Svitavy – Lanškroun 2:2

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Veliké zklamání. Sice jsme byli oslabeni o tři hráče základu, ale i tak to mělo být do půlky pět nula. Z převahy jsme ale vytěžili jediný gól. Když se po přestávce výstavně trefil Radim Jelínek, vypadalo to už jako rozhodnuté. Jenže najednou jako když utne. Přestali jsme kombinovat, hráči si sami na sebe vytvářeli tlak, nehráli jsme na míči a zákonitě přišly chyby, které soupeř dokázal využít. Místo jasného vítězství jsme hostům darovali dva body.

M. Třebová – Č. Třebová 4:0

Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: S výhrou jsem spokojen, utkání nebylo jednoduché. Houževnatý soupeř nás v první půli potrápil. Až po změně stran se naše herní i fyzická převaha projevila na skóre. Dali jsme čtyři pěkné góly a zaslouženě zvítězili. Hosté se do šance prakticky nedostali.

Choceň – Polička 1:0

František Švec, trenér SK Masokombinát: Celý tým musím pochválit. Proti zápasu s Dobříkovem jsme se zlepšili, každý, kdo zápas viděl, musel uznat, že jsme hlavně ve druhé půli byli lepší a nezasloužili si prohrát. Co jsme ale nedali, je kapitola sama pro sebe, pak nemůžeme uspět. Druhou věcí je, že jsme byli hrubě poškozeni rozhodčím. Nevím, jaké penalty by se měly pískat, když ne ty dvě, které nechal být. V závěru nám ještě neuznal gól pro údajný ofsajd. S předvedenou hrou jsem ale spokojen.

Heřm. Městec – Litomyšl 3:2

František Dvořák, trenér Jiskry: Po čtvrthodině to bylo 3:1, když soupeř byl u nás třikrát na „návštěvě“ a dal z toho tři góly. I tak se zápas dal otočit, protože jsme byli lepší, bohužel jsme dali ve druhém poločase pouze jeden gól. Velká škoda byla, že stavu 2:1 trefil Černý břevno a že rozhodčí neodpískal evidentní penaltu po faulu na Košína. Hra nebyla špatná, tým šlapal slušně, hodně nám ale scházel Pešek.

Morašice – Choceň B 1:0

Petr Kuta, trenér Sokola: V prvním poločase jsme soupeře 45 minut tlačili a nepustili ho na naši půlku. Z pěti vyložených šancí se ujala pouze ta Burianova. Po přestávce soupeř sice občas zahrozil z brejků, ale bez střely na bránu. My už tolik možností neměli, ale důležité a zasloužené jsou tři body. Stínem zápasu je zranění Martina Štancla.

(mo, rh)