Poličští hostovali v Jilemnici a na úvod si bezpečně poradili s domácím celkem. „Byli jsme sice aktivnější, ale dlouho se nám nedařilo skórovat, až těsně před koncem prvního poločasu jsme se dostali do vedení. Brzy po přestávce jsme rychle přidali další dvě trefy a dostali zápas pod kontrolu,“ kvitoval výkon týmu trenér František Švec.

Další výzvu pro jeho svěřence představovala pražská Sparta a tenhle souboj se líbil. „Myslím, že to byl doopravdy pěkný duel, kéž by takových bylo v lize více. Oba soupeři chtěli hrát, nebyl to žádný zanďour, naopak, hrálo se s otevřeným hledím,“ řekl poličský trenér. Novabrik se sice nevyvaroval hrubice v rozehrávce, kterou Pražané potrestali, přesto šel do druhé půlky za příznivého stavu 2:1. „Tady se lámal chleba, Sparta hodně vysunula napadání, šla do rizika a dostala se do několika velkých šancí, při kterých nás podržel výbornými zákroky Slaný. Z tlaku soupeře jsme se dostávali do rychlých brejků, ke konci jsme dva z nich perfektně sehráli až do prázdné branky a pojistili si výsledek. Jsem spokojen nejen se dvěma výhrami, ale i s tím, že jsme se prezentovali docela kvalitní hrou a dařilo se nám střelecky. Je to důležité i proto, že před námi je domácí turnaj, na kterém se utkáme s vedoucím Chemcomexem a druhým Zlínem. Pro nás to je svým způsobem vrchol první části sezony,“ zvedl František Švec diváky do poličské haly.

V nabitém středu tabulky se usadili Šakalové z Moravské Třebové, kteří ve svém „domácím“ prostředí v Mohelnici uspěli z padesáti procent. Potřebné body vydolovali proti nováčkovi nejvyšší soutěže z Vyškova, naopak následující drama proti Zlínu pro ně nedopadlo optimálně.

„Diváci byli svědky velmi kvalitního, i když místy nervozního utkání s Vyškovem. Ani jedno mužstvo a ani jeden hráč nedal soupeři ani metr hrací plochy zadarmo. Výhra se rodila těžce a konečnou podobu výsledku jsme dotáhli až v závěru. Nutno podotknout, že jsme navíc neproměnili penaltu Matochou ani devítimetrový kop Vykydalem. Obě mužstva k zápasu přistoupila s vysokým nasazením,“ vyjádřil se předseda Šakalů Petr Matoušek.

Podobné to bylo v měření sil se Zlínem, tady ale Šakalové nakonec tahali za kratší konec. „Herně se jednalo o velmi vyrovnané utkání. Ani jednomu mužstvu se nepodařilo v jeho průběhu odskočit o více než jednu branku. Soupeř vysoce taktickým výkonem dotáhl zápas do vítězného konce, když dokázal svoje vypracované příležitosti na rozdíl od našich hráčů proměnit,“ poznamenal Petr Matoušek, jehož tým si však před tento nezdar nadále poměrně bezpečně drží místo v top osmičce, což zaručuje účast ve čtvrtfinále.

CELOSTÁTNÍ LIGA, 5. kolo:

Turnaj v Jilemnici: SK SICO Jilemnice – VPS Novabrik Polička 0:5 (0:1). Branky: 22. a 27. L. Mužík, 19. Jakub Mužík, 27. Jiří Mužík, 32. Poul. VPS Novabrik Polička – AC Sparta Praha 4:1 (2:1). Branky: 7. a 40. L. Mužík, 18. Poul, 33. Jakub Mužík – 17. Minha. AC Sparta Praha – SK SICO Jilemnice 7:3.

Turnaj v Mohelnici: Šakalí hněv Moravská Třebová – Amor Vyškov 5:2 (1:1). Branky: 13. a 38. Matocha, 31. a 39. Lošťák, 27. Bednář – 7. Ševčík, 37. Sečkař. Futsal Zlín – Šakalí hněv Moravská Třebová 4:3 (2:2). Branky: 5. a 15. Kamenčák, 27. Haloda, 38. Chvíla – 3. Lošťák, 18. Novotný, 29. Němec. Amor Vyškov – Futsal Zlín 2:1.

Turnaj v Praze (hala Radotín): Chemcomex Praha – Adria Kladno 3:1, Adria Kladno – Bombarďáci Větřní 2:1, Bombarďáci Větřní – Chemcomex Praha 1:1.

Sestavy – VPS Novabrik Polička: Slaný – Jiří Mužík, Netolický, Jílek, T. Švec, Poul, L. Mužík, Jakub Mužík, Vondra. Šakalí hněv Moravská Třebová: Kubica – Matocha, Novotný, Lošťák, Bednář, Marák, Němec, Vykydal.

Celostátní liga – pořadí po 5. kole: 1. Chemcomex Praha (24 bodů), 2. VPS Novabrik Polička (22), 3. Futsal Zlín (15), 4. Sparta Praha (14), 5. Šakalí hněv Moravská Třebová (14), 6. SK SICO Jilemnice (14), 7. FK Adria Kladno (11), 8. Amor Vyškov (9), 9. Bombarďáci Větřní (6).

Příští program – 6. kolo, sobota 15. prosince: VPS Novabrik Polička – Futsal Zlín a Chemcomex Praha (sportovní hala Polička), Šakalí hněv Moravská Třebová – AC Sparta Praha a Bombarďáci Větřní (sportovní hala Praha-Radotín).