Druhá nejvyšší fotbalová soutěž Pardubického kraje má před sebou třináct jarních kol. O motivaci je postaráno. Zaručena jsou dvě postupová místa do KP, třetí tým konečné tabulky může hrát za příznivých okolností v baráži. Bojovat se bude i o udržení.

Želbohu, okresních zástupců se spíše týká závěr tabulky, jelikož Morašicím a Litomyšli se podzim nepovedl podle představ a jejich prvořadým cílem je záchrana. Dolní Újezd v první půlce sezony ani jednou neprohrál a jako jediný ze zmíněného trojlístku by mohl pošilhávat po vyšších metách.

Skoro třicet hráčů

Tomu může nahrávat fakt, že v újezdském kádru téměř nedošlo ke změnám, ještě ho posílil navrátilec Čejka z Letohradu. „S přípravou nejsem příliš spokojen, protože jsem v přátelských zápasech protočil 29 fotbalistů, a to včetně čtyř dorostenců,“ svěřil se trenér František Jandáček.

Navíc výsledkově to nebylo nic moc, většinu utkání na kvalitně obsazeném turnaji v Chocni jsme prohráli. Pořád to však beru jako přípravu,“ nedělá unáhlené závěry Jandáček, jehož potěšil výsledek závěrečného testu ve Slatiňanech, který Újezd vyhrál 4:1.

Také Morašice zvolily jako hlavní herní zkoušku zimní turnaj v Chocni a trenér Petr Kuta s ním byl spokojen. „Byly to výborné prověrky s kvalitními soupeři. Horší to bylo s docházkou některých hráčů, takže s pilováním souhry to nebylo ideální,“ řekl morašický hrající lodivod, který bude pokračovat v práci s nezměněným mužstvem. Hostování z podzimu byla směrem do i z klubu prodloužena i na jaro.
„Na podzim jsme se snažili o změnu stylu naší hry a budeme v tom pokračovat, i když dosažené výsledky nebyly optimální. Myslím si, že lze pomýšlet i na střed tabulky, ale hlavním úkolem je udržet pro Morašice I. A třídu,“ říká jednoznačně trenér Kuta.

Úpěšná příprava

Co napravovat má Jiskra Litomyšl, protože přes částečné zlepšení v závěru podzimní části nemá jistou záchranu v I. A třídě. „Naším prvotním cílem je udržení v soutěži. Není to samozřejmě cíl vysoký, zato zcela zásadní. Samozřejmě, že cokoli bude navíc, tak rádi přivítáme,“ pronesl litomyšlský trenér František Dvořák. Také on testoval herní formu v Chocni a Jiskře se tam nad očekávání dařilo, v konkurenci osmi celků skončila druhá.

„V jarních odvetách chceme předvádět pohlednější fotbal. Chvilku nám bude trvat, než se přeorientujeme na jinou než umělou trávu. Tento kádr, v létě doplněný o další dorostence, by měl být novou generací, která posune kvalitu výš, než kde v současné době je. Jsem o tom přesvědčen. Cítím, že hráči mají chuť pracovat a to je moc důležité,“ řekl s optimismem František Dvořák, jemuž bude minimálně do poloviny jara scházet zraněný kapitán Macháček.

Litomyšl vyběhne k jarní premiéře v sobotu na hřišti v Třemošnici. O den později bude Dolní Újezd bojovat o body proti Semanínu a Morašice nastoupí také na svém trávníku k duelu s Načešicemi.