„Slatiňany jsou týmem, který v současné době a v sestavě, v jaké přijel do Poličky, nemá v krajském přeboru konkurenci," myslí si poličský kormidelník Michal Kozel. Čtěte také komentáře z opačné strany barikády.

Třemošnice – Moravská Třebová 2:0

Leoš Cirkl, trenér ŽSK Třemošnice: Těžké utkání s kvalitním soupeřem. Třebová nás překvapila, chodila do kombinace a byla neustále v pohybu. Individuální schopnosti jejich hráčů budily respekt. Naše mužstvo se s danou situací vypořádalo dobře. Za stavu 1:0 bylo vše otevřené, ale když přišla druhá uklidňující branka a v 73. minutě i vyloučení hostujícího Nováka, bylo hotovo. Naši hráči dřeli od první do poslední minuty a odměnou nám jsou další tři body. Mít klobouk, tak smekám.

Miroslav Večeřa, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Bohužel jsme přijeli nekompletní, chyběli nám někteří hráči a především Šrom, bez něhož se nám nedařilo udržet balon vepředu a něco vymyslet. Nehráli jsme v poli špatně, míč měli ve svém držení častěji, ale všechno to bylo jen po šestnáctku, což je naše bolest. Ze začátku jsme měli jednu možnost, kterou jsme nevyřešili dobře, potom přišel prohraný souboj uprostřed hřiště, rychlá akce soupeře a gól. Po přestávce jsme na domácí vletěli, jenže ti nám opět utekli a přidali druhou branku. Snažili jsme se jít ještě do tlaku, ale zastavilo nás Novákovo vyloučení. Branku domácích jsme už pořádně neohrozili.

Dolní Újezd – Žamberk 0:0 (PK 7:8)

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Jednalo se o vyrovnané bojovné utkání, ve kterém chtěli vyhrát oba soupeři. V první půli měli o něco více šancí hosté, ve druhé my, ale měli jsme tam trochu smůly. V největší šancí mířil Frňka po špatném vyběhnutí hostujícího gólmana do prázdné branky, ale balon se vytočil těsně vedle. Nerozhodný stav zůstal, v penaltách byl šťastnější soupeř. Přesto si myslím, že jsme odehráli dobré utkání, zvlášť pochválit musím obranu, protože „uskákala" souboje se žamberskými „věžemi" v útoku.

Evžen Kopecký, trenér 1. FC Žamberk: Přes umístění Újezdu v tabulce se na jeho hřišti sbírají body těžko a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Klukům jsem před utkáním řekl, že se tady většinou ukazuje charakter mužstva, kdy každý musí zahodit svoje ego, hrát týmově, především bojovat a jsem rád, že to vzali za své. I když nám to plný počet bodů nepřineslo, musíme vzít toto rozuzlení s pokorou, protože v spíše bojovném utkání byly šance na obou stranách a prim hrály především obrany. Nám teď trochu vázne střelecká potence, ale věřím, že se to poctivým přístupem jak v přípravě, tak v zápasech změní a začne to tam zase padat. Pozitivum vidím alespoň v tom, že tři vynucené změny v sestavě nám nijak neublížily a ukázaly, že ti co nastoupili, můžou být plnohodnotnou náhradou. Závěrem musím uznat, že remíza vzhledem k průběhu utkání byla asi spravedlivá.

Polička – Slatiňany 0:5

Michal Kozel, trenér SK Polička: Slatiňany jsou týmem, který v současné době a v sestavě, v jaké přijel do Poličky, nemá v krajském přeboru konkurenci. My se proti nim snažili hrát fotbal, nezalezli dozadu, z toho asi pramenilo pět obdržených branek. V utkání byly pěkné pasáže z obou stran, myslím, že fotbal byl pro diváky docela zajímavý. Rozdíl však byl v tom, že zatímco hosté všechny svoje šance s přehledem využili, tak my se do zakončení dostávali jenom těžko. Klukům jsem za výkon poděkoval, takhle krutou porážku jsme si vzhledem k tomu, co se dělo na hřišti, nezasloužili. Soupeř má však takovou kvalitu, že jsme na něj prostě neměli.

Jaromír Hanuš, sekretář SK Spartak Slatiňany: Odehráli jsme nečekaně pohodové utkání. Po úvodním minitlaku domácích, ve kterém však naše dobře hrající obrana soupeře do šance nepustila, se už hrálo po zbytek zápasu pod naší taktovkou. Góly jsme stříleli v přibývající době v zápase poměrně pravidelně. Kromě pěti branek jsme ještě nastřelili břevno a několik šancí neproměnili. Proto naše výhra mohla být i vyšší.

Choceň – Svitavy 6:2

František Dvořák, trenér FK Agria Choceň: Upřímně řečeno, výsledek neodpovídá dění na hřišti. Svitavy si nezasloužily prohrát takovým rozdílem. Vyhrát jsme si zasloužili, to bezesporu, ale byli jsme hlavně produktivnější. Doteď jsme byli nejhůře střílející mužstvo a nyní se nám zadařilo. Musím ale podotknout, že soupeř měl tři velmi dobré příležitosti, které nevyužil. V obranných řadách jsme byli zodpovědnější, což byla miska vah. Konečně se trefili tři naši nejzkušenější hráči, každý po dvou gólech. Kdybychom v každém utkání proměnili alespoň padesát procent šancí, jsme bodově někde jinde. Máme pokoru, jdeme zápas od zápasu. Klukům jsem poděkoval, že za vítězstvím šli.

Oldřich Palla, vedoucí družstva TJ Svitavy: V Chocni jsme sehráli zápas, na který je potřeba rychle zapomenout a příště předvést výkon hodný jména Svitav. V prvním poločase jsme ještě hráli vyrovnanou partii, kdy jsme sice 1:2 prohrávali, ale měli tři tutovky a soupeře do šancí více nepouštěli. Když jsme hned ve 48. minutě srovnali, čekal jsem obrat. Místo toho jsme začali vršit chyby ve všech řadách, hra se rozpadla, čehož zkušení hráči Chocně doplnění elánem mladíků využili k výraznému vítězství. V těchto pro nás hrůzných minutách naše hra přestala existovat, nebyla v ní bojovnost ani vůle něco udělat s ostudným výsledkem. Věřím, že tato rána byla ojedinělá, nesrazí nás, ale vyhecuje k lepším výkonům.