TJ Horní Újezd se bude na jaře zachraňovat v I. B třídě pod vedením trenéra Edvarda Portlíka, který tým převzal v závěru podzimní části. „S dosavadním průběhem přípravy jsem vcelku spokojen. Kladně hodnotím soustředění v Boskovicích, které splnilo účel jak díky tamní umělé trávě, tak co se týče nabírání fyzické kondice,“ uvedl trenér Portlík.

Vrásky na čele mu přidělávají absence zraněných útočníků Kárského a Drápely. Novicem v družstvu je gólman Lipavský z Dolního Újezdu, Bureš z Janova, do přípravy se zapojil i trenérův syn Martin. „Ve zbývajícím čase se už zaměříme na herní věci, v přátelských utkáních potřebujeme doladit náš projev,“ doplnil Portlík.

Sokol Dolní Újezd se chystá na pokračování bojů v I. A třídě, na trenérském postu zde zůstává František Jandáček. I on je s přípravou spokojen. „Je dobré, že už v tomto čase můžeme využívat hřiště. Splnili jsme všechno, co bylo potřeba, včetně dvoudenního soustředění v našich domácích podmínkách,“ sdělil Jandáček.

O výrazných změnách v kádru se neuvažuje. „Zbývají tři otazníky – Kuchta, Heinisch a Fulík. Ty chceme vyřešit do konce února. S příchody nepočítám, vracejí se někteří hráči po zranění či pauze,“ řekl trenér. Také on se chce do zahájení jarní sezony pokud možno už věnovat práci s míčem.

(rh)