Devětačtyřicetiletý KAREL PROCHÁZKA žije v Hvozdu u Konice a zatím převážně působil u mužstev z Olomouckého kraje. Svým původním „sportovním povoláním“ je házenkář, a to dokonce na ligové úrovni, vinou zranění však musel házené zanechat a naplno se pustil do fotbalu.

„Nabídka z Moravské Třebové mi přišla zajímavá. Klub má svoji regionální tradici založenou na vlastních odchovancích. Vidím tady jak hráčský potenciál, tak velké ambice všech, co v klubu pracují. Je zde propracovaný systém mládežnické přípravy obsažený ve všech kategoriích kromě mladšího dorostu, který mi zde chybí. Dále mě lákalo spojení s trenérem B mužstva Tomášem Hrdlovičem, s nímž se znám dvacet roků. Myslím, že z této spolupráce může Slovan hodně profitovat,“ okomentoval svoje angažmá trenér.

První dojmy ze svého nového působiště má veskrze pozitivní. „Je tady všechno, co má klub na úrovni kraje mít. Vířivka a sauna je nadstandard, naopak chybí hřiště s umělou trávou pro zimní přípravu, kterou by klub mohl využívat i v prvních jarních a posledních podzimních kolech. Protože taková regenerace rozbitého hřiště je potom pěkně zdlouhavá a drahá záležitost,“ říká nový šéf moravskotřebovské lavičky, jehož prvním úkolem bude poznat svoje svěřence.

„Uvidíme, jak budou kluci v letní přípravě pracovat. Do tréninku se zapojí také hráči B mužstva a minimálně jeden dorostenec. V prognózách jsem zatím opatrný a nechci být za hlupáka. Jsem v Moravské Třebové příliš krátce, abych mohl třeba jenom naznačovat, ale mám přání prohánět nejlepší mužstva přeboru. Chci, abychom se fotbalem všichni bavili a aby fanoušci byli spokojeni s naší hrou,“ uvedl nový trenér Slovanu Karel Procházka.

(pm, rh)