V akci se tedy představí i celky Svitav a Poličky. Měly ale štěstí na los a nemusejí se v pracovní den nikam hnát. Představí se na domácí půdě.

Náročný „anglický“ týden zahájili o poznání lépe fotbalisté z Poličky. Ti si o velikonočním víkendu přivezli tři cenné body z Dobříkova, tedy ze hřiště soupeře, který se sice na jaře trápí, ale na jehož trávníku se nevyhrává lehce.

„Samozřejmě jsme trošičku obavy měli, ale rozhodčí Poláček řídil zápas velmi solidně,“ vrátil se k utkání trenér na jaře stále neporažené Poličky Roman Kysilko. „Domácí hráli to, co jsme čekali, tedy z každé pozice, ze standardek i z autů všechno cpali do vápna. Nám chyběl brankář Dittrich, zastoupil ho Dobeš a musím říci, že dobře a má na výsledku velký podíl,“ řekl Kysilko.

Hostům pomohl po půlhodině vedoucí gól z kopačky Netolického, od něhož si trenér slibuje zkvalitnění útočné fáze. Pojistku pak přidal hezkou „rybičkou“ Pavliš. „Tři minuty nato šli Netolický se Stejskalem sami na branku. Mohl být klid, ale nedali, soupeř vycítil šanci a začal nás mačkat. Byly tam závary, kdy už jsem viděl balon v naší síti, ale obětavostí v obraně jsme tři body udrželi,“ oddechl si Kysilko.

Dobříkov byl těžkým rivalem také proto, že nový trenér Rydval přinesl do hry oživení. „Nejenom Dobříkov, ale také Žamberk či Lanškroun, s nimiž jsme hráli, bojují o každý balon, jenom je patrné, že jim chybí více klidu a pohody v zakončení. Nám se teď naštěstí daří brejkové situace proměňovat,“ uvedl Kysilko.

I když Polička svůj bodový plán pro začátek jara překročila, byla by určitě škoda nepokračovat v sérii bez porážky ve dvou nadcházejících zápasech doma. Ve středu přijde na řadu Choceň a to je tým, který je fotbalově na výši. „Na našem velmi hrbolatém hřišti to je těžké pro každého,“ povzdechl si trenér. „Je to silný soupeř, v tomhle utkání se ukáže, jestli nastoupený trend dokážeme udržet.“ Duel začíná v 17 hodin za řízení trojice Fryš – Schmeiser, Suchomel.

Ve stejný čas začne také měření sil Svitav a SK Chrudim. Mělo by se jednat o premiéru na hlavní hrací ploše Svitavského stadionu, což přivítají nepochybně jak hráči, tak diváci. Zde by potíže s nerovným terénem nastat jistě neměly.

Střetnou se protivníci, jimž se v posledních kolech nedaří. Domácí z posledních čtyř zápasů tři prohráli a na to nejsou zvyklí. Chrudim po impozantním vstupu do odvet vyšla v minulých dvou vystoupeních naprázdno. Naposledy utržila debakl 1:5 v Hlinsku. Rozhodčí: Zerzán – Lukes, Řehák.