V Mladějově se udály velké věci

Svitavy - Desáté pokračování nejvyšší okresní soutěže fotbalistů má za sebou šestnáctka účastníků.

5.10.2009

Ilustrační fotoFoto: Petr Šilar

Určitě nejzajímavější zápas víkendového kola se hrál na trávníku v Mladějově, ono také jedenáct gólů v jednom duelu nebývá tak často k vidění. Dařilo se hostujícím celkům, asi nejvíce překvapil úspěch Čisté. Z uchazečů o první místo se už v sobotu dařilo Sebranicím i Třebové, v neděli tak bylo na týmu Bystrého, aby na „Horňáku“ našel odpověď, což se mu podařilo.

Mladějov – Radiměř 6:5

Kdo neviděl, neuvěří. Fotbal zase jednou ukázal, jak dovede být krásný a nevyzpytatelný. Mužstvo, které během zápasu dvakrát prohrávalo o tři góly, se nakonec radovalo ze tří bodů! Když to v 17. minutě bylo 0:3 a o něco později už 1:4, tak domácí fandy „omývali.“ Hostům šly hlavně brejky, ani oni se ovšem nevyhnuli okénkům v defenzivě, přesto to v poločase bylo 3:5. Druhá část patřila Tatranu. Jeho hráči viditelně ožili a začali soupeře, jemuž docházely síly, přehrávat. Výsledkem bylo snížení, poté vyrovnání a v 83. minutě dokonání neskutečného obratu. Čtyřgólový hrdina zápasu Dlouhý prostřelil z trestného kopu zeď i brankáře a Mladějov se z mizérie ocitl v euforii.

Fakta – branky: Dlouhý 4, Seryn, Abraham – Ondroušek 2, Mauer, Beneš, Kalod. Rozhodčí: Pinkava (Blansko). ŽK: 3:2. Diváci: 60. Poločas: 3:5.

TJ Tatran Mladějov: M. Prosecký – Kudyn, Prusák, P. Suchý ml., Šteffek, Abraham, Seryn, Satler, Němec, Dlouhý, P. Prosecký (Marek, P. Suchý st., R. Sekanina).
TJ Radiměř: Jedlička – T. Trnečka, V. Trnečka, Olšer, Beneš, Jachan, Pálka, Ondroušek, Mauer, Kalod, Savočka (Bubela, Amerling).

Kunčina – Kamenná Horka 1:1

Zápas byl od začátku vyrovnaný. Domácí zahodili ve 12. minutě tutovku a trest přišel vzápětí, Letocha hlavičkoval po centru do vápna přesně na 0:1. Hosté hráli od 42. minuty proti deseti, ale druhou půli začali pasivně. Doplatili na to v 63. minutě, když se tvrdou střelou prosadil Tlustoš. Hosté přidali, ale dobře pracující obrana je k ničemu nepustila.

Fakta – branky: Tlustoš – Letocha. Rozhodčí: Ožvoldík (Svitavy). ŽK: 3:0. ČK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 0:1.

Sokol Kunčina: Crha – Klíma, Drahoš, Tlustoš, Kubík, Brychta, Štrajt, Pospíšil, Šmehlík, Slezák, Spálenský (Stupka, Pešava).
Sokol Kamenná Horka: Fadrný – Tesař, Weber, Letocha, Mach, Slaník, Dokoupil, Jiroušek, Benc, Bubela, Škáva.

Třebařov – Sebranice 0:3

Domácí v neúplné sestavě a bez lavičky předvedli snaživý výkon, ale na vyspělého soupeře nestačili fyzicky ani takticky. Hosté navíc nevyužili několik nadějných brejků, při jednom z nich šli dokonce ve třech sami na brankáře. Svoje vítězství si v pohodě hlídali.

Fakta – branky: Karlík, Červ, J. Horníček. Rozhodčí: Ropek (Morašice). ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 0:1.

Sokol Třebařov: Strnad – Vystrčil, Frisch, Prokop, Vais, Hlubinka, M. Maleňák, Handl, Sommer, L. Eliáš, D. Maleňák.
Sokol Sebranice: R. Schüch – Klusoň, Neumeister, Ryba, Kárský, J. Radiměřský, Červ, J. Horníček, Karlík, Z. Horníček, Jireček (Lipavský, Pavliš).

Dlouhá Loučka – Čistá 2:3

Uplynulo pět minut a pěkná akce po ose Blecha – Charvát – Hank – Dvořák znamenala vedení Loučky 1:0. Že to domácí nebudou mít tak jednoduché, se ukázalo po půlhodině hry, kdy nekrytý Nepraš vyrovnal. Po změně stran vrátil na stranu domácích náskok R. Kolář, leč Nepraš po rohu opět dorovnal skóre na 2:2. Mezitím trefili J. a R. Kolářovi třikrát (!) břevno. Rýsující se plichtu nedovolil v nastavení kdo jiný než D. Nepraš, po dalším rohu propálil vše, co mu stálo v cestě, a zajistil hostům tři body.

Fakta – branky: Dvořák, R. Kolář – D. Nepraš 3. Rozhodčí: Hrouzek (Jaroměřice). ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 1:1.

Sokol Dlouhá Loučka: Čechal – Jurka, Knoll, Gregor, Geršl, Hank, Charvát, Dvořák, R. Kolář, J. Kolář, D. Blecha (Flieger, Sedlák).
Sokol Čistá: Boštík – J. Stříteský, Kmošek, Krátký, P. Klusoň, Peřina, Kostlán, Rožek, M. Klusoň, Tomášek, Nepraš (Vodehnal, Severa, Žrout).

Moravská Třebová B – Jevíčko 4:2

Jeden ze šlágrů kola rozhodla přítomnost domácího kanonýra Večeři, který si po týdnu zopakoval hattrick. Stihl jej v prvním poločase, po němž vedl Slovan jasně 4:1 a o vítězi nebylo pochyb. Snaživí hosté se po přestávce nevzdali, bojovali, ale na nic dalšího než korekci výsledku to nestačilo.

Fakta – branky: Večeřa 3, Dostál – Kritzbach, Marván. Rozhodčí: J. Kvapil (Svitavy). ŽK: 3:4. Diváci: 100. Poločas: 4:1. SKP

Slovan Mor. Třebová B: Spáčil – Novotný, Müller, Winkler, Křivánek, Fikr, Dostál, Otáhal, Skřebský, Polák, Večeřa (Pařil, T. Komoň, Dokoupil).
SK Jevíčko: Navrátil – Továrek, Jedlinský, Khýr, T. Klein, Kritzbach, Vafka, Seknička, Müller, Marván, Podlezl (Z. Klein, Berka).

Dolní Újezd B – Janov 1:3

Domácí začali utkání lépe a do 20. minuty měli čtyři slibné gólovky, jenže efekt z nich byl nulový. Hosté se pak dostali do hry a v koncovce ukázali vyšší úspěšnost. Ve 30. minutě otevřel ze skrumáže skóre Novotný a o něco později se po standardní situaci prosadil Knap. Nápor Újezdu otevřel také druhou půli a přinesl snížení po hodině hry, když Beránka překonal hlavičkou Mráz. Domácí pak mohli dokonce vyrovnat, ale další dvě možnosti nevyužili. Naproti tomu hosté v 70. minutě pečetili stav poté, co z rohu vápna napřáhl Wejda a bylo to 1:3.

Fakta – branky: Mráz – Novotný, Knap, Wejda. Rozhodčí: Bartůněk (Květná). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:2.

Sokol Dolní Újezd B: Klusoň – Fulík, Mráz, Žďára, Doseděl, Víšek, Jireček, Klejch, Nádvorník, M. Částek, Doubek (Veselík, Kopecký).
Sokol Janov: Beránek – L. Zvěřina, Záleský, Vašinka, Johan, Šváb, A. Zvěřina, Novotný, Klejch, M. Wejda, Knap (Bureš, Kubíček, Hájek).

Horní Újezd – Bystré 3:4

Zápas otevřely dvě proměněné penalty (Hubinka resp. Putnar). Znovu Hubinka vrátil domácím vedení, ale ještě do poločasu následoval dvojitý úder hostů. Ti v nástupu do druhé části přidali čtvrtý zásah a v utkání dobré úrovně pak hlídali náskok. Újezd se snažil, Hubinka z dalšího pokutového kopu zkompletoval hattrick, ale ten pro něj měl hořkou příchuť, protože jeho tým s lídrem těsně prohrál.

Fakta – branky: Hubinka 3 – Putnar 2, Vomočil, Štaud. Rozhodčí: Pokorný (Ústí n. O.). ŽK: 3:4. ČK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 2:3.

TJ Horní Újezd: J. Boštík – J. Beneš, Kovář, Sýkora, Nezbeda, Flídr, Mach, M. Faltys, Hubinka, Chládek, Kárský (Kusý).
Sokol Bystré: J. Schüch – Zahoran, Štaud, Halva, Heger, Putnar, Mitáš, Cupal, Vomočil, Bureš, Mužík (Vodička).

Jaroměřice – Opatov 2:1

Oboustranně ofenzivní fotbal nabídl řadu šancí, zakončení ovšem „haprovalo“. Skóre otevřel povedenou střelou z přímého kopu Valenta, jenže Mašek brzy srovnal. Rozhodnutí padlo po hodině hry, kdy Továrkův centr prodloužil Vybral na Gecla a ten se nemýlil.

Fakta – branky: Jan Valenta, Gecl – Mašek. Rozhodčí: Křišťál (M. Třebová). ŽK: 3:4. Diváci: 80. Poločas: 1:1.

TJ Jaroměřice: Jos. Valenta – Továrek, M. Valenta, Antošovský, Dračka, Vybral, Jan Valenta, Matocha, Valášek, Batelka, Gecl (Toman, Švancara, Macháček).
TJ Opatov: Navrátil – Popelka, Bureš, Fukar, Wendlig, Havlát, Krhoun, Jiráček, Vostřel, Kalánek, Mašek (Štosek).

5.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Řidič sk.B 21 000 Kč Přijmeme řidiče sk. B, vhodné i pro aktivní důchodce. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství Lesní 30 000 Kč Kvalifikovaní pracovníci v lesnictví a příbuzných oblastech Operátor lesní techniky - obsluha lesní povrchové frézy. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: POŽADAVKY: praxe min. 1 rok, KONTAKT: telefonicky (po - pá, 8-15h), e-mailem. Pracoviště: Českomoravská lesní, a.s., Vančurova, č.p. 1298, 568 02 Svitavy 2. Informace: Jiří Kulhavý, +420 773 144 441. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 12 500 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov stavební dělník-zedník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: fyzicky náročná práce, POŽADAVKY: nejméně 3 roky praxe v oboru, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Triera cz s.r.o., 569 53 Cerekvice nad Loučnou. Informace: Drač, +420 776 013 311. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Odborný pracovník 25 000 Kč Odborní pracovníci kalkulací, cen, nákladů a rozpočtů Rozpočtář/ka - přípravář/ka staveb. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: tvorba rozpočtů, zajištění podkladů pro realizaci stavby, komunikace s dodavatelskými firmami, POŽADAVKY: logické myšlení, znalost stavebních materiálů, technické myšlení, praxe v oboru vítána, NABÍZÍME: notebook, mobilní telefon, motivační finanční ohodnocení, KONTAKT: e-mailem. Pracoviště: Centrum chytrých fasád s.r.o. - litomyšl, T. G. Masaryka, č.p. 1009, 570 01 Litomyšl. Informace: Horák, .

Sajdkárkrosová sezona přinesla zajímavý průběh a na závěr ve dvou závodech na Svitavsku senzační vrchol.

Hornoújezdský závod korunoval neočekávané mistry

Z krajského derby mezi Svitavami a Pardubicemi.

Tury čekají konkurenti z Ligy mistrů

-

Ján Kozák prozradil, proč rezignoval. Sedm hráčů z kádru šlo pařit do města!

Velkou kauzu nyní řeší na Slovensku. Po zápase s Českou reprezentací rezignoval na post hlavního trenéra reprezentace Ján Kozák a nyní prozradil proč. Důvodem bylo porušení interních pravidel týmu několika hráči. Hned sedm z nich se totiž vracelo z města až k ránu.