Spokojenost pouze na jednom místě. Alespoň vyjádřeno slovy zainteresovaných, tak výsledkově i herně vydařené utkání odehráli ze zástupců našeho regionu v krajském přeboru jen moravskotřebovští fotbalisté.

Svitavy – Holice 0:2

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Holice se představily jako sebevědomý, rychlý a technický celek, takže ani náš v podstatě dobrý výkon nepřinesl body. Nechat jít tohoto soupeře do vedení se nevyplácí a bohužel se to potvrdilo. Utkání jsme začali aktivně, vypracovali si několik šancí, ovšem hosté využili našeho prvního zaváhání v obraně a šli do vedení, které si během zápasu hlídali. A když jsme jim ještě po přestávce pomohli vlastní brankou, zkušeně si tři body udrželi. Nezbývá mi než věřit, že v podobně dobrém výkonu budeme pokračovat v dalších zápasech a dočkáme se i kýžené bodové odměny.

Tomáš Chlumecký, trenér SK Holice: Utkání jsme výborně zvládli po taktické i herní stránce. Pochvalu tak zaslouží celé mužstvo.

Moravská Třebová – Česká Třebová 3:1

Miroslav Večeřa, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Vydařil se nám první poločas. Předváděli jsme v něm perfektní fotbal, byla jenom škoda, že nám pořád vázne koncovka, protože jsme mohli dát klidně pět šest gólů a nebylo by co řešit. Do druhé části jsme ale vstoupili zřejmě s tím, že to dál půjde samo, na což jsme doplatili a po vlastní chybě zbytečně inkasovali. Naštěstí jsme brzy přidali třetí branku a utkání kontrolovali, i když druhý poločas upřímně řečeno nestál za nic. Zato ten první byl opravdu výborný s řadou možností a nastřelenými tyčemi. Podržel nás i gólman Kamisch chycením penalty, soupeř jinou šanci prakticky neměl. Zvítězili jsme zaslouženě.

Petr Pražák, trenér FK Česká Třebová: Podali jsme pouze průměrný výkon, naopak domácím utkání vyšlo se vším všudy. Nasazení a vůli z minulého zápasu jsme nedokázali zopakovat. Když už jsme se po úvodní sprše dostávali do hry, tak jsme šance neproměnili. Ve druhém poločase jsme se střelecky prosadili, ale vzápětí jsme opět udělali chybu a soupeř odskočil. S naším výkonem nemohu být spokojen, na příští utkání se musíme připravit daleko lépe.

Přelouč – Polička 3:0

Václav Sůra, trenér FK Přelouč: Máme za sebou povedený zápas. Kluci makali od první minuty. Určitě nám pomohl brzký gól. Je sice označován jako vlastní, ale co měl hostující obránce dělat, když za ním po perfektním centru stáli dva naši připraveni doklepnout balon do sítě. V první půli obranu zaměstnávalo naše útočné duo Koch – Klouda. Bohužel jsme žádnou další nevyužili. Po přestávce začala Polička více riskovat, ovšem my žádné přečíslení nedotáhli do konce. Až v samotném závěru jsme vsítili další dvě branky. Nejprve okořenil svůj výborný výkon Koch a pak se při prvním doteku s míčem prosadil i střídající Kosek. Bezchybně zachytal Konvalina a naší obranu řadu vyztužil příchod Novotného.

Václav Obolecký, vedoucí mužstva SK Polička: Z naší strany se jednalo o nepovedené utkání, které začalo nešťastnou vlastní brankou Jílka. Našim hráčům se nedařil kombinační fotbal, kazili jsme množství přihrávek. Po přestávce se obraz hry změnil, zatlačili jsme soupeře na jeho polovinu, ale žádná z našich možností vyrovnávací brankou neskončila, takže se v závěru utkání prosadili do otevřené obrany ještě dvakrát domácí.

Chrudim B – Dolní Újezd 12:0

Vladimír Vostradovský, trenér MFK Chrudim B: Každá výhra je pro tým povzbuzením. Jsem rád, že jsme vstřelili tolik branek, protože v minulých kolech se nám nedařilo proměňovat šance. V každém případě je nutné, abychom nepřecenili výsledek jednoho utkání a dál pracovali na kvalitní hře týmu.

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Asi se mě chcete zeptat, jestli máme ještě volné místo na kolotoči… Není moc o čem mluvit. Soupeř byl úplně někde jinde, nás moc neomlouvá, že chybělo pět hráčů ze základu. Už jsme se jen modlili, aby byl konec. Zbraně ale neskládáme, musíme se zvednout a bojovat dál.