Naopak, závěrečné a rozhodující dvanácté kolo bylo suverénně nejlehčí z celé Tip ligy. Protože většina zápasů skončila tak, jak se všeobecně čekalo, jsou bodové zisky vysoké a dokonce šestkrát padla absolutní desítka. Supertrefa určila, že vítězem se stal MARTIN KÁBRT z Vidlaté Seče a odměnou mu bude pivní cena od Pardubického pivovaru, která je pro něj připravena v redakci Svitavského deníku. Jasno je také o obsazení „stupňů vítězů". Šampiónem podzimní Tip ligy je JIŘÍ MAREK z Radiměře, jenž se v závěrečné desítce utkání zmýlil jenom jedinkrát a díky tomu o tři body porazil Luboše Komprdu z Moravské Třebové a Josefa Brychtu z Kunčiny.

1. MÍSTO

SY0034 Jiří Marek, Radiměř 17 93

2. MÍSTO

SY0078 Luboš Komprda, M. Třebová 14 90

3. MÍSTO

SY0081 Josef Brychta, Kunčina 14 90

4. – 6. MÍSTO

SY0165 Daniel Shelong, Praha 20 87
SY0080 Anna Brychtová, Kunčina 17 87
SY0146 Miroslav Jílek, Polička 17 87

7. – 14. MÍSTO

SY0008 Miloš Drmola, Svitavy 17 85
SY0063 František Bušina, M. Třebová 17 84
SY0170 Vladimír Kvapil, Nová Sídla 17 84
SY0053 Milan Ondráček, M. Trnávka 17 84
SY0149 Miroslav Čori, Bystré 14 84
SY0169 Josef Jirmásek, Polička 14 84
SY0051 Stanislav Mixán, Boršov 14 84
SY0105 Petr Vajrauch st., Trstěnice 14 84

15. – 36. MÍSTO

SY0054 František Přichystal, M. Třebová 17 81
SY0018 Jitka Vajsová, Polička 17 81
SY0061 Jan Beserle, M. Trnávka 14 81
SY0084 František Kunc st., Staré Město 14 81
SY0168 Olga Jirmásková, Polička 11 81
SY0164 Oliver Shelong, Praha 11 81
SY0077 Šimon Václavek, M. Třebová 20 78
SY0121 Lucie Kábrtová, Vidlatá Seč 17 78
SY0075 Aleš Hrubý, M. Třebová 14 78
SY0148 Ludvík Jachymiák, Bystré 11 78
SY0045 Roman Dostál, Svitavy 20 75
SY0032 František Smolej, Kamenná Horka 17 75
SY0033 Marie Smolejová, Kamenná Horka 17 75
SY0092 Josef Mergl, Litomyšl 14 75
SY0140 Karel Geba, Polička 11 75
SY0163 Tomáš Jirmásek, Polička 11 75
SY0069 Lukáš Vágner, M. Třebová 11 73
SY0003 Jiří Frank, Trstěnice 17 72
SY0116 Ladislav Holomek, Makov 17 72
SY0064 Miroslav Klíma, Staré Město 17 72
SY0147 Josef Mastík, Sebranice 14 72
SY0057 Jan Soldán, M. Třebová 14 72

37. – 73. MÍSTO

SY0050 František Kunc ml., Staré Město 17 69
SY0072 Jiří Bílý, M. Třebová 14 69
SY0106 Jiří Boštík, Vidlatá Seč 14 69
SY0009 Ivoš Čupr, Letovice 14 69
SY0162 Jana Jirmásková, Polička 14 69
SY0043 Jaromír Neckář, Banín 14 69
SY0132 Petr Vajrauch ml., Trstěnice 14 69
SY0074 Petr Laštůvka, M. Třebová 11 69
SY0100 Jiří Stibůrek, Čistá 11 69
SY0101 Andrea Stibůrková, Čistá 11 69
SY0102 Irena Stibůrková ml., Čistá 11 69
SY0103 Irena Stibůrková st., Čistá 11 69
SY0028 Pavel Drobný, Poříčí 14 67
SY0022 Stanislav Kučera, Polička 17 66
SY0066 Jana Kumstátová, Staré Město 14 66
SY0110 Zdeněk Marčík, Dolní Újezd 11 66
SY0108 Luděk Marčík, Osík 11 66
SY0109 Marie Marčíková, Dolní Újezd 11 66
SY0131 Josef Novák, Litomyšl 11 66
SY0094 Monika Merglová, Litomyšl 8 66
SY0065 Petr Kumstát, Staré Město 17 63
SY0073 Jaroslav Mahdal, M. Třebová 14 63
SY0016 Josef Ambros, Křenov 11 63
SY0151 Patrik Čori, Bystré 11 63
SY0115 Martina Holomková, Makov 11 63
SY0079 Pavel Sotorník, M. Třebová 11 63
SY0085 Pavel Urban, Litomyšl 11 63
SY0143 Jiří Tobiáš, Polička 8 63
SY0136 Karel Drábek, Nedvězí 20 61
SY0002 Jakub Škáva, Opatov 17 61
SY0071 Marie Vágnerová, M. Třebová 14 61
SY0135 Jiří Drábek, Nedvězí 11 61
SY0137 Martina Novotná, Nedvězí 8 61
SY0145 Andrea Gibiecová, Polička 17 60
SY0055 Rudolf Jahoda, M. Třebová 14 60
SY0040 Josef Janků, Banín 14 60
SY0095 Tomáš Mergl, Litomyšl 8 60

74. – 110. MÍSTO

SY0098 Roman Stibůrek, Čistá 14 59
SY0154 Jan Pazdírek, Jaroměřice 0 59
SY0076 Alois Komprda, M. Třebová 20 57
SY0118 Václav Zavřel st., Dolní Újezd 17 57
SY0150 Jarmila Jachymiáková, Bystré 14 57
SY0142 Tomáš Kubát, Polička 14 57
SY0004 Jana Oujezdská, Rozhraní 14 57
SY0144 Iva Tobiášová, Polička 11 57
SY0023 Ladislav Hladký st., Sebranice 0 56
SY0155 Jindřich Tihlařík, Jaroměřice 0 56
SY0037 Tomáš Holomek, Makov 17 55
SY0007 Tomáš Vápeník, Svitavy 14 55
SY0036 Ludmila Holomková, Makov 11 55
SY0139 Michal Novotný, Nedvězí 11 55
SY0090 Jaroslav Zeman, Jarošov 11 55
SY0005 Vít Boštík, Poříčí 0 55
SY0039 Zdena Neckářová, Banín 17 54
SY0123 Karel Štosek, Cerekvice 14 54
SY0167 Martin Jirmásek, Polička 8 54
SY0058 Marcel Pánik, Rychnov -4 54
SY0188 Věra Bačovská, Banín 17 53
SY0178 Lucie Neckářová, Svitavy 14 52
SY0044 Lukáš Hořínek, Hradec n/S 11 52
SY0062 Miroslav Otevřel, Linhartice 11 52
SY0068 Ludvík Potáček, M. Třebová 11 52
SY0089 Šimon Šilar, Jarošov 11 52
SY0070 Jaroslav Vágner, M. Třebová 11 52
SY0088 Jana Zemanová, Jarošov 11 52
SY0176 Roman Kuda st., Pomezí 8 52
SY0026 Josef Popelka, Polička 8 52
SY0019 Vladimír Vajs, Polička 17 51
SY0122 Karel Beneš, Vidlatá Seč 14 51
SY0093 Klára Merglová, Litomyšl 14 51
SY0001 Jiří Jílek, Opatov 11 51
SY0091 Miloš Mergl, Litomyšl 11 51
SY0031 Karel Kuběna, Svitavy 8 51
SY0086 Jaroslav Urban, Litomyšl 8 51

111. – 159. MÍSTO

SY0048 Jarmila Andrlíková, Svitavy 11 50
SY0152 Jaroslav Koutný, Jaroměřice 0 50
SY0087 Matěj Šilar, Jarošov 11 49
SY0184 Jaroslav Šlesinger, Čistá 11 49
SY0138 Helena Novotná, Nedvězí 8 49
SY0041 Josef Kovář, Banín 11 48
SY0124 Stanislav Štyndl, Čistá 11 48
SY0060 Gabriela Pániková, Rychnov 8 48
SY0166 Olga Shelongová, Polička 8 48
SY0056 Bedřich Štefánek, M. Třebová 8 48
SY0006 František Boštík, Poříčí 2 47
SY0156 Milan Písek, Jaroměřice 0 47
SY0157 Kateřina Písková, Jaroměřice 0 47
SY0172 Gustav Kovář, Vítějeves 8 46
SY0046 Jiří Hárych ml., Koclířov 17 45
SY0117 Václav Zavřel ml., Dolní Újezd 17 45
SY0133 Josef Vajrauch, Trstěnice 11 45
SY0021 František Bidmon, Polička 5 45
SY0159 Jana Písková ml., Jaroměřice 0 44
SY0158 Jana Písková st., Jaroměřice 0 44
SY0171 Radek Bučko, Svitavy 11 43
SY0029 Zdeněk Drobný, Poříčí 8 43
SY0183 Zdeněk Novák, Litomyšl 8 43
SY0120 Jitka Benešová, Vidlatá Seč 14 42
SY0035 Zuzana Břenková, Svitavy 11 42
SY0027 Jindřich Tomiška, Opatov 5 42
SY0182 Zita Zouharová, Staré Město 0 42
SY0187 Jiří Navrátilík, Banín 11 41
SY0161 Milan Hlaváč, Jaroměřice 0 41
SY0160 Michal Valenta, Jaroměřice 0 41
SY0186 Bohuslava Hubinková, Čistá 14 40
SY0175 Ludmila Kudová, Pomezí 5 40
SY0111 Markéta Gregušová, Litomyšl 8 39
SY0059 Lukáš Pánik, Rychnov 5 39
SY0024 Marie Hladká, Sebranice 0 38
SY0153 Hana Koutná, Jaroměřice 0 38
SY0174 Petr Jílek, Polička 14 37
SY0067 Aťka Khýr, Staré Město 11 37
SY0052 Vladimír Vacek, M. Třebová 0 37
SY0119 Martin Kábrt, Vidlatá Seč 20 36
SY0134 Martin Zedník, Svitavy 17 36
SY0112 Roman Greguš ml., Litomyšl 5 36
SY0038 Tomáš Neckář, Banín 5 36
SY0013 Ondřej Slabý, Svitavy 17 34
SY0082 Alena Khýrová, Staré Město 11 34
SY0020 Vladimír Smejkal, Pomezí 5 33
SY0047 Vladimír Havránek, Svitavy 5 32
SY0185 Bohuslav Hubinka, Čistá 11 31
SY0107 Vladimír Bačík, Litomyšl 8 31

160. – 208. MÍSTO

SY0017 Jana Chmelová, Polička 11 30
SY0030 Jan Sehnal, Svitavy 11 30
SY0099 Soňa Pospíšilová, Čistá 14 29
SY0083 Ladislav Khýr, Staré Město 11 28
SY0126 Zdeněk Jirout, Litomyšl 11 27
SY0113 Roman Greguš st., Litomyšl 5 27
SY0025 Ladislav Hladký ml., Sebranice 0 26
SY0049 Michal Racl, M. Třebová 0 25
SY0114 Veronika Zavřelová, Dolní Újezd 17 24
SY0141 Petr Gloser, Polička 14 24
SY0189 Josef Zouhar, Hradec n/S 5 24
SY0200 Patrik Roušar, Svitavy 0 23
SY0181 Adéla Slabá, Svitavy 0 23
SY0012 Anna Slabá, Svitavy 0 23
SY0014 Pavel Slabý st., Svitavy 0 23
SY0177 Roman Kuda ml., Pomezí 8 19
SY0011 Petr Slabý, Svitavy 2 19
SY0179 Pavel Slabý ml., Svitavy 0 19
SY0042 Jiří Andrle, Banín 14 18
SY0180 Alena Slabá, Svitavy 0 18
SY0127 Jaroslav Jirout, Litomyšl 11 15
SY0096 Marek Beneš, Trstěnice 0 14
SY0010 Hanna Slabá, Svitavy 0 14
SY0015 Dominik Slabý, Svitavy 0 14
SY0173 Oldřich Černý, Polička 5 13
SY0196 Jindřich Homola, Svitavy 0 12
SY0128 Adam Jirout, Litomyšl -1 12
SY0192 Miroslav Gestinger, Ostrý Kámen 0 11
SY0190 Leoš Mihola, Svitavy 0 11
SY0203 Julius Premauer, Bystré 8 8
SY0206 Marie Korčáková, Hradec n/S 0 8
SY0199 Radek Roušar, Svitavy 0 7
SY0197 Marina Brázdová, Svitavy 0 6
SY0201 Eva Roušarová, Svitavy 0 6
SY0198 David Roušar, Svitavy 14 5
SY0097 Helena Benešová, Trstěnice 0 5
SY0194 Eduard Brázda, Svitavy 0 5
SY0195 Jan Bis, Svitavy 0 4
SY0202 Anna Cesneková, Lipník 11 2
SY0104 Václav Benda, Litomyšl 0 2
SY0208 Michal Brázda, Svitavy 0 2
SY0191 Nela Kresanová, Svitavy 0 2
SY0204 Zdeněk Tesař, Vendolí 0 2
SY0193 Marie Homolová, Svitavy 0 1
SY0207 Kristýna Brázdová, Svitavy 0 -1
SY0205 Martin Fišer, Vendolí 0 -1
SY0125 Vanesa Vaňková, Litomyšl -1 -2
SY0130 Daniel Vaněk, Litomyšl 2 -6
SY0129 Adrian Vaněk, Litomyšl 1 -7

Střípky z Tip ligyDo podzimní Tip ligy Svitavského deníku se zapojilo 208 hráčů z 39 měst a obcí (155 mužů a 53 žen). Nejvíce jich bylo ze Svitav (33), Poličky (21), Litomyšle (20), Moravské Třebové (19), Jaroměřic a Čisté (10). Doručeno bylo dohromady 2184 soutěžních kuponů.
Tři nejlepší hráči celkové klasifikace budou odměněni cenami od partnerů soutěže (Pardubický pivovar, Elektro Berry, TEAMline). Do pátku 11. listopadu je možno reklamovat konečné výsledky, příští středu 16. listopadu zopakujeme pořadí nejlepších a budeme informovat o předání cen.