Před zahájením soutěžního ročníku 2007/2008 bylo vaším cílem nejhůře šesté místo po podzimu. Konečný rezultát vás musel potěšit.

Se třetí příčkou jsme určitě spokojeni. Počítali jsme s umístěním ve středu tabulky, třetí místo je o kousek víc, ale nepřeceňuji ho, protože dalších šest sedm mužstev je naskládáno velice těsně za námi. Beru to tak, že jsme vlastně v tom lepším středu přeboru.

Do sezony jste vstoupili „levou nohou“, ze čtyř utkání vytěžili pouze bod. Čím si to dnes vysvětlujte?

Skutečností je, že už po rozlosování jsme věděli, že první kola budou náročná. Jeli jsme dvakrát do Pardubic, první a třetí kolo jsme hráli okresní derby s Poličkou a Moravskou Třebovou, kde body vždycky visí hodně vysoko. Snad jedině utkání s Poličkou jsme měli dovést do úspěšného konce, to byla trochu smůla, ale velmi obtížný start do přeboru jsme předpokládali.

Po vítězství nad Prachovicemi došlo jako mávnutím kouzelného proutku k proměně, do konce sezony jste prohráli už jen v Letohradě…

Nedomnívám se, že by se v naší hře něco zásadního změnilo, snad s výjimkou toho, že se po několika zápasech vrátil do sestavy útočník Vacek. Myslím si, že kvalita našeho kádru odpovídá tomu, aby hrál v lepším středu krajského přeboru. To se také potvrdilo.

Oproti dřívějšku se vám více dařilo v koncovce, počet nastřílených gólů narostl. Čím to bylo podmíněno?

Je potřeba si uvědomit, že na počtu vstřelených branek se podílel zejména zápas se Skutčí (7:1), který se soupeři vůbec nepovedl. Jinak až tak enormní nárůst aktivity ve hře dopředu nevidím. Podobným způsobem jsme hráli i vloni. Je pravda, že se podařily dva tři zápasy, kdy to tam opravdu padalo, ale většinou dáváme pořád jeden dva góly.

Velmi často jste po zápasech chválil hru útočné dvojice Vacek – Růžička. V čem jsou její přednosti?

Pokud nastoupil Zdeněk Vacek, šla celá útočná fáze nahoru. Je to zkušený hráč, který se v určitých situacíchumí správně rozhodnout, kdy je potřeba přihrát a kdy je třeba vystřelit. Vedle něj rostl i výkon Jiřího Růžičky. Přesto vstřelené branky nejsou jenom jejich dílem. Nesmíme zapomenout, že i záložní řada, zvláště Brůna a Jílek, je směrem dopředu velice silná a útočné dvojici hodně pomáhala.

Na podzim jste dali ve větší míře příležitost mladým svitavským odchovancům. Vidíte v nich naději pro budoucnost zdejší kopané?

Naše mužstvo je ve své podstatě mladé. Pokud odmyslíme Vacka a bratry Jelínkovy, mají všichni hráči před sebou dlouhou fotbalovou kariéru.V létě přišli čtyři noví mladí fotbalisté. Čížek z dorostu i Brůna, který se do Svitav vrátil, uchopili pevně svoji příležitost za pačesy a dostali se do základu.Osvoji možnost se hlásí i Bandouch, problematicky se zatím jeví Chyba.

Je něco, s čím jste byl v první polovině sezony výrazněji nespokojen, na čem bude potřeba zapracovat přes zimní přestávku?

Určitě ve Svitavách došlo k jednomu zlomu, a to je vysoký počet obdržených branek, na což jsme nebyli zvyklí. Vždy jsme byli vyhlášeni kvalitní obrannou hrou. Nesváděl bych to však na to, že hrajeme méně organizovaně, nebo že obranná hra je horší. Góly jsme v převážné většině inkasovali po hrubých individuálních chybách. Je to otázka zkušeností záložníků i obránců, jsem přesvědčen, že výhledově se to bude jenom lepšit.

Nejsvětlejším momentem podzimu pro vás určitě bylo závěrečné vítězství v Živanicích. Jak byste se za ním s odstupem času ohlédl?

Dokonce jsme byli jedni z mála, kdo Živanicím na jejich hřišti vůbec dal nějaké branky. Z naší strany to bylo kvalitně odehrané utkání. Domácí ho určitě nepodcenili, chtěli podzimní sezonu ukončit vítězstvím, ale vyzráli jsme na ně,myjsme dva góly dali, oni ne, proto byl výsledek takový.

Je něco, co vás v krajském přeboru, o kterém jste očekával, že bude vyrovnaný, na podzim překvapilo?

Soutěž je celkově vyrovnaná, to ano, ale nepředpokládal jsem, že jí Živanice budou tak jednoznačně vládnout. Stejně tak jsem nečekal, že tolik do dna spadnou Prachovice.

Co plánujete ve Svitavách ohledně průběhu zimní přípravy a případného posílení mužstva?

Odoplnění týmu z cizích zdrojů nijak moc nepřemýšlíme. Přípravu zahájíme začátkem ledna, počítáme, že se zapojí i někteří dorostenci. Základní kádr, který čítá 15 – 16 lidí, je dostatečně silný na to, aby mohl krajský přebor hrát.