Jinak ale přibývaly pouze porážky, v případě Cerekvice už sedmá. Domácí prostředí nebylo výhodou ani pro Loučku, ta začala dotahovat pozdě, neuspěl ani hornoújezdský tým.

V nedělním duelu všechno směřovalo k penaltovému rozstřelu, ale až k němu regionální derby nedospělo. Dvě minuty před koncem nasměrovala proměněná penalta všechny body do Opatovce.

SKUPINA A

Cerekvice – Horní Ředice 1:3

Ani v sedmém kole se Slavoj nedočkal bodového zisku, natožpak vítězství. Herně nepředvedl beznadějné vystoupení, ovšem rozhodla efektivita v zakončení a ta byla na straně mužstva z Pardubicka. Domácí brzy inkasovali a to byla samozřejmě další rána na jejich těžce zkoušenou psychiku. Potom sice drželi vcelku vyrovnaný poměr sil, ale po hodině hry přišly další dva gólové údery v rychlém sledu a za stavu 0:3 byl s jejich nadějemi konec. Lorenc sice následně z penalty snížil, ale přes veškeré úsilí se domácím nepodařilo utkání více zdramatizovat a opět padli.

Branky: 64. Lorenc (PK) – 12. a 63. Dědič, 61. Šolta. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 2:1. Diváci: 110. Poločas: 0:1. Cerekvice nad Loučnou: Kusý – Pachta (79. Uher), Kříž, J. Kusý, M. Šeda (90. Žukovský), R. Šeda, Růžek (46. Brychta), Lorenc, P. Malý (78. Lněnička), Zeman (66. Vostrčil), Lebeda.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Rozhovice – Stolany 3:1 (3:0). Branky: Stejskal z pen., Uhlíř, Musil – Meduna. Staré Hradiště – Choltice 1:0 (1:0). Branka: Shejbal. Tuněchody – Starý Mateřov 2:1 (1:1). Branky: J. Adámek, Doucha – Hlaváček. Proseč – Zámrsk 2:2 (1:0), pen. 6:5. Branky: M. Marek, Hromádka – Csernyanszký, Mudrich. Řečany – Sezemice 3:1 (1:0). Branky: Hostinský 2, M. Tichý – T. Kašpar. Sruby – Srch 1:1 (0:0), pen. 2:4. Branky: Seidenglanz – Hurta.

POŘADÍ: 1. Srch (20), 2. Proseč (14), 3. Tuněchody (14), 4. Rozhovice (13), 5. Horní Ředice (12), 6. Sruby (11), 7. Řečany (11), 8. Stolany (9), 9. Zámrsk (9), 10. Choltice (9), 11. Staré Hradiště (9), 12. Starý Mateřov (9), 13. Sezemice (7), 14. Cerekvice (0).

SKUPINA B

Kunčina – Lanškroun B 6:1

Domácí se hned od počátku chopili taktovky hry a od 7. minuty vedli po trestném kopu Spálenského 1:0. Kunčina si udržovala nadále jasnou převahu, což přetavil ve druhý zásah znovu Spálenský po samostatné akci. Další šance zůstaly nevyužity, ale po přestávce se góly začaly zase sypat. Šmehlíkův centr usměrnil do sítě hlavou Šejnoha (3:0) a posléze začal úřadovat nepolapitelný Šmehlík. Dvakrát se ocitl sám před brankářem a dvakrát chladnokrevně zakončil, aby potom proměnil nařízený pokutový kop. Ke konci se ke slovu dostali i hosté, kteří se dočkali kosmetické korekce z kopačky Hostovského, ale partie to jinak byla zcela jednoznačná.

Branky: 7. a 22. Spálenský, 56. Šejnoha, 59., 62. a 68. (PK) Šmehlík – 84. Hostovský. Rozhodčí: Rázek. ŽK: 1:3. Diváci: 181. Poločas: 2:0. Kunčina: Hutira – Pešava (76. Arbi), Eliáš, Zeman, Scholze, Šejnoha, O. Brychta, T. Brychta, Hlubinka (63. Heger), Šmehlík, Spálenský.

Dlouhá Loučka – Řetová 3:4

Domácím patřilo prvních patnáct minut, ale ze tří vyložených šancí nevyužili ani jedinou. Potom se z jejich hry vytratila kombinace, začali kupit chyby a výsledkem bylo, že po půlhodině prohrávali 0:2. Kontaktní gól dal po změně stran z penalty Kolář, jenže po dalších zaváháních utekl soupeř až na rozdíl tří branek. Finiš Loučky byl sice v závěru mohutný, Kolář s Křivánkem vykřesali v krátkém rozmezí naději, ale vyrovnat už domácí nestihli.

Branky: 52. (PK) a 80. (PK) Kolář, 82. Křivánek – 23. Müller, 29. Hanuš, 57. Voleský, 60. Pilgr. Rozhodčí: Komínek. ŽK: 1:2. Diváci: 88. Poločas: 0:2. Dlouhá Loučka: Rek – Blecha, Neumann, Chromý, Jochec, Křivánek, Kolísek, Kolář, Bouček (46. Charvát), Marván, Novotný.

Těchonín – Horní Újezd 2:1

Mezihru ovládali v prvním poločase hosté, přesto se do první šance protlačil domácí Špaček, ale trefil pouze gólmana. Branku o kousek minul na druhé straně Pechanec. V úvodu druhé půle přidali domácí na aktivitě a byli za to odměněni po rohu, na který si naskočil Dostálek. Hosté vyrovnali vzápětí, Lněnička se prokličkoval do šestnáctky a chytře zakončil. Pak ale předvedl Roček, jak dobrou kopací technikou oplývá, ze třiceti metrů jeho levačka zatočila trestný kop dokonale. Hosté mohli znovu srovnat, ale svoji možnost po rohovém kopu nevyužili a domácí potom těsné vedení uhájili.

Branky: 51. Dostálek, 64. Roček – 55. Lněnička. Rozhodčí: Depeš. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Horní Újezd: Havlík – Martin Kusý, Faltys, Fógl, Svatoš, R. Prokop, Lněnička, Motyčka, Marek Kusý, Kmošek (78. Šplíchal), L. Pechanec.

Polička B – Opatovec 0:1

V první půlce byli blíže ke vstřelení gólu hosté, ale ze čtyř slibných příležitostí nepřekonali Karlíka. Po změně stran se obraz hry změnil a lepším týmem byla poličská rezerva, ovšem bez výraznějších šancí. A tak o výsledku rozhodla sporná penalta ze závěru zápasu, kdy po střetu brankáře s hostujícím hráčem nařídil rozhodčí na pokyn asistenta pokutový kop a opatovecký gólman Lampárek rozhodl o zisku tří bodů pro nováčka.

Branka: 88. Lampárek (PK). Rozhodčí: Kovář. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Polička B: Karlík – P. Scheib, Pavlík, Bureš, Vondra, Punar, Jakub Mužík (46. F. Švec), Findejs (75. Kuda), Jiří Mužík, Dobiáš, J. Dittrich (60. Pokorný). Opatovec: Lampárek – Štěpánek, Mach, Drábík, Nekvinda, Roshan, Jiroušek, Košín, Bulva (82. Kudrna), Polák, J. Telecký.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Verměřovice – Semanín 0:2 (0:0). Branky: Hajdari 2. Sloupnice – Jablonné nad Orlicí 0:0 (0:0), pen. 1:3. FC Jiskra 2008 – Libchavy 5:1 (2:0). Branky: Matoulek 2, Dušek, Pařízek z pen., Šmolík – Pavlák z pen.

POŘADÍ: 1. Semanín (16), 2. Řetová (16), 3. Opatovec (14), 4. Kunčina (14), 5. Jablonné nad Orlicí (14), 6. Libchavy (11), 7. Těchonín (11), 8. FC Jiskra 2008 (10), 9. Polička B (9), 10. Horní Újezd (9), 11. Dlouhá Loučka (7), 12. Lanškroun B (6), 13. Verměřovice (4), 14. Sloupnice (3).