Zaskvěla se Moravská Třebová, devět gólů se v téhle soutěži doopravdy nedává každý den. Ostatní kolektivy si vyzkoušely s větším či menším efektem penaltové dovednosti.

Heřmanův Městec – Litomyšl 2:2 (PK 3:4)

Jaroslav Pavlík, vedoucí mužstva FK Jiskra Heřmanův Městec: Litomyšl byla zatím nejlepším mužstvem, které se u nás představilo. Hrál se vyrovnaný fotbal, hosté sice byli trochu fotbalovější, ale my jsme bod urvali bojovností. V penaltách měl více štěstí soupeř.

Ivo Svoboda, trenér TJ Jiskra Litomyšl: Do utkání jsme vstoupili asi nejlépe v celé sezoně a třicet minut jsme hráli skvěle, dali branku a na hřišti působili jako lídr tabulky. Bohužel se poté zápas začal ubírat jiným směrem. Domácí postupem času zahrávali spoustu standardních situací, které se nařizovaly s trochou nadsázky i za uklouznutí, hra se rozkouskovala a my nedokázali kombinovat. I přesto jsme měli zahrát lépe a zvítězit v normální hrací době. Alespoň zvládnuté pokutové kopy nám ponechaly trochu radosti ze zápasu, který v nás vyvolává rozporuplné pocity.

Holice – Svitavy 1:1 (PK 4:2)

Václav Velinský, asistent trenéra SK Holice: V úvodu utkání jsme se chvilku rozkoukávali. S přibývajícím časem jsme hru vyrovnali a v závěru poločasu se nám podařilo vstřelit branku. V tom druhém byla hra opět vyrovnaná, než pro zranění musel odstoupit Machatý. Pak jsme museli změnit rozestavení a soupeř nás začal přehrávat, což vyústilo ve vyrovnání. Tím, že jsme proměnili všechny penalty, jsme získali důležitý bod navíc, nicméně před zápasem jsme chtěli tři, takže jsme zklamaní.

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Holice, které zatím na domácí půdě neprohrály, jsme po celý zápas mírně přehrávali, dostávali se i do střeleckých příležitostí, ale opět nám chybělo nejenom přesné zakončení, ale i odvážnější pokus o ně. A tak stačila jedna chyba pár vteřin před koncem poločasu, abychom ztráceli. Druhý poločas byl podobný, ale naše akce opět nebyly dotaženy do koncovky. Až po hodině hry se prosadil po přesné přihrávce z levé strany Škáva a dokázal vyrovnat. V penaltovém rozstřelu jsme tentokrát selhali a dva kopy neproměnili, čímž jsme přenechali druhý bod domácím.

Dolní Újezd – Lanškroun 2:2 (PK 1:4)

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Byli jsme si vědomi, že nás čeká těžký a nepříjemný soupeř, což dokazoval, ale my jsme se mu nasazením dokázali vyrovnat. Po solidním začátku bohužel naše vedení nevydrželo ani minutu, než nám po standardní situaci propadl balon do šestnáctky a hosté vyrovnali. Po změně stran jsme se snažili soupeře zatlačit, což se nám místy dařilo, po pěkné akci v podání Fulíka s Frňkou jsme dali druhou branku, jenže bohužel jsme těsný náskok v dalším průběhu nezvýšili, přestože slibné možnosti na to rozhodně byly. Hosté hrozili převážně svými nebezpečnými útočníky Savychem a Ptáčkem, ale dařilo se nám je eliminovat. Závěr zápasu byl trochu „podivný“, Lanškroun nakonec ze sporného trestného kopu srovnal na 2:2 a v rozstřelu jsme si vylámali zuby na brankáři Ehrenbergerovi. Z mého pohledu jsme odehráli dobré utkání a kluky musím pochválit, bohužel na nás pořád sedí smůla a máme zase jen bod. Pokud však podobné výkony jako proti Lanškrounu zopakujeme ve zbývajících kolech, tak naše konto určitě rozšíříme.

Pavel Hrabáček, trenér TJ FO Lanškroun: Dobře jsme věděli, že to nebude nikterak jednoduchý zápas. V první půli jsme měli čtyři slušné šance, dali jsme gól, ale musím říci, že i domácí měli kromě gólu svoje možnosti. Po přestávce jsme věřili, že se nám podaří dostat soupeře pod tlak, jenže zůstalo jen u přání. Do druhé branky Újezdu to bylo spíše obráceně. Některé šance jsme přestáli a naštěstí se nám podařilo z trestného kopu vyrovnat. Při rozstřelu nás podržel gólman dvěma chycenými penaltami. Podle průběhu jsme se dvěma body spokojeni.

Moravská Třebová – Žamberk 9:0

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: To, co jsem po hráčích před utkáním chtěl, přenesli na hřiště. Soupeři ze Žamberka chvílemi nevěděli, kde jim hlavy stojí, od první minuty jsme je důsledně doráželi, nutili je nátlakovou hrou k chybám, dostávali jsme se do šestnáctky a byli i produktivní v proměňování vytvořených šancí. Z toho vyplynulo naše pětigólové vedení o poločase. O přestávce jsem v kabině apeloval na zodpovědnost, abychom si utkání zbytečně neznehodnotili, a mám radost, že k tomu hráči takhle přistoupili a pokračovali v dobré hře. A protože jsme zhruba osmdesát procent příležitostí dokázali využít, vzešel z toho takto nadstandardní výsledek. O tom, jak jsme hosty doslova přejeli, svědčí i skutečnost, že neměli ani jeden roh a žádnou vážnější šanci. Přístup našeho týmu byl po celých devadesát minut perfektní, ovšem teď zase musíme rychle „z hrušky dolů“.

Evžen Kopecký, trenér 1. FC Žamberk: Domácí byli lepší a produktivní ve všech směrech, proto je výsledek takový, jaký je. Rozhodně nemá cenu dělat unáhlené závěry, k tomuto sportu to patří a ten, kdo se o náš tým zajímá, přibližně ví, proč k tomu došlo. Už minulý týden jsme věděli, že budeme opět oslabeni a budeme muset jít na riziko, což se potvrdilo. Klukům nemohu upřít snahu, ale chyby, které jsme vytvářeli už v úvodu utkání, nepatřily do úrovně krajského přeboru. Mrzí mne jen, že počet chybujících našich hráčů převyšoval u těch zkušenějších.