl, P. Urbanec (86. R. Urbanec), Borek, Vencl (57. Strnad) – Čikl (75. Novotný), Pešek (31. Myšák).

Letohrad B – Polička 1:1

Zápas začal z poličského pohledu bezvadně, protože neuteklo příliš mnoho času, centr Poula usměrnil do sítě Kovář a hosté vedli – 0:1. Ovšem v 7. minutě se poprvé k ohrožení Slaného svatyně dostali domácí a hned bylo vyrovnáno, když Krejčímu ke gólové střele pomohla i nešťastná teč J. Petra, která poslala balon do protipohybu Slaného. Pak se hrál svižný fotbal, ve kterém měl další zásah na noze Kovář, ale jeho ránu bravurně vytáhl gólman a o něco později to po spolupráci téhož hráče se Stejskalem dopadlo podobně. Ale i na druhé straně bylo živo, Slaný se vytáhl hlavně proti nebezpečnému rychlému protiútoku soupeře. Ve druhém poločase byla herně lepší Polička nejblíže ke druhé brance v 65. minutě, kdy Stejskal trefil z trestného kopu břevno. V závěru zase vytáhl Slaný míč ze šibenice a oba soupeři tak museli vzít zavděk remízou, která ani jednoho z nich zrovna nepotěšila.

Fakta – branky: 7. Krejčí – 2. Kovář. Rozhodčí: Kotyza (Mladkov). ŽK: 4:1. Diváci: 50. Poločas: 1:1.

Letohrad B: Satoria – Hynek (64. Černohous), Strasmeier, Peřina, Krejčí (53. Sita) – Pokorný, Lorenc, Krystl, Procházka (79. Petráček) – Matějíček (90. Svoboda), Beneš.
Polička: Slaný – Pavliš, Škoda, J. Petr, Klein (82. Dobeš) – M. Kovář ml., T. Švec, Mužík, O. Petr – Stejskal, Poul (78. Novák).

Pardubičky – Litomyšl 1:2

Jiskra narazila na soupeře, kterému to jaře vůbec nejde, a dokázala toho využít. V 9. minutě skóroval Štoudek a byl to stejný hráč, který po rychlém protiútoku zvýšil náskok hostů. Ti mohli soupeře dorazit, ale brankáře Vlčka vícekrát nedokázali překonat, byť především Malý k tomu měl několik tutových příležitostí. V 51. minutě zahráli hosté ve vápně rukou, Mráz z penalty snížil a bylo tu drama, které Litomyšlští přestáli bez chyby a výhru uhájili.

Fakta – branky: 51. Mráz z pen. – 9. a 35. Štoudek. Rozhodčí: Zerzán (Vysoké Mýto). ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 0:2.

Pardubičky: Vlček – Sokol, Strnad, Münzberger, Rössler – Molek (57. Semínko), Paukovič, Mráz, Froš – Svoboda, Kopp (67. Kořínek).
Litomyšl: Kavalír – Vomočil, M. Hašek, Prokop, Drahoš – Kristek (77. P. Kundera), Sršeň, Černý, J. Paclík – Malý (69. Zeman), Štoudek.

Další výsledky krajského přeboru Pardubicka

Žamberk – Holice 6:0

Fakta – branky: 69. a 83. J. Huška, 6. Pavelka z pen., 18. Franke, 73. Breda, 89. P. Huška. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). ŽK: 4:6. ČK: 0:1 (61. Ručka). Diváci: 150. Poločas: 2:0.

Žamberk: Martinovský – Ulvr (87. T. Kotyza), Franke, Šponar, J. Kotyza – Hrabík – Pavelka (59. P. Huška), Breda, Janč (83. Menzel), Trejtnar (62. J. Huška) – Čada.
Holice: Češka – Růžička (76. Bareš), Kopřiva, Ručka, Hanč – Starý (78. Stárek), Chvála (66. Jiráský), Krpata, Strachota (46. Klouček) – Michalec, Václavek.

Choceň – Moravany 5:2

Fakta – branky: 76. a 86. Hrubý, 5. Šabata, 42. Souček, 86. Coufal – 78. Kříž, 82. Formánek. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 3:0. Diváci: 150. Poločas: 2:0.

Choceň: Gerčák – Baborák, Eisner (88. Hroděj), Chleboun, Coufal – Hrubý (88. Fikejz), A. Kopecký (88. Sloupenský), Šabata, Smejkal (65. O. Kopecký) – Smola, Souček.
Moravany: B. Branda – Krpata, Hurta, Beran, Poláček (76. J. Branda) – Imramovský, Novák (86. Smejkal), J. Lukas, Hermann (63. Lukas) – Formánek, Kříž.

Chrudim B – Třemošnice 9:1

Fakta – branky: 8. a 59. Meduna, 15. z pen. a 45. Malinský, 28. a 66. Žalud, 40. Kroutil, 57. Hauf z pen., 85. Havránek – 71. Schneiderwind. Rozhodčí: Jelínek (Lanškroun). ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (17. M. Šindelář). Diváci: 100. Poločas: 5:0.

Chrudim B: Vostradovský – Tlapák (76. Zeman),Valda, Ráliš, Vágner – Žalud (83. Kratochvíl), Dastych (83. Havránek), Hauf, Malinský, Meduna – Kroutil.
Třemošnice: Auersvald – Nepovím (46. Brom), Kunášek, Kalina, Culek – Petr, M. Šindelář, J. Vančura, O. Vančura – P. Šindelář (46. Bém), Schneiderwind.

Lanškroun – Heřmanův Městec 1:0

Fakta – branka: 64. Knápek z pen. Rozhodčí: Hořínek (Hradec nad Svitavou). ŽK: 1:6. Diváci: 220. Poločas: 0:0.

Lanškroun: Langr – Richtr, Pavelka, Popelář, Marek – Mizerák (83. Macháček), Novák (87. Smrkal), Skalický, Savych (89. Černušák) – Fait (80. Komínek), Knápek (89. Šišan).
Heřmanův Městec: Zrůst – Šafránek, Ráliš, Chudomel, Hlaváč – Musil (71. Synek), Tiler, Svoboda, Dědič (78. Ilko) – Salfický, Jablečník.

Pořadí: 1. Česká Třebová (61), 2. Choceň (56), 3. Polička (48), 4. Chrudim B (46), 5. Hlinsko (44), 6. Moravany (38), 7. Žamberk (37), 8. Holice (37), 9. Lanškroun (33), 10. Pardubičky (31), 11. Třemošnice (29), 12. Svitavy B (28), 13. Dolní Újezd (28), 14. Litomyšl (26), 15. Letohrad B (25), 16. Heřmanův Městec (24).