Rychnovští si po postupové sezoně zvolili nové vedení a, což je pro ně zvlášť důležité, založili mládežnická družstva (přípravky a mladší dorost 5 + 1) pro soutěže OFS. „Jsem mile překvapen, kolik dětí chodí trénovat, je to hodně pozitivní zjištění,“ říká předseda TJ FC Rychnov Jindřich Šmída. Tak se klub zbavil povinnosti platit každoroční kompenzace za chybějící mládežnické celky.


Do I. A třídy povede rychnovské hráče trenérská dvojice. Ke Zdeňku Markovi přibyl Miroslav Drtina, který zde v minulosti již působil, a oba se budou doplňovat. Největším oslabením je odchod Filipa Matějky. „Má zájem působit ve vyšší soutěži, půl roku bude hostovat v Ústí nad Orlicí,“ informoval Šmída, jenž se rozloučil i s Lukášem Juklem, který se vrací do Svitav. Dořešeno není působení Šilara.


V Rychnově budou pokračovat jak Vítek, tak i Černušák, jehož hostování se změnilo v přestup. „Posilou bude bývalý hráč Lanškrouna Jiří Krystl, je to zkušený fotbalista, který nám pomůže. Stejně tak další duo z Lanškrouna Šembera a Marek, z Moravské Třebové přichází Suchý. Ještě je něco rozjednáno, je potřeba mít v týmu aspoň 17 – 18 hráčů,“ řekl předseda klubu.
V přípravě Rychnov porazil soupeře z ústeckého okresu: Albrechtice 3:0, D. Čermnou 3:1 a Tatenice 4:1. Generálkou bude dnešní domácí duel proti áčku Č. Třebové.


Ambice rychnovského kolektivu pro I. A třídu odpovídají postavení nováčka. „Samozřejmě se chceme zachránit, střed pořadí bychom brali,“ míní Šmída. „Naši hráči si chtějí I. A třídu zkusit a udělají maximum pro její zachování. S tím do soutěže jdeme.“
Nováček si vybral smůlu hned při losování, protože série úvodních zápasů je vražedná. Třikrát ven (Valy, Načešice, Žamberk), doma loni druhé Staré Hradiště. „Los k nám nebyl ani trochu příznivý, ale co se dá dělat. Tyto zápasy ukáží, na co budeme moci pomýšlet. Dá se říci, že v nich můžeme jenom získat,“ uzavřel Jindřich Šmída.