První kolo nebylo kompletní, řada zápasů musela být odložena, ale megašlágr v Litomyšli se hrál a tříbodovou radost si po něm vychutnali starší dorostenci ze Svitav. Bitva o titul krajských přeborníků tak hned na začátek nabrala zajímavost.

KP dorost

STARŠÍ: Jiskra Litomyšl – TJ Svitavy 1:2 (1:1)

Branky: Němec – Juřík, P. Mikolín.

Litomyšl: Hůlka – Plačko, Hašek, Pecháček, Zubček, Sršeň, P. Kundera, Rumler, Němec, Král, Kristek (Urban, O. Kundera, Bednár, Moravec). Svitavy: Uchytil – Gregor, Kubík, Škraňka, Chlup, Juřík, Novák, Křížek, P. Mikolín, R. Mikolín, Frolo (Kotek, Kotas, Procházka, Nekvinda).

Jiskra měla snový začátek, ve 2. minutě dorážel po rohu Němec – 1:0. Z dalších nadějných možností ovšem náskok nepojistila a hosté se postupně dostávali do tempa, klasicky „do šatny“ Juříkem vyrovnali. Rozhodující chvíle nadešla v 57. minutě, kdy domácí defenziva zaváhala po rychle rozehraném autu a P. Mikolín dokonal střelou zblízka do protipohybu brankáře Hůlky obrat – 1:2. Litomyšl se poté nadechla k silnému náporu, jenomže svitavská obrana se vyvarovala chyb a vyrovnání nepřipustila. Zápasu by slušela remíza, hosté byli o něco šťastnější a svého soka bodově dostihli na špici přeboru.

Zdeněk Kocman, trenér Jiskry: Povedl se nám začátek, rychle jsme se ujali vedení a měli územní převahu. Soupeř byl však stále nebezpečný a po chybách v naší obraně skóre obrátil. Zbývající půlhodina se poté hrála na jeho polovině, naši hráči se snažili, ale proti dobře bránícím hostům se neprosadili. Klukům nelze upřít snahu, ale chyběl větší důraz v osobních soubojích a odvaha ve hře jeden na jednoho. Citelně nám scházel nemocný Štoudek, Sršeň hrál celý zápas s velkými bolestmi zad.

Pavel Daněk, trenér TJ Svitavy: Na začátek sezony to byl solidní pohledný fotbal. Čekali jsme těžký boj a to se potvrdilo. Vítězství je pro nás nadstavba, přijeli jsme se záměrem uhrát remízu. Poděkování patří všem klukům, kteří dokázali otočit výsledek proti kvalitnímu soupeři, uměli se vyhecovat. Terén byl na současnou dobu dobře připraven.

MLADŠÍ: Jiskra Litomyšl – TJ Svitavy 1:3 (0:3)

Branky: Popelka – Mikolín, Procházka, Lustyk.

Litomyšl: Hůlka – Mar. Kačer, Hašek, O. Kundera, Malý, Stejskal, Bednár, Jirásek, Macek, Popelka, Mich. Kačer (Vodehnal, Drač, Kadidlo, Kotlár).

Svitavy: Křeček – Holický, Slabý, Korčák, Novák, Richter, Lustyk, Nekvinda, Procházka, Křivánek, Mikolín. Pro domácí dosti krutý výsledek. Na rozdíl od soupeře se ale trápili v zakončení, neproměnili ani pokutový kop.

I. třída dorost

Sokol Dolní Újezd – Sokol Březová nad Svit. 3:0 (2:0)

Branky: Beneš, Klejch, Doseděl. D

Domácí byli důraznější v koncovce, navíc je výborným výkonem podržel gólman.

Sestava vítězů: Rejman – Čejka, Kabrhel, L. Vaňous, Doseděl, Stříteský, Klejch, Renza, Beneš, Košňar, Sedliský (Rožek, Pravec, D. Vaňous).

AFK Horní Jelení – TJ Horní Újezd 2:0 (0:0)

Na hřišti vedoucího celku tabulky tahali hosté většinu času za kratší konec. Sestava: Motyčka – Beneš, Vejrych, Prokop, Fogl, Láznický, Kusý, Pechanec, Žďára, Chadima, Hladík (Kladiva). Sokol Bystré – Sokol Morašice 0:0 (0:0). Na těžkém terénu se nikdo střelecky neprosadil.

Ostatní zápasy KP i I. třídy byly kvůli terénům odloženy.