Ze zbývajícího trojlístku si tři body do tabulky připsala pouze Moravská Třebová, jejíž vítězství v Hlinsku má vysokou cenu a jenom potvrdilo, že právě Slovanu náleží za podzim pozice nejlepšího fotbalového týmu na Svitavsku. Po překvapení dost dlouho sahal Dolní Újezd, který byl druhým Holicím po většinu hrací doby rovnocenným soupeřem, pořádně je potrápil a kdyby měli jeho hráči na svých kopačkách o trošičku více štěstí, nemuseli odejít s prázdnou. Jenže v poslední dvacetiminutovce se favorit přece jen dvakrát prosadil a rozhodl bojovné utkání ve svůj prospěch. Svitavy podnikly cestu do Heřmanova Městce, kde narazily na protivníka, jenž nevyniká fotbalovými dovednostmi, jako spíše nasazením a obětavostí, což byly zbraně, které na těžkém terénu na soupeře platily. Hostům nebylo nic platné, že vstřelili vedoucí branku, protože ještě do přestávky následoval obrat a ve druhém poločase nedokázal svitavský celek s nepříznivým vývojem střetnutí nic udělat.

Dolní Újezd – Holice 1:3

Domácí zahájili zápas s přílišným respektem a dvacet minut se jen bránili. Několik šancí soupeře přežili, ne však penaltu po faulu Janeckého, kterou proměnil J. Jedlička. Jenže hned vzápětí se dostali snad poprvé vážněji do šestnáctky a důrazný Drahoš poslal balon pod padajícím gólmanem do sítě – 1:1. Tento moment jim ukázal, že mohou hrát beze strachu a aktivně, Čejka svojí ránou zpoza vápna protáhl Hlavatého, poté Mandlík po kličce brankáři málem zvedal ruce, před čárou se ale zjevil obránce a míč odkopl. Po změně stran měli hosté územní převahu, udeřit však mohli domácí, když krásnou střelu Částka zastavila tyčka. Ze sílícího tlaku vytěžili Holičtí v 72. minutě vedení, když nejprve pálili do tyče a odražený míč poslal T. Jedlička z pomocí teče za Janeckého záda. Domácí gólman byl poté za hru rukou mimo vápno vyloučen, náhradníka Váněho záhy překonal T. Jedlička a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Fakta – branky: 21. Drahoš – 20. J. Jedlička z pen., 72. a 85. T. Jedlička. Rozhodčí: Beneš (Letohrad). ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (80. Janecký). Diváci: 90. Poločas: 1:1. Dolní Újezd: Janecký – P. Frank, Pešina, M. Vomáčka, Částek – Drahoš, Fulík (81. Váně), Čejka, Mokrejš (66. J. Vomáčka) – Mandlík, Frňka. Holice: Hlavatý – Lát, Chvála, Krpata (85. Tláskal), Hanč – Křtěn, J. Jedlička, Kopřiva, Fotul – T. Jedlička, Václavek (87. Shejbal).

Heřmanův Městec – Svitavy 2:1

Aktivněji začali domácí, Cabala v úvodních minutách vyzkoušeli svými pokusy Straka a Salfický. První pořádná akce Svitav však znamenala změnu skóre, M. Čížek prodloužil výkop na Frola, ten měl sice na svých zádech obránce, ale poradil si a přesně zakončil. Vyrovnáno bylo po půlhodině hry, Salfického střelu Cabal vyrazil, hosté však nedokázali míč odkopnout a opakovaná tvrdá rána Svobody skončila přes snahu svitavského brankáře v síti. Následně neuspěli ve slibných situacích Petrila a Válek, zato v nastavení první půle „lízl" trestný kop Dvořáček a domácí vedli – 2:1. Zatímco první část byla fotbalově docela zajímavá, tak po pauze byl zápas rozháraný a nervózní. V 57. minutě udržel naděje Svitav Cabal, který chytil Netušilovu penaltu. Hosté se ale nebyli schopni dostat do kloudného zakončení a šanci na vyrovnání vlastně neměli, naopak byli rádi, že díky Cabalovi z řady rychlých brejků soupeře ještě neinkasovali.

Fakta – branky: 31. Svoboda, 45. Dvořáček – 16. Frolo. Rozhodčí: Papáček (Česká Třebová). ŽK: 4:5. Diváci: 150. Poločas: 2:1. Heřmanův Městec: Zrůst st. – Salfický, M. Jablečník, Mach, Dvořáček – Zrůst ml. (7. Musil), D. Jablečník, Čáp, Netušil (72. Krátký) – Straka, Svoboda. Svitavy: Cabal – F. Čížek, Czehowský, Petrila, Veselský – Bartoš, Chlup, M. Čížek, Válek – Ovad, Frolo (58. Svoboda).

Hlinsko – Moravská Třebová 1:2

Z Vysočiny se v tomto ročníku body příliš často nevozí, ale Slovan má solidní formu i na konci podzimu a z vyrovnaného utkání si odvezl maximum možného. Od začátku se hra přelévala na obě strany, oba soupeři spíše čekali, kdo s čím přijde. Více toho nabídli hosté, ale trápili se v zakončení, přesto první úspěšná akce se povedla jim po necelé půlhodině hry, na jejím konci byl mladík Štaffa a rozvlnil síť za hlineckým brankářem Rezničenkem. Domácí na to reagovali zvýšeným úsilím, ovšem do přestávky jejich snaha Slovanistům mnoho škody nenadělala. Ve druhém poločase se hosté i nadále soustředili na zodpovědnou práci v defenzivě a případné rychlé výpady, zatímco Hlinsko hledalo klíč k prolomení třebovské obrany. Našlo ho v 65. minutě, kdy se o vyrovnání postaral Mayer, ale radost domácích netrvala dlouho, protože zanedlouho skóroval Polák a byla to trefa vítězná. Hlinečtí vrhli všechno do útoku, ale hosté odolali i v dlouhém nastavení a udrželi cenné vítězství.

Fakta – branky: 66. Mayer – 27. Štaffa, 73. Polák. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Hlinsko: Rezničenko – Křivka, Nevole, Volf, Zach (42. Zub, 84. Bouška) – L. Cach, Mayer, Dostál, A. Cach (60. Hlouš) – Vukliševič, Pelikán. Moravská Třebová: Kamisch – Neumann (57. Polák), R. Šatník, Novák, Strouhal – Štaffa, Staněk, Sedláček, Strnad – Murin (87. Frisch), Šrom.

Libišany – Česká Třebová 3:1

Fakta – branky: 34. Kučera z pen., 59. Machala, 64. Kaufman z pen. - 39. Grepl. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (64. Bohunek). Diváci: 80. Poločas: 1:1. Libišany: Šimon – Rosůlek, Kučera, Vydarený, Huňák (46. Kuric) – Hron, Machala, Kaufman, Bydžovský – Slezák, Filipi (86. Rybka). Česká Třebová: Bárta – Bohunek, David, Hašek, Novotný – Grepl, Ezr (86. Keprt), Müller, Zahálka – Urbanec (65. Rufer), Fučík.

Slatiňany – Chrudim B 1:1 (PK 3:2)

Fakta – branky: 76. J. Kopecký – 80. Kalas. Rozhodčí: Schmeiser (Roveň). Bez karet. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Slatiňany: Žďánský – Beneš, Valda, Hudec, Malý – Pokorný (78. Trňák), Vladyka, Vodrážka, Slováček (72. Beran), Koudelka – Kopecký (80. Chvojka). Chrudim B: Vostradovský – Jindrák, M. Tlapák, Holeček, Kopecký – Zrůst (65. Bureš), Hauf, Ráliš, Stránský (78. Žalud) – P. Tlapák, Kalas (89. Zavřel).

Žamberk – Přelouč 2:3

Fakta – branky: 19. Smola, 84. Bartoň – 37. a 69. Klouda, 31. Chaloupský. Rozhodčí: Vaško (Hlinsko). ŽK: 1:2. Diváci: 65. Poločas: 1:2. Žamberk: Martinovský – T. Kotyza, Bartoň, O. Kopecký (67. Franke), V. Huška – Pavelka, A. Kopecký, Smola, Jírů – Rudolecký (61. Kos), Černík (72. Dvořák). Přelouč: Konvalina – Novotný, Táborský, Ulrych, Rokyta – Chaloupský, Novák, Řezníček (83. Pokorný), Hanáček, Vančura (72. Kmoníček) – Klouda.

Moravany – Choceň 1:4

Fakta – branky: 29. Poláček – 20. a 62. Myšák, 36. Voborník, 88. Kubíček. Rozhodčí: Jelínek (Lanškroun). ŽK: 1:3. ČK: 1:0 (42. Veselý). Diváci: 100. Poločas: 1:2. Moravany: B. Branda – Knotek, Záleský, J. Lukas, Hurta – Veselý, Mráz (68. M. Lukas), R. Hynek, Mach – Kříž (46. Novák), Poláček. Choceň: Gerčák – Krejza, Baborák, Fogl, Synek – Prachař, Kubíček, Novotný, Mikulík (79. Sklenář) – Myšák, Voborník.

Zápas Polička – Třemošnice (0:2) byl předehrán.

1. Slatiňany (35), 2. Holice (31), 3. Chrudim B (28), 4. Moravská Třebová (28), 5. Třemošnice (28), 6. Libišany (24), 7. Česká Třebová (23), 8. Hlinsko (21), 9. Žamberk (21), 10. Svitavy (20), 11. Polička (16), 12. Choceň (15), 13. Přelouč (15), 14. Heřmanův Městec (15), 15. Moravany (10), 16. Dolní Újezd (6).