Dějištěm závodu, ve kterém se představí kategorie FT1 a Classics doplněné o pohárový podnik veteránů, bude plochodrážní stadion v Cihelně. Podle dosud známých informací se mají motorističtí příznivci na co těšit.

V kategori FT1 se do Svitav chystá mezinárodní konkurence, která bere tento závod českého šampionátu hodně vážně. Vždyť už v minulém týdnu zde trénovalo pět rakouských jezdců včetně jediné ženy Yasmin Poppenreiterové, která v České republice startuje pravidelně.

V Cihelně nebude chybět ani loňský mistr světa Emanuelle Marzotto z Itálie, který zvítězil v prvním závodu seriálu v Mariánských Lázních. Na něho se budou pokoušet útočit i další závodníci z čela klasifikace, jimiž jsou Pavol Pučko a další Ital Lucas Foresti.

Přihlášeno už je patnáct účastníků z Česka, Holandska, Rakouska, Slovenska a Itálie. Absentovat naopak bude tradiční host na svitavském oválu Jan Willem Jansen. Nizozemského exmistra světa nepustí na start zranění.

Početně obsazené budou také zbývající dvě soutěžní kategorie, v nichž startují jen čeští reprezentanti. I tady se představí jezdci úspěšní v úvodním podniku sezony.

Program závodních rozjížděk ve svitavské Cihelně začne tuto sobotu 6. června ve 14 hodin. (eh)