V krajském přeboru zajíždí kompletní okresní trojice na hřiště soupeřů. Všichni mají slušnou naději na body, které akutně potřebuje zejména Polička. Pokud by totiž v Prachovicích neuspěla, klesne na samé dno tabulky. V I. A třídě hostí zatím neporažená Litomyšl loňského soka z přeboru Moravany s jasným tříbodovým cílem. Už proto, že jí následně čekají dva těžké zápasy venku, by Jiskra nerada ztratila kontakt na čelo pořadí obsazované v tuto chvíli silnými mužstvy Srchu a Starého Hradiště. Prolomit špatný vstup do podzimu chce Dolní Újezd, v Chocni by se to mělo podařit.

I. B třída nabízí tři regionální derby. Rychnov zatím neztratil ani bod, ale v Pomezí ho čeká dosud nejtěžší zkouška. Domácí oba duely na svém trávníku vyhráli, také remíza ve Vysokém Mýtě svědčí o dobré aktuální formě. Jarní zápas Dolního Újezdu a Sebranic přinesl hodně emocí. Zítra se rivalové setkají na stejném místě znovu, snad se budou věnovat jen dobrému fotbalu, který oba dva umějí předvést.

V okresním přeboru bude největší pozornost upřena do Cerekvice, kde je dnes odpoledne na programu přímý boj o vedení v tabulce mezi domácím Slavojem a Jaroměřicemi. Další dva celky ze špice se popasují v Březové nad Svitavou, v jediném zítřejším klání bude Trnávka na půdě linhartické Metry usilovat o první vítězství v sezoně. Také ve III. třídě se setkají přední celky soutěže. Do Jedlové zamíří výbornou defenzivou se pyšnící Opatovec, naopak v souboji Starého Města a Hradce n/S se utkají ofenzivně laděná mužstva.