Výsledkově hůře dopadla Moravská Třebová, ale herně proti lídrovi nepropadla a výkon je příslibem do následujících bojů. Polička, jak známo, s Lanškrounem nehrála.

FK Slovan Pardubice – Moravská Třebová 3:1

Petr Mrázek, trenér Moravské Třebové: Na umělé trávě v Ohrazenicích se hrál kvalitní zápas z obou stran. Zejména v prvním poločase jsme fotbalově drželi krok, hra byla vyrovnaná. Po změně stran nás soupeř přehrával a zaslouženě zvítězil. Předčil nás hlavně ve dvou směrech. Měl velmi dobré standardní situace a dařil se mu rychlý přechod do útočné fáze. Samozřejmě nejsem nadšený, že jsme prohráli, ale musíme vidět, že jsme narazili na kvalitu. S výkonem mužstva jsem docela spokojen.

Holice – Svitavy 1:3

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Zápas se neodehrával na hřišti, ale na poli. Celou první půli jsme se s tím srovnávali. Domácí se snažili o tlak, dohrávali souboje. Jejich taktika byla jasná, ale vytěžili z ní pouze několik rohů. My jsme hřiště, na kterém si nebylo možné přihrát, překopávali. První poločas jsme ale ustáli a ve druhém se záměr domácích obrátil proti nim. Na špatném terénu jsme získávali fyzicky navrch a dostávali se do tlaku. Povedly se nám i pěkné fotbalové akce s dobrým zakončením. Před utkáním se Slovanem Pardubice jsou to důležité tři body.

(rh, mo)