Zainteresované osoby se vyjádřily k odehraným utkáním v nejvyšší krajské soutěži fotbalistů.

Svitavy – Polička 6:1

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Jak je v posledních zápasech málem tradicí, opět jsme měli raketový start a v první minutě vedli 1:0. Naštěstí tentokrát nedošlo z naší strany k polevení a po celý první poločas jsme Poličku jasně přehrávali, vstřelili ještě tři góly a v řadě dalších šancí nás vychytal Slaný. Výkon v této části byl opravdu kvalitní a soupeři jsme nedovolili vůbec nic. Ovšem do druhé půle jsme nastoupili poněkud uspokojeni, hosté začali hrát disciplinovaněji, získali převahu, kterou vyjádřili snížením a měli i trochu smůly, když nastřelili tyč a z trestného kopu těsně minuli. Nám se povedlo v posledních minutách výsledek ještě zvýraznit, takže toto derby skončilo výrazným vítězstvím. S ním jsme spokojeni a těšíme se na pohárové utkání v Libišanech, kde bychom rovněž chtěli uspět a postoupit.

Jiří Valta, trenér SK Polička: Věděli jsme o aktuální dobré formě Svitav, snažili jsme se na to nějakým způsobem připravit, ale po dvaceti vteřinách se všechno zhroutilo. Je to pořád dokola. Na něco se chystáme a na hřišti to není vidět. Upozorňuji hráče na nebezpečného Válka, dá nám dva góly. Určím hráče, kteří budou mít při standardních situacích osobně na starosti Ptáčka, dá nám dva góly. To potom nevíte, co hráčům o přestávce v kabině za stavu 4:0 říci. Náš výkon v prvním poločase byl celkově velice špatný, ve všech atributech jsme za soupeřem zřetelně zaostali. Je sice pravda, že jsme se po přestávce trochu zlepšili, byli odvážnější, ale v závěru jsme to dvěma hrubými chybami během minuty zase zazdili. Nechci se ani vymlouvat na absence v sestavě, nejsem přesvědčen o tom, že by to s jinými hráči vypadalo jinak. Je to poprvé za dobu mého působení v Poličce, co mě Svitavy porazily, ale bylo to zcela zaslouženě. Výsledek je pro mě obrovským zklamáním a je to znovu další políček, který zapadá do našeho jarního vystoupení.

Chrudim B – Moravská Třebová 4:3

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: Bylo to divné utkání. Měli jsme trochu problémy se sestavou a vůbec se nám nepovedl úvod, kdy jsme inkasovali lacinou branku, na kterou jsme naštěstí dokázali do poločasu zareagovat. Po změně stran jsme v krátkém rozmezí odskočili o dvě branky a měli hru naprosto pod kontrolou. Tím méně chápu výpadek v defenzivě, kdy jsme soupeři dovolili srovnat stav, a snad jen to, že stoper Zeman dohrával, jak se později ukázalo, celý druhý poločas s otřesem mozku, může být nějaká omluva. Vítězství jsme v závěru strhli na svou stranu, ale spokojeni můžeme být pouze s body, které nas drží ve stejné rovině s čelem tabulky.

Miroslav Večeřa, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Byl to pro nás zápas „blbec". Myslím, že na naše poměry jsme předvedli docela dobrý fotbal a byli favoritovi vyrovnaným soupeřem. V utkání byla k vidění řada individuálních chyb na obou stranách, po nichž padaly góly. Za stavu 3:1 jsem si myslel, že naše šance jsou pryč, ale dokázali jsme se vzpamatovat. Šrom po úniku snížil, kluci začali pořádně jezdit a podařilo se nám vyrovnat. Hned vzápětí jsme měli další gólovku, tu jsme nedali, z protiútoku se nedohodl hlavní rozhodčí s asistentem, každý signalizoval něco jiného, kopal se roh a my z něho obdrželi rozhodující gól. Velká škoda, už to vypadalo, že tu plichtu udržíme. Nebylo to od nás špatné, opět se ukázalo, že silným celkům, které chtějí hrát fotbal, jsme schopni čelit a obstát proti nim.