Do Dolního Újezdu zamířil cenný bod z Hradiště, Litomyšl zažila další zklamání a stala se prvním klubem z okresu, který v této sezoně změní trenéra.

Staré Hradiště – Dolní Újezd 1:1

Všechno podstatné se událo v úvodní čtvrthodince utkání. Ve 3. minutě vyslal Götze hlavou Kouba, domácí útočník z voleje vypálil vedle. Běžela 6. minuta a tentýž hráč se zjevil v další šanci, ovšem přehodil gólmana i branku. Napotřetí už se Götz dočkal, když lehce tečoval prudký pas Vykoukala mimo dosah Janeckého – 1:0. Domácí se z vedení neradovali ani pět minut a Újezd srovnal. Novák z deseti metrů propálil vše, co stálo v cestě.

Změnu skóre pak nepřinesly ani dva světlé momenty Kouby po změně stran. Ten v 50. minutě zahrozil prudkou ranou, za tři minuty utekl hostující obraně, ale ve vyložené pozici špatně přihrál. Nadprůměrné utkání tak skončilo remízou, když ani Újezd nedokázal proměnit žádnou z nabídnutých příležitostí.

Fakta – branky: 12. Götz – 15. Novák. Rozhodčí: Medlík (Hořice). ŽK: 1:1. Diváci: 110.

Sokol Dolní Újezd: Janecký – Pachta, Kučera, Svoboda, Hladík, M. Vomáčka, Heinisch, Kolčava, Novák, J. Vomáčka, J. Částek (Skala).

František Jandáček, trenér: Zápas se vůbec nepodobal tomu, co se na jaře dělo v Dolním Újezdu. Rozhodčí z Hradecka totiž odvedli dobrý výkon a nepřipustili, aby se utkání zvrhlo. Na hřišti měli soupeři dost možností k tomu, aby si zajistili vítězství. Z mého pohledu jsme jich měli o něco více my, jenže na šance se nehraje. S remízou byly asi spokojeny oba dva týmy.

Načešice – Litomyšl 4:1

Hosté chtěli překvapit soupeře důrazem a rychlostí, ale ve 13. minutě jim vzal vítr z plachet Tamchyna, jenž svoji první šanci proměnil ve vedoucí gól. Ve zbytku první půle domácí další tři „loženky“ nedokázali využít. V nástupu do druhého poločasu se snažili hosté opět svým důrazem dostat se do hry, ale když v 67. přidal Tamchyna svůj druhý úspěch, nebylo už o vítězi pochyb. Domácí přidali ještě dva góly a teprve poté hosté zmírnili krutou porážku z penalty.

Fakta – branky: 13., 67. a 82. Tamchyna, 71. Semrád – 86. Černý (PK). Rozhodčí: Šmolka (Hradec Králové). ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Jiskra Litomyšl: Křemenák – Drahoš, Pecháček, Macháček, Hašek, Němec, Kuchta, Černý, Urban, Janoušek, Pavlík. (T. a M. Vomočilové, Malý).

Zdeněk Kocman, trenér: Po další porážce jsem se rozhodl na vlastní žádost a po dohodě s vedením oddílu u mužstva skončit. Nejsou body, nemáme výsledky a to je to, co fotbalovou veřejnost v Litomyšli zajímá. Věřím, že se družstvo ve zbytku podzimu zvedne.

Prachovice – Morašice 0:3

Hostům se uzdravili zadáci Klement a V. Štancl, což bylo znát. Ani defenzivní formace, ani třetí gólman Andrle však moc práce neměli, hra se totiž odbývala převážně na polovině Holcimu. Skóre otevřel v 15. minutě pěknou hlavičkou M. Štancl a Sokol si nadále vytvářel šance jako na běžícím páse. Proměnil ještě dvě po změně stran a jeho výhra tak zůstala poměrně skromná.

Fakta – branky: M. Štancl 2, B. Válek. Rozhodčí: Adamský (Semanín). ŽK: 1:1. Diváci: 90. Poločas: 0:1.

Sokol Morašice: Andrle – Klement, Chmelík, M. Ropek, V. Štancl, Jokeš, Kopecký, Petr Kuta, M. Štancl, Pavel Kuta, Válek (Vomáčka, Škoda, Částek).

Petr Kuta, trenér: Předváděli jsme výbornou kombinační hru, soupeř nám toho dovolil opravdu hodně. Trápili jsme se sami se sebou v koncovce, šancí byla spousta. Chválím navrátilce Klementa a brankáře Andrleho. Nyní chceme potvrdit výhru i doma.