Holice – Polička 1:1 (PK 4:1)

Jiří Valta, trenér SK Polička: Nepřijeli jsme s poraženeckou náladou, byli jsme na soupeře dobře připraveni a chtěli předvést kvalitní výkon. To se nám dařilo v prvním poločase, kdy jsme úspěšně bránili v bloku a nepustili domácí do vážnější šance. Bylo mi ale jasné, že se Holice po přestávce zlepší, jsou na tom kombinačně slušně, což se také potvrdilo. Dostaly nás pod tlak, my už nebyli tak aktivní, docházely nám síly. Po nešťastně propadlém balonu na zadní tyč jsme inkasovali, ale nesložili jsme zbraně, zariskovali a podařilo se nám v samotném závěru vyrovnat. Za dané situace má pro nás zisk jednoho bodu velkou cenu. Nyní se soustředíme na nadcházející zápas proti České Třebové, po kterém bude možné říci, jestli jsme do sezony vstoupili zdárně nebo ne.

Moravská Třebová – Letohrad B 3:2

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Hosté byli v prvním poločase lepší, pohyblivější, přesnější v kombinaci, jejich útočná dvojice z áčka nám dělala svojí rychlostí velké problémy. Po domluvě v kabině jsme se však po změně stran na hru více koncentrovali, začali jsme důsledněji napadat rozehrávku soupeře, přidali na důrazu v osobních soubojích, které jsme vyhrávali a díky tomu získali územní převahu. Z toho vyplynuly brankové šance, dva góly a obrat výsledku, kterého si cením. Nedá se asi říci, že jsme vyhráli vyloženě zaslouženě, ale těch pár procent hrálo pro nás. Spokojenost vládne se druhým poločasem.

Chrudim B – Svitavy 1:3

Oldřich Palla, vedoucí družstva TJ Svitavy: Do Chrudimi jsme odjížděli s pokorou a vědomi si dlouhé neporazitelnosti domácího celku na jeho hřišti. Proto jsme začali se snahou hrát ze zabezpečené obrany, důsledně pokrývat střelce Kroutila a pokoušet se o rychlé brejky. Taktika to byla správná. Postupně jsme se osmělovali a brankou dobře hrajícího Frola šli do vedení. Poté jsme však trochu vypadli z rytmu, soupeř to využil a po našem nedorozumění ve středu hřiště vyrovnal. Inkasovaný gól naše hráče vyburcoval a začali se dostávat do možností, které sice neproměňovali, ale tato aktivita vedla k faulu na unikajícího Frola a červené kartě. Celý druhý poločas jsme hráli proti deseti a nadále si vytvářeli i vyložené šance, ovšem stále bez efektu. Až deset minut před koncem prostřelil domácího brankáře Válek a když o chvíli později proměnil svoji několikátou šanci i Ptáček, bylo o překvapivém výsledku rozhodnuto. Za výkon musím pochválit brankáře a obrannou čtveřici, která zvládla svoje úkoly výborně.