Oba rivalové v uplynulém dějství nezaváhali. Slovan dle předpokladů přejel Trnávku, Čistá zvládla těžkou zkoušku v Opatově a udržela dvoubodovou ztrátu, kterou může vítězstvím smazat. Ze hry je naopak Březová, která nedokázala ani jednou překonat vynikajícího mladějovského gólmana Paara a coby po podzimu hlavní favorit těžko skrývá zklamání. O osudu nedělního duelu „kdo z koho“ budou rozhodovat maličkosti, na úzkém čisteckém hřišti nebude třebovská výhoda v technické vyspělosti hráčů tak výrazná a domácí udělají vše pro to, aby historickou naději na I. B třídu nepustili.

Jednu jistotu už v této soutěži máme. S Hradcem nad Svitavou se v ní v příští sezoně nesetkáme. Po porážce v Bystrém zaviněné vlastním gólem přišel poslední tým tabulky i o teoretické naděje na záchranu. Zdaleka není jasné, na koho padne sestupový ortel v I. B třídě, takže ani třinácté místo v tuto chvíli nedává jistotu a celky M. Trnávky, Jaroměřic a Loučky musejí při pohedu do vyšší soutěže trnout. Připomeňme, že dva celky do III. třídy sestoupí za předpokladu, že z I. B půjdou dolů dvě družstva ze Svitavska. Příliš pravděpodobné to není, ale závěrečná kola jsou vždy nevyzpytatelná.

Do programu III. třídy zasálo nepříznivé počasí, jež znemožnilo dohrát čtyři ze sedmi utkání. Zápasy budou opakovat i o postup usilující Třebařov a Rohozná, zatímco Jedlová utrpěla v nepěkném duelu ztrátu v Janově. Své protivníky dostala pod tlak Radiměř.