Atraktivní turnaj brankářů, kteří na malých hřištích na sebe stříleli i házeli míče, se konal ve třech věkových kategoriích a celkem poměřilo své dovednosti 38 brankářů.

"Chtěl bych poděkovat všem přihlášeným brankářům, kteří na hřišti odevzdali maximum svých sil. Správcům areálu za perfektně připravené hřiště a veškeré zázemí. Partnerům turnaje firmám DD Haus a BU1, kteří po celou dobu turnaje představovali své produkty a své ženě za výpomoc za výčepem," uvedl po ojedinělém turnaji Jan Šebesta, hlavní organizátor akce.

V kategorii mini se utkalo 7 brankářů, kteří se utkali systémem každý s každým. Po odehrání těchto utkání následovala střetnutí o 3. místo a finále. Souboj o třetí místo hraný jako všechna utkaní na turnaji 2x 3 minuty zvládl lépe Filip Vik, který porazil na turnaji velmi dobře hrajícího benjamínka Marka Beneše. Ve velkém finále neponechal Aleš Kerbler nic náhodě a podruhé na turnaji pokořil Dannyho Kašpara z Červeného Kostelce.

Junioři byli rozděleni do dvou skupin po 7 brankářích, kdy z každé skupiny postupovali 4 nejlepší. Po tvrdých bojích ve vyřazovací části se o 3. místo utkala dvojice hradeckých Votroků. David Klapka porazil svého soka Maxe Peteru a zajistil si tím umístění na stupních vítězů. Velké finále měla v režii dvojice Zadrobílek - Doležal. Druhý zmiňovaný prokazoval v utkáních skvělé výkony a byl příjemným zpestřením turnaje moravské brankářské školy. Na Matěje Zadrobílka to ovšem nestačilo a brankář hradecké Slavie se stal vítězem v kategorii Junior.

Mezi muži byly od ranních hodin vidět nelítostné souboje, kdy krásné střely střídaly ještě lepší zákroky. Na celkový triumf si brousilo zuby hned několik ostřílených brankářů, ale i velmi kvalitní obsazení nováčků.

Osmifinálové souboje přinesly jedno překvapení, kdy Adam Brom vyřadil jedinou zahraniční akvizici Juraje Švece ze Slovenska. Ve čtvrtfinále se utkalo 8 vynikajících brankářů, kdy především Dominik Krejčí měl na lopatě jednoho z favoritů turnaje a pozdějšího vítěze Lukáše Godulu, závěr utkání však nezvládl a dál šel brankář ze Slezska.

V prvním semifinále se utkal Jan Moník, gólman domácí hradecké Slavie, proti loňskému vítězi Miroslavu Richterovi, ten opět využil své vytříbené levačky a zajistil si po roce opět účast ve finále. Ve druhém semifinále na sebe narazily dvě těžké váhy - Lukáš Godula, gólman se zkušenostmi z týmů SFC Opava, FK Mladá Boleslav a nižších německých soutěží, a Jiří Janda, brankář druholigového MFK Chrudim. Očekávala se tvrdá bitva, a tak se také stalo. Lukáš Godula rozhodl o svém vítězství až zlatým gólem.

V utkání zklamaných a fyzicky vyčerpaných ukořistil 3. místo Jiří Janda. Na domácího Monika zbylo 4. místo. Ve velkém finále se Lukáš Godula dostal od prvních pokusů do vedení, které dokázal postupně zvyšovat. Míroslav Richter už na něj recept nenašel. Skvěle hrající Godula se tak zaslouženě stal vítězem hlavní kategorie soutěže Keeperbattle 2021. Jan Šebesta a Lubomír Douděra