Dolní Újezd B si tentokrát odvezl tři body z Křenova, kde si do poločasu vytvořil ideální podmínky pro klidné dohrání zápasu. Aby také ne, když vedl 3:0. Domácí se ovšem nevzdali a koncovku pořádně zdramatizovali, favorit nakonec děkoval brankáři Klusoňovi, jenž za stavu 2:3 vytasil zázračný zákrok a zabránil vyrovnání. Teprve potom hosté výhru pojistili.

Sedmé jarní vítězství v řadě si zapsalo moravskotřebovské béčko, které otočilo vývoj duelu proti Bystrému a lídrovi se pořád snaží dýchat na záda. Zdá se reálné, že do boje mezi oběma rezervami se nikdo jiný nezapojí.

Opatov nestačil na domácím trávníku na Jaroměřice, když v rušném střetnutí plném gólů a šancí pustil v závěru dvakrát do individuálního úniku kanonýra Švece. A to byla smrtící chyba.

Morašice se s Janovem rozešly smírně a dělba bodů nenadchla ani jednoho z rivalů. Jarní formu potvrdila linhartická Metra, na jejím štítě nyní zůstal střelecky se trápící Hradec. Dva doposud nejhorší celky přeboru se potkaly v Rohozné a domácí tým se marně snažil o první vítězství v sezoně. Rozhodl sebranický Madejovský deset minut před koncem, zda ovšem bude tento plný zásah hostům co platný, to se ukáže až v příštích kolech.

Ze skupiny akutně ohrožených celků nebodovala ani Březová. Aktivní nástup Jevíčka vyústil v jeho dvě trefy, hosté začali „zlobit" po pauze, korigovali a břevno je připravilo o vyrovnání.

20. kolo:

Opatov – Jaroměřice 3:5

Branky: 14. a 36. Broulík, 65. Kalánek – 20., 80. a 85. Švec, 6. Batelka, 53. Dračka. Rozhodčí: Brandejs. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 2:2. Opatov: Štosek – Popelka (58. Prokop), Havlát, Petruň, Lustyk, Broulík, Křivka, Paar, Kalánek, Cimburek, Zeman (55. Sedlák). Jaroměřice: Procházka – Valenta, Jakab (76. Bednařík), Šebek, Vacula, Gecl, Švec, Hrbata, Dračka, Seidl, Batelka.

Rohozná – Sebranice 1:2

Branky: 16. Fuchs – 29. Nezbeda (PK), 80. Madejovský. Rozhodčí: Trnka. ŽK: 2:1. Diváci: 49. Poločas: 1:1. Rohozná: L. Moravec – Chrást, Hakl, Hladík (73. Mauer), Savočka, R. Jandl, Baldík (50. Krejčí), Fuchs, K. Moravec, Čermák, L. Boháček. Sebranice: Andrýsek – T. Klusoň, Nezbeda, Patočka (61. Karal), Večeře, T. Kalánek (46. Kuchta, 90. Jílek), Červ, Vopařil, Prokůpek, Lorenc (56. Opršál), Madejovský (88. Chadima).

Křenov – Dolní Újezd B 2:4

Branky: 81. a 84. Helebrand – 3. Heinisch, 34. Mokrejš, 37. O. Klusoň, 87. D. Frank. Rozhodčí: Novák. ŽK: 2:0. Diváci: 40. Poločas: 0:3. Křenov: Krutílek – Vašíček, Nárožný, Darmo, Švihálek, Vlk, Peterka, Navrátil, P. Kozelek, Velička (46. Holásek), Bednařík (46. Helebrand). Dolní Újezd B: T. Klusoň – Doležal, Rejman, Michal Nádvorník, Svoboda, Mokrejš, J. Vomáčka (77. Rožek), Heinisch, Pravec (84. Klička), Martin Nádvorník, O. Klusoň (58. D. Frank).

Linhartice – Hradec nad Svitavou 2:0

Branky: 43. T. Kelo, 74. Bednář. Rozhodčí: Hnát. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Linhartice: F. Radimecký – Prucek, M. Radimecký, Koutník (75. Ondříček), Škrabal (83. Křivánek), Bednář, Kalášek (51. Kyrcz), Andrlík, T. Kelo (86. Kubálek st.), P. Kelo, Kubálek ml. Hradec nad Svitavou: Milota – Lelek, L. Zedník, Marek, Nedoma, Čížek (61. Hřebíček), Rada, Bubela, Čejka, Hebelka (80. Plesinger), Procházka.

Morašice – Janov 1:1

Branky: 70. D. Štancl – 64. Kramář. Rozhodčí: Saňák. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Morašice: Prešinský – V. Štancl, Chmelík, Ropek (45. M. Štancl), D. Štancl, Škoda, Skala, Novák, Tměj (71. Holomek), Burián, Válek. Janov: Beránek – L. Zvěřina, Pirkl, Prudil, Šváb, Kramář, Jireček, V. Wejda, Bureš, J. Boháček (75. Kubíček), Knap (80. M. Wejda).

Moravská Třebová B – Bystré 3:1

Branky: 20. Huryta, 33. Müller, 53. P. Šatník – 15. Jíra. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 2:1. Moravská Třebová B: Doseděl – Pospíšil, Fikr, Novotný, Müller, Špaček, P. Šatník, Huryta, Polák, Potáček (88. Matoušek), Skřebský (20. Dostál). Bystré: J. Lánský – Oravec, Juráš, P. Lánský, Němec, Cupal, Jukl, Mužík, Mitáš, Misar (78. Tichý), Jíra (63. Korčák).

Jevíčko – Březová nad Svitavou 2:1

Branky: 21. Z. Klein, 34. Vafka – 63. Kutlák. Rozhodčí: Štusák. ŽK: 1:4. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Jevíčko: Přikryl – Jedlinský, A. Klein, Továrek, Müller, Berka, Vafka, Vykydal, Z. Klein, Říha, T. Klein. Březová nad Svitavou: Kejda – Klemša (75. Mrázek), Lidmila, Dufek, Zrno, Macek, Kunc (25. Hynek), Valter, Stupka, Kutlák, Procházka.

1. Dolní Újezd B (45), 2. Moravská Třebová B (40), 3. Opatov (36), 4. Janov (36), 5. Morašice (35), 6. Jaroměřice (32), 7. Bystré (31), 8. Hradec nad Svitavou (31), 9. Jevíčko (30), 10. Linhartice (25), 11. Křenov (20), 12. Březová nad Svitavou (17), 13. Sebranice (14), 14. Rohozná (3).