Pomezí okusilo kvality favorita z Libišan a byla to velice trpká zkušenost. Dolnoújezdští fotbalisté se pomalu smiřovali s porážkou v duelu s ústeckou rezervou, ale v nastaveném čase vyrovnali a po zvládnutých penaltách brali nakonec dva body. Vzhledem k průběhu hry to je malý zázrak.

Litomyšl – Zámrsk 3:1

Domácí ukázali, jak z jednoznačného utkání vyrobit drama do posledních sekund. Začali dobře, Kundera potrestal chybu soupeře a brzy otevřel skóre, stejný hráč poté proměnil nařízenou penaltu. Jiskra soupeře přehrávala a snadno se dostávala do dalších šancí, které ale zahazovala, byť znovu Kundera či L. Severa byli úplně sami před gólmanem. Takže přišel zákonitý trest a Csernyanszký dorážkou zblízka snížil na 2:1. Celý druhý poločas se poté proměnil ve velké litomyšlské trápení. Domácí nebyli schopni pojistit vedení, místo toho si doslova koledovali o vyrovnání, k němuž měl Csernyanszký v 75. minutě hodně blízko a domácí museli děkovat Malému, že je nadvakrát uchránil od pohromy. Další tutovku potom zahodil Paclík a Jiskra si tak oddechla až v nastaveném čase po další úspěšné Kunderově akci.

Branky: Kundera 3 (1 x PK) – Csernyanszký. Rozhodčí: Krajčí. Poločas: 2:1. Litomyšl: M. Malý – Urban, Štoudek, Sršeň, M. Severa, Kristek, Lněnička (59. Krejbych), Kundera, Paclík, L. Severa, Zeman (64. Vejrych).

Pavel Švec, trenér Jiskry Litomyšl: Spokojen jsem pouze s výsledkem, nikoli s předvedenou hrou. První poločas jsme měli vyhrát daleko výrazněji, jenže jsme lehkovážně zahodili několik vyložených šancí a soupeř, který neměl co ztratit, vycítil po snížení svoji šanci. Místo toho, abychom jasně vedli a mohli hrát v klidu, tak jsme se strachovali o výsledek do poslední minuty, kdy nám vyšel jeden brejk. Chybělo mi více bojovnosti směrem dozadu a také mě zaráží, že ačkoli hrajeme po většinu času jakoby útočně a máme převahu, tak se v nebezpečném prostoru kolem soupeřovy šestnáctky nedostaneme k jediné standardní situaci. Při našem úzkém kádru je znát každá absence, jsem proto rád, že nám pomohli dorostenci.

Libišany – Pomezí 8:1

Hosté začali skvěle a ve 4. minutě šli po standardní situaci do vedení. Tím však jakoby probudili k životu „spícího hada" v libišanských barvách a domácí začali úřadovat. Během krátké chvíle vyrovnali a jejich ofenzivním manévrům nebyli hosté schopni čelit. K rostoucímu náskoku jim pomohl i pokutový kop za ruku. Po změně stran pokračovali ve spanilé jízdě a skóre narůstalo. Hořký kalich dopili hosté v závěru po vlastním gólu a s velkou úlevou přivítali, když zazněl závěrečný hvizd.

Branky: Brož 3, Vích, Kaufman, Svatoň, Horyna, vlastní – Mička. Rozhodčí: Volný. Poločas: 4:1. Pomezí: Křemenák – Kotouček, Mička, Jožák, Veselý, Roušar, J. Nespěšný, Svoboda (57. Ehrenberger), Krajíček (61. Pořízka), M. Nespěšný, Leinweber.

Vítězslav Kotásek, trenér Sokola Pomezí: Síla domácího celku je neoddiskutovatelná. Jak v prvním, tak teď ve třetím kole jsme při zápasech venku narazili na soupeře, jejichž hra byla úplně někde jinde než naše. Libišany mají kvalitní a fotbalově vyspělý tým, jemuž jsme nedokázali konkurovat. Sice jsme rychle vedli, ale potom jsme se dopustili značných chyb, který byly potrestány. Sami jsme měli několik solidních příležitostí, ale naše finální přihrávky nenacházely adresáty. Což byla škoda, protože jsme mohli alespoň korigovat a výsledek nemusel být tak katastrofální. Je rozdíl, pokud soupeř z dvanácti nahrávek jednu zkazí a my z dvanácti dáme tři přesné. Nic naplat, musíme se z debaklu oklepat.

Dolní Újezd – Ústí nad Orlicí B 4:4 (PK 5:4)

Na rozdíl od předešlých zápasů tentokrát domácí rychlý gól nedali, ale po hrubé chybě sami obdrželi. O vyrovnání se postaral J. Vomáčka, hosté pak znovu odskočili, ale Kabrhel po individuální akci opět dotáhl – 2:2. Újezd měl povážlivé mezery v defenzivě a když dostal po přestávce v rozmezí tří minut dva góly, vypadalo to s ním hodně zle. Domácí hráči však nesložili zbraně a do hry je vrátil ze standardní situace Kroulík. V hektickém závěru, když už běžel nastavený čas, se ve skrumáži v šestnáctce nejlépe zorientoval střídající Štarman a na poslední chvíli zachránil remízu – 4:4! A Újezdští si nakonec připsali i cenný druhý bod, jelikož v penaltovém rozstřelu si počínali bezchybně, naproti tomu hosté jednu penaltu nedali.

Branky: J. Vomáčka, Kroulík, Kabrhel, Štarman – Fater 2, Kopecký, R. Ráb. Rozhodčí: Mrázek. Poločas: 2:2. Dolní Újezd: Janecký – Frank, Kroulík, Čejka, Kabrhel, Pešina, Brůna, Fulík, Částek, J. Vomáčka, Vyhnánek (71. Štarman).

Tomáš Abt, trenér Sokola Dolní Újezd: Nuda to tedy určitě nebyla. Nám tentokrát nevyšel vstup do utkání a brzy jsme inkasovali. Soupeř poté vedl ještě jednou, ale poločas jsme dohráli 2:2 a zkraje druhého to vypadalo, že bychom mohli zápas otočit. Bohužel jsme však vyráběli hrozně chyb v obraně, což hosté využili a za stavu 2:4 asi málokdo věřil, že se dá s výsledkem ještě něco udělat. Na klucích ale bylo vidět, že doma nechtějí prohrát, kousli se, zabojovali a povedlo se jim v poslední minutě vyrovnat a navrch ještě zvládnout penalty. Jak nám většinou obrana funguje docela dobře, tak teď byla naše defenzivní činnost špatná. Cením si však bojovnosti celého mužstva, které se nevzdalo a vydřelo dva body.

Další výsledky I. A třídy Pardubicka:

Staré Hradiště – Načešice 4:4 (2:2), pen. 1:3. Branky: Oulický 2, Shejbal, Šlégr – M. Svoboda, F. Jirásek, Mládek, Levinský. Chrudim C – Luže 1:2 (1:1). Branky: Šprongl – Kopecký, Roubínek. Heřmanův Městec – Vysoké Mýto B 2:2 (2:2), pen. 2:4. Branky: D. Salfický, Hlaváč – Krátký 2. Horní Jelení – Pardubičky 0:2 (0:2). Branky: Kříž, Krejčí.

Pořadí:

1. Libišany (9), 2. Staré Hradiště (7), 3. Ústí nad Orlicí B (7), 4. Litomyšl (6), 5. Pardubičky (6), 6. Luže (6), 7. Vysoké Mýto B (5), 8. Dolní Újezd (5), 9. Heřmanův Městec (4), 10. Horní Jelení (3), 11. Pomezí (3), 12. Načešice (2), 13. Chrudim C (0), 14. Zámrsk (0).