Aktérem jedné z přestřelek byla i Cerekvice, která dostala v „Turecku" šest gólů a zřídka vídaným poměrem prohrála. Ani v Loučce se diváci nenudili, tam padlo osm branek ve hře a sedm v rozstřelu. Derby pro sebe rozhodla Čistá, v Poličce stačil na domácí rezervu jediný střelec. Poslední tým tabulky z Morašic se po delším čase dočkal tříbodového vítězství. Jenom škoda, že přišlo až nyní, kdy mu z jeho prakticky beznadějné pozice těžko pomůže. Horka nedokázala konkurovat ústeckému béčku. Ani nemohla, když vinou vlastní nedisciplinovanosti svoje družstvo zlikvidovala prakticky sama.

Čistá – Sebranice 2:1

Lepší vstup do derby si domácí ani nemohli přát, protože hned ve 2. minutě namířil svoji střelu přesně k tyči L. Severa – 1:0. Posléze mohl zvýšit Pavlák, který těsně minul, jinak však měli navrch hosté. V koncovce se jim ale nevedlo a pokud už měl některý jejich pokud dobré parametry, jako ten Kalánkův ze 43. minuty, tak z toho bylo pouze břevno. Po přestávce přidali na aktivitě Čistečtí, měli několik šancí na pojištění náskoku a jednu z nich využil Pavlák. Hosté zdramatizovali závěr v 79. minutě, kdy Červ snížil, ale to bylo všechno a domácí si vítězství pohlídali.

Fakta - branky: L. Severa, Pavlák – Červ. Rozhodčí: Mariánus. Poločas: 1:0. Čistá: Boštík – Rožek, Hájek, Švec, P. Čapek, L. Severa, Padělek, Stříteský, Kadidlo, Pavlák, J. Kmošek (Nepraš, Klusoň). Sebranice: Jiráň – Kunhart, T. Patočka, Klusoň, J. Patočka, Prokůpek, Kalánek, Vopařil, Červ, Mitáš, Jílek (Kučera, Karal).

Dlouhá Loučka – Lanškroun B 4:4 (PK 4:3)

Ve vcelku vyrovnaném utkání byla Loučka neustále krok či dva pozadu, ale pokaždé se z problémů dokázala vyhrabat. Po půlhodině hry prohrávala po brance Černušáka 1:3, ještě do poločasu ale nejprve snížila po nahrávce Novotného J. Kolářovi a poté i vyrovnala díky gólu Novotného. Druhá část byla na obě strany otevřená a opět byli blíže k vítězství hosté, kteří vedli od 75. minuty 4:3, ale pět minut před koncem se prosadil P. Chromý a na řadu tak přišly penalty. V nich gólman Pokorný pokryl dva pokusy soupeře, domácí čtveřice nezaváhala a v Loučce zůstal cenný druhý bod.

Fakta - branky: Neumann, J. Kolář, Novotný, P. Chromý – Vacek 2, Černušák 2. Rozhodčí: Kunc. Poločas: 3:3. Dlouhá Loučka: Pokorný – Kubečka, Křivánek, Neumann, Charvát, Marván, Kolísek, J. Kolář, P. Chromý, M. Chromý, Henčl (Rek, Novotný).

Verměřovice – Cerekvice 6:4

V nevydařeném prvním poločase tkví příčiny toho, proč se hráčům z Cerekvice toto utkání vymklo z rukou. Domácí získali za 45 minut čtyřgólový náskok a dosud vedoucí celek tabulky zůstal jako opařený. Po změně stran sice svůj výkon o poznání zlepšil, ale ukázalo se, že manko bylo příliš velké. Byť hosté využili i všech pěti možností ke střídání, snažili se o nemožné a dokázali vývoj duelu zdramatizovat, tak domácí si skalp Slavoje nenechali vzít a v desetibrankové přestřelce tahali za delší konec provazu.

Fakta - branky: J. Sklenář 2, Kmeť 2, Marek, Chládek – R. Šeda 2, Uher, Jandera. Rozhodčí: Čech. Poločas: 4:0. Cerekvice nad Loučnou: Kusý – O. Jetmar, Jandera, Bureš, Vostrčil, Brychta, R. Šeda, R. Pražák, Růžek, Lorenc, Kučera (Kysilka, Oliva, F. Pražák, Uher, V. Jetmar).

Roman Pražák ml., hrající trenér Slavoje Cerekvice: Do utkání jsme vstoupili poměrně dobře, ale po deseti minutách jsme inkasovali po situaci, na kterou jsme se připravovali, tedy po dlouhém autovém vhazování. Nepochopitelně a naprosto neomluvitelně se tato situace během půl hodiny dvakrát zopakovala. Po další hrubé chybě jsme inkasovali ještě jednou a stav byl 4:0. Do druhého poločasu jsme šli odhodlaní s výsledkem něco udělat, nakonec z toho byl výsledek 6:4. Domácí vyhráli po zásluze, my jsme se nedokázali přizpůsobit atypickému prostředí a navíc soupeři do branky spadlo naprosto všechno. Nelze nám upřít snahu, ale bohužel to bylo málo. Kladem je to, že i za tak nepříznivého stavu jsme utkání nezabalili. Dostali jsme facku, kterou jsme potřebovali a vrátilo nás to zpět na zem.

Polička B – Libchavy 0:4

Před týdnem dal libchavský Lukáš Váně čtyři góly Morašicím, nyní se mu podobný kousek povedl i na poličském hřišti. Byl to klíčový faktor zápasu, jelikož domácí nebyli schopni tohoto hráče ubránit a ten se nenechal pobízet, aby všem předvedl svoji aktuální střeleckou pohodu. Navíc hra Poličských směrem dopředu byla po celou dobu neúčinná, ani sólové úniky se neujaly, tím pádem z toho všeho vzešla vysoká prohra.

Fakta - branky: Váně 4. Rozhodčí: Habrda. Poločas: 0:1. Polička B: Dobeš – Pavlík, Scheib, Bureš, Pavliš, Findejs, Stoklásek, Kysilko, Poul, J. Dittrich, Dobiáš (Andrle, Vondra, Sláma).

Ústí nad Orlicí B – Kamenná Horka 3:0

Ústečtí začali aktivněji a ve 12. minutě šli do vedení po hlavičce Rába. První poločas se poté hrál za jejich mírné převahy, ale bez dalšího gólového vyjádření. Zkraje druhé půle se zdálo, že Horka bude schopna s výsledkem něco udělat, přidala a začala soupeři zatápět. Jenže přišla 60. minuta, druhou žlutou kartu viděl Bulva, následoval ho Letocha a bylo po zápase. V 75. minutě přidali domácí druhý zásah Faltou, vzápětí neudržel nervy ani Juřík a osmičlenné hostující torzo dorazil třetím gólem Vondra.

Fakta - branky: Ráb, Falta, Vondra. ČK: 0:3 (Bulva, Letocha, Juřík). Rozhodčí: Horníček. Poločas: 1:0. Kamenná Horka: Hasenöhrl – Letocha, Svoboda, Mach, Nekvinda, Křivánek, Jiroušek, Mikolín, Juřík, Bulva, Bednář.

Morašice – FC Jiskra 2008 1:0

V prvním poločase byla hra poměrně vyrovnaná. Hosté hrozili z brejků, ale mušku měli vychýlenou, domácí si vytvořili tři obrovské šance a po trestném kopu Kuty šli do vedení. S tím se soupeř nechtěl smířit, po přestávce zvýšil tempo a zatlačil Morašické do hluboké defenzivy. Ti se bránili často jenom za cenu odkopů případně dlouhých míčů na Zerzána, který osvědčil svoji rychlost, nikoli však rozvahu v koncovce. Ke konci byl tlak hostů enormní, ale domácí druhé jarní vítězství zuby nehty uhájili.

Fakta - branka: Kuta. Rozhodčí: Hořínek. Poločas: 1:0. Morašice: J. Lněnička – Skala, Chmelík, V. Štancl, Škoda, R. Lněnička, Novák, Kuta, Válek, Famfulík, Vomáčka (Zerzán, J. Kopecký, Prešinský).

Další výsledek I. B třídy skupiny B:

Řetová – Jablonné nad Orlicí 0:1 (0:1). Branka: Polzer.

Pořadí: 1. Ústí nad Orlicí B (43), 2. Jablonné nad Orlicí (42), 3. Cerekvice nad Loučnou (41), 4. Libchavy (38), 5. Verměřovice (37), 6. Kamenná Horka (35), 7. Čistá (33), 8. FC Jiskra 2008 (32), 9. Dlouhá Loučka (32), 10. Lanškroun B (31), 11. Řetová (29), 12. Polička B (29), 13. Sebranice (21), 14. Morašice (19).