Poslední utkání sezony 2006/2007 předehrál celek Sokola v pátečním podvečeru a se svými příznivci se nerozloučil právě optimisticky.

 

MORAŠICE – VALY 1:3

Utkání neřešilo nic podstatného, přesto se hrál rušný fotbal se šancemi na obou stranách. V prvním poločase byli aktivnější domácí, snažili se o nátlakovou hru, ale do první slibné možností se v 19. minutě po narážečce s V. Bažantem dostal Budínský a jeho střelu z úhlu vyrážel nohou Němec. Ve 34. minutě zahrával od „lajny“ přímý kop Skala a Ropek se musel v šestnáctce málem bát, kolik prostoru k hlavičce mu hostující obrana nechala – 1:0. Za tři minuty mohl zvýšit Jokeš, jenž se vysmýkl z ofsajdové pasti a běžel sám na Poříze, leč odkrytou část jeho branky netrefil. Závěr poločasu patřil hostům: nejprve Němec zmařil jasnou gólovku M. Bažanta a posléze po Budínského střele zazvonila levá tyčka.

Jak první půle skončila, tak druhá začala, ale to už padaly také branky. V 51. minutě dostal v rohu vápna čas k zakončení M. Bažant a ostrou přízemní ránou nedal Němcovi naději. O sedm minut později následovala další rychlá akce hostů a na jejím konci předložil Jeřábek ideální balon V. Bažantovi – 1:2. Zaskočení domácí mohli srovnat po hezkém voleji Coufala i po nebezpečné střele J. Vosmeka, ale v 77. minutě přišli o poslední naděje. Rychlý útok založil Poříz, Budinský se uvolnil na pravém křídle a V. Bažant si vychutnal svůj druhý zásah. Dohrálo se v klidu. „První poločas nám vyšel, ale od začátku druhého byl soupeř lepší ve všech činnostech a vyhrál zcela zaslouženě. S naším umístěním v I. A třídě můžeme být vcelku spokojeni,“ uvedl sekretář Sokola a vedoucí mužstva Pavel Janda.

Fakta – branky: 34. Ropek – 58. a 77. V. Bažant, 51. M. Bažant. Rozhodčí: F. Jehlička (Rychnov n/K), ŽK 1:0, diváků: 80, poločas: 1:0. Sokol Morašice: Němec – Chmelík, P. Štěpán, Ropek, Holomek, Kuta, J. Vosmek, Jokeš, Skala, Štancl, Coufal (Kopecký, Vomočil, L. Vosmek). TJ Valy: Poříz – Procházka, Petrlík, M. Půlpán, L. Vašíček, Kutílek, Jeřábek, Budínský, Kolman, V. Bažant, M. Bažant (Danihelka). ⋌(rh)