Jedna věc je jistá. Svitavsko bude mít mezi top čtyřkou zástupce, neboť v prvním kole play off na sebe narazí Šakalí hněv Moravská Třebová a VPS Novabrik Polička.

Favority jsou bezesporu Poličští, vždyť na finálovém turnaji hrají dlouhá léta a obhajují stříbrné medaile. Proti nim však stojí nabuzený konkurent z Moravské Třebové naladěný svým čerstvým triumfem v národním finále českého poháru.

Ne, tahle série vůbec nemusí být tak jednoznačná.

VPS Novabrik Polička vs. Šakalí hněv Moravská Třebová

„Stojí před námi soupeř, který v Lize mistrů obsadil třetí místo a zároveň je aktuálním vicemistrem republiky. Těží dlouhodobě ze své sehranosti a z práce, kterou týmu i celé české sálovce dává František Švec. Pro nás je ctí, že můžeme s takovým týmem, jako je VPS Novabrik Polička, hrát čtvrtfinále,“ říká šéf Šakalů Petr Matoušek, který věří, že jeho tým se postará o zajímavou zápletku ve čtvrtfinálové sérii.

„Play off je ve všech směrech úplně jiná soutěž než základní část celostátní ligy, o čemž jsme se přesvědčili v předchozích dvou ročnících. Doufám, že právě tyto zkušenosti nyní přetavíme v příznivější výsledky. Určitě chceme být Poličce důstojným soupeřem. Naše sestava se v optimálním případě nebude příliš lišit od té prověřené z dlouhodobé části,“ konstatoval Petr Matoušek.

„Snad po třech letech na nás ve čtvrtfinále vyšel někdo jiný než Dobříč. Tím, že to je okresní rival, bude náboj ještě větší, ale myslím, že zcela ve sportovním duchu,“ říká poličský trenér František Švec, který si je vědom nebezpečí hrozícího od Šakalů.

„V dlouhodobé části jsme je dvakrát porazili, ale play off je jiné. Nezříkáme se role favorita, klíčové bude, jak se nám bude dařit v koncovce, která nám dost vázla. Šakalové vyhráli národní pohár, což je krásný úspěch, v lize působí třetím rokem a dokazují, že už mohou hrát vyrovnané partie s kýmkoli. Nic jednoduchého nás nečeká,“ upozornil Švec.

Rovněž Poličští by měli být kompletní, otazník visí pouze na startem Netolického.

Série se hrají na dva vítězné zápasy, první a případný třetí duel v Poličce, druhý v Mohelnici. Hrací doba je 2 x 20 minut čistého času a úvodní duel bude zahájen v hale Gymnázia Polička v sobotu 10. února v 18 hodin.

Další dvojice: Chemcomex Praha – SK SICO SC Jilemnice, Bombarďáci Větřní – Sparta Praha. Vítězové základní části ze Zlína jsou jistými účastníky Final Four, jejich čtvrtfinálový soupeř z Dobříče totiž nebyl do play off pro nesplnění stanovených podmínek připuštěn.