Z plánovaného programu zbývá jenom torzo a na vině je špatné počasí, které proměnilo hrací plochy na stadionech v nezpůsobilé. Jen umělé trávy dávají záruku, že se některá střetnutí odehrají.

I odvážní to vzdali
Neplatí to ovšem pro okresní soutěže. Ani v přeboru, ani ve III. a IV. třídě se, stejně jako minulý týden, neodehraje vůbec nic. Také poslední odvážlivci z Čisté a Trstěnice, kteří to chtěli přece jen zkusit, seznali po páteční ranní chumelenici marnost svého počínání a utkání museli odvolat. Na náhradních termínech se oddíly domluví mezi sebou, asi nejvíce utkání bude přeloženo na první květnovou středu.

V I. B třídě si Moravská Třebová B pozvala rezervu Litomyšle na umělou trávu do Mohelnice a na stejném povrchu, jen v Lanškrouně, se bude hrát i utkání domácí rezervy s Poličkou B (oba v neděli v 15 hodin). Duely Česká Třebová B – Morašice, Pomezí – Semanín a Sebranice – Kunčina odpadají.

Celky, které před týdnem v I. A třídě vstoupily do jara, tedy Svitavy B a Dolní Újezd, budou o tomto víkendu stát. Nezpůsobilé terény nepustí Svitavské do utkání v Libchavách a Dolnoújezdské do měření sil proti Pardubičkám. Naproti tomu Březová, která nehrála v minulém kole, proti Starému Hradišti nastoupí, jenže nikoli na svém stadionu, ale na umělé trávě ve Svitavách-Lánech.

V azylu o šest bodů
Tahákem krajského přeboru mělo být okresní derby mezi Moravskou Třebovou a Litomyšlí, ale nebude. Utkání je odloženo na 15. května a Slovan tak ze tří jarních kol nehrál ani jednou. Pro Jiskru se naopak jedná o první odklad po dvou předešlých výhrách.

Premiéra čeká na Poličku, i ona však musí vzít zavděk azylem na lánské umělce. A hned na ni čeká duel o pomyslných šest bodů, protože přivítá Přelouč a to je střet posledního s předposledním týmem pořadí. Více snad netřeba dodávat.

Ještě ve čtvrtek se zdálo, že alespoň Cerekvice bude hrát na přírodním trávníku, ale i tam udělala čerstvá sněhová nadílka těmto plánům přítrž. I Slavoj musí na jarní premiéru čekat, protože jeho zápas proti Lanškroun se hrát nebude.

Umělou trávu musí chtě nechtě využít i svitavští fotbalisté v divizi. Až taková komplikace to nicméně být nemusí, vždyť na ní strávili skoro celou zimní přípravu. Proti nevyzpytatelné Lhotě pod Libčany, která střídá dobré výsledky s horšími, se od domácího týmu budou čekat tři body.⋌(rh)

Fotbal o víkendu:
Divize: Svitavy – Lhota pod Libčany (neděle, 15.00, UMT SY-Lány).
Krajský přebor: Polička – Přelouč (sobota, 17.30, UMT SY-Lány).
I. A třída: Březová – Staré Hradiště (sobota, 15.00, UMT SY-Lány).
I. B třída: Moravská Třebová B – Litomyšl B (neděle, 15.00, UMT Mohelnice), Lanškroun B – Polička B (neděle, 15.00, UMT).